Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - opinie o sklepie


NooreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ocena : neutralna

 

We wtorek zadzwoniłem do nich z pytaniem czy mają w magazynie buty shimano w moim rozmiarze. Tak, mają, ale tylko czarne, szarych nie ma.

We wtorek nie zdążą wysłać, bo za dziesięć minut jest kurier. OK, wyślijcie w środę. Płatność kartą.

W środę dzwonię czy wysłane - pracownik mówi, że nic nie wie, bo tym się zajmuje kolega, który wyszedł. OK, dzwonię za pół godziny, nikt nic nie wie, ale skoro mówili, że wysłane to wysłane.

W czwartek przesyłki nie ma, dzwonię, dowiaduję się, że przesyłka nie wysłana, bo butów nie ma a dostawa się opóźnia.

Dzwonię w piątek po 14, informują mnie że buty wysłane - rzeczywiście dostaję je w poniedziałek.

 

Co do butów - bez zastrzeżeń, nowe. Pakowanie - pudełko od butów oklejone kilkoma kawałkami szarej taśmy samoprzylepnej - najlepszego wrażenia nie robi, ale może się czepiam.

Ogólnie w kontaktach z tą firmą odniosłem wrażenie, że