Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - opinie o sklepie


NooreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaplatają, rozmawiałem z ich zaplataczem i przyznał że go nie mają, tak jak pisałem - zaplatają "na oko". Ich koła ponaciągane są do max 60kg, a to nie wiele, rozmawiałem ludźmi którzy odsyłali ich koła do poprawki.

 

Witam

Od ponad pół roku wszystkie koła z Bikestacji są zaplatane przy pomocy tensonmetru Park Tool TM-1.

Naciąg szprych w kołach uzależniony jest od jego najsłabszego ogniwa którym teoretycznie jest obręcz, każdy producent podaje max. naciąg szprych jaki można stosować z jego obręczami i tak dla przykładu:

Firma FRM sugeruje naciągać szprychy do max 130kg

Koła zaplatane na obręczach No Tubes nie powinny być naciągane na więcej niż 95-100kg.

http://www.notubes.c...cifications.pdf

 

Naprężenie szprych mierzone jest po stronie, gdzie naciąg jest mocniejszy, tj. tył od strony napędu a przód od strony tarczy. Więc zakładając, że w przednim kole (z obręczą No Tubes Crest) szprychy po lewej stronie są naciągnięte w okolicach 95kg to żeby koło było centrycznie osadzone w widelcu, szprychy po prawej stronie będą naciągnięte w okolicach 60-70kg i nie da się inaczej.

 

W teorii wszystko wygląda ładnie, ale w realu rzadko, ale się zdarza, że koło nie jest idealnie rozprężone więc zachodzi konieczność po krótkim czasie użytkowania aby skontrolować naciąg szprych i dać je komuś z tzw. pojęciem do drobnej korekty, po takim zabiegu koła powinny służyć bezawaryjnie.

Edytowane przez Andrew
Usunięcie błędnego cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ocena : pozytywna/neutralna

 

Zamówiłem komplet hamulców. Pieniądze doszły do Bikestacji wczesnym rankiem 21-go maja(poniedziałek) , następnie czekałem do 23 , 24 maja i zacząłem wydzwaniać i powiedziano mi że moje hamulce i parę dodatkowych rzeczy będzie wysłane najpóźniej w piątek, czyli 25maja , kiedy zadzwoniłem w piątek by się upewnić powiedziano mi że będzie to wysłane jeszcze dziś i będzie u mnie w poniedziałek, wtorek . Jak się domyślacie tak nie było i w ostateczności paczka była w środę.

 

Zrozumiane było dla mnie to, że mają dużo zamówień , ale nie wiem jakim cudem można skracać komplet hamulców, następnie odpowietrzać i nie zorientować się że są to dwa lewe,? być może to wina shimano że dał lewą klamkę do prawego przewodu bo długość była dobra . Wszystko było by okey i nawet nie był bym zły gdyby paczka z prawym hamulcem dotarła do mnie w piątek, poniedziałek. Poinformowano mnie początkowo że hamulec zostanie wysłany jeszcze w dzień zgłoszenia czyli 31maja, dzięki temu nie mogłem się pojawić na paru przejażdżkach rowerowych. Dzięki panowie :).

Cenowo sklep polecam, kontaktowo oceniam na 3- w skali ocen od 1-5 , ponieważ informacje nie są udzielane wiarygodnie, a Panami którymi się kontaktowałem mówili że oddzwonią , a zaraz potem zapominali że mają to zrobić , tylko raz oddzwonili na 4 przypadki . Jeżeli zamawiam coś powinno być mi powiedziane od razu, mamy dużo zamówień i wyślemy to dopiero za tydzień, więc niech się Pan nie zamartwia, lub powinna być umieszczona taka informacja na stronie podczas zamówienia, być może wtedy wybrałbym sklep gdzie zapłacę 30zł więcej ale mam to za dwa dni.

W sklepie będę zamawiał jak wiem że nie będzie mi się spieszyć .

 

 

Edit:

Co do mojego poprzedniego postu okazało się że prawy hamulec został wysłany pocztą polską, i świstek do odbioru leżał w skrzynce już w poniedziałek, także wszystko ok co do naprawienia błędu dwóch lewych hamulców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna

 

A ja zamawiałem dwa razy - zawsze paczką w te 5 dni robocze przychodziła (kurierem) - płace przelewem przez płatności.

 

Pierwszy raz zamawiałem Przez sklep i było troszkę długo (5dni)

 

Drugi raz tez zamówiłem przez sklep, ale napisałem Maila do Iwana - Paczka na drugi dzień u mnie.

 

W moich przypadkach zawsze przychodziło to co zamawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ocena : negatywna

A u mnie znowu problem, przy przedpłacie przelewem z banku nie miałem być obciążony za płatność, niestety do zapłaty było o 2 zł więcej niż wartość zakupów z z wysyłką.

Zamówienie dopiero złożone ciekawe kiedy do mnie dotrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: pozytywna

Środa zakup i przelew

Poniedziałek towar u mnie

 

Jednak kontakt z klientem nie profesjonalny

Rozumiem że z powodu dużej ilości zamówień mogą nie odpowiadać na e-maila

Ale jeżeli mają ustawioną automatyczną odpowiedź że odpowiedzą na e-maila w ciągu 24godzin - to powinni to zrobić

Nawet jeżeli zamówienie idzie zgodnie z planem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: pozytywna

 

Ostatnio zamawiałem 2 razy : drobne rzeczy ( siodełko , sztyca , przerzutka )

I mimo zamieszania które zrobiłem w zamówieniach - wszystko dotarło bez zastrzeżeń w 3 dniu id zamówienia .

 

Zeby nie było tak cukierkowo to wrzucę jedna uwagę .

Podczas ostatniego zamówienia czekałem pilnie na potwierdzenie wysłania ( za zaliczeniem ) aby przygotować gotówke dla kuriera . Potwierdzenie wysłania dostałem dziś rano - 30 minut przed przybyciem kuriera . Dobrze ze DHL wczesniej dzwoni aby potwierdzic obecnosc .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam negatywa. zestaw Jagwire Ripcord przyszedł w kawałkach (wszystkie elementy oderwane od kartonu) w dodatku ciemny pancerz przyszedł ze srebrnymi końcówkami w foliowym woreczku choć końcówki fabrycznie założone na pancerz są czarne :down:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Zondrin usuwam Twoją opinię, ponieważ niesłusznie godzi w ten sklep. Jeden sklep opisy robi na pół strony inny na dwie linijki. Nie jest to podstawa do wystawiania negatywnych opinii. Nie dziw się, że bikestacja nie chce Ci podać źródła swoich tanich części... przecież by sobie strzeliła samobója. Ponad to nic nie kupiłeś i i wystawiasz komuś negatywną opinię. Trochę to nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: negatywna

Pod koniec czerwca br. kupiłem u nich Sztycę Ritchey WCS 20mm Offset 31.6x400.

Wg opisu sztyca miała ważyć 195g ! a ważyła tyle samo (bez 2 gram) co najgorszy model Bontragera SELECT ! czyli 272 gramy !

Napisałem @ do BIKESTACJI i po …. 2 tygodniach otrzymałem odpowiedź @ – cyt. Prawdopodobnie wystąpił błąd w opisie. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Dostawa w 3 dni – czyli OK (ale myslę, że tylko dla tego, że poprzeczytaniu opinii wybrałem sposób wysyłki - za pobraniem).

Defacto towar niezgodny z zamówieniem (opisem) i powinienem oddać, ale osr… temat i więcej tam nie kupie.

Aha i jeszcze jedno - te debi.... automatyczne komunikaty, że są tak zajęci, że mogą odpowiedzieć w ciągu 24h - buuhahahaha

Nie polecam !

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: pozytywna

 

Kierownica KCNC wylicytowana na allegro. Wysyłka za pobraniem, na drugi dzień listonosz zapukał do drzwi. Zwartość zgodna z opisem. Paragon w środku. Zapakowana umiarkowanie - jakiś pozginany karton, żadnych bąbli przeciwwstrząsowych. Ale doszło całe i to się liczy. Przesyłka była za pobraniem :)

Edytowane przez Lumperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ocena: neutralna

 

Zamówiłem w tamtą niedzielę czyli 12.08 buty shimano sh-xc50 , teoretycznie paczka powinna wyjść ze sklepu w poniedziałek max wtorek , wyszła dopiero wczoraj(czwartek) dziś dostałem wiadomość z numerem listu przewozowego i byłem mile zaskoczony że w końcu dziś otrzymam buty , ale jak się okazało nic z tego , po 17 zadzwoniłem do DHL okazało się że są jakieś błędy i nie podano kwoty pobrania tak więc paczka przyjdzie w poniedziałek pomimo tego że dziś już kurier doręczający miał ją u siebie , nie rozumiem dlaczego ktoś przy samym nadaniu paczki nie zobaczył tego błedu :/

 

Gdybym wiedział że tak będzie zamówił by buty gdzie indziej , pewnie już dawno bym je miał u siebie , towar był dostępny w sklepie , niby wysyłka kurierem a ponad tydzień oczekiwania ... trochę kiepsko

Edytowane przez Bartek902
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena : pozytywna

Raz u nich zamówiłem : łańcuch, dwie przerzutki, kasetę, piastę. Najpierw trochę zwlekali jak zadzwoniłem pan powiedział, że nie wszystko mają, zaproponował lepsze komponenty za niższe ceny. Po telefonie paczka dotarła w 1,5 dnia

Drugi raz u nich zamówiłem korbe slx i tu było wszystko idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena : pozytywna

Zakup: hamulce x0, tarcze ashima 160, dętki, opona rara, zestaw naprawczy

 

Wyjeżdżałem na wakacje poprosiłem sklep o wysyłkę w przyszłym tygodniu kiedy wracałem. Po moim urlopie wysłane i dostałem paczkę na 2gi dzień.

Sprzęt w idealnym stanie, starannie zapakowany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...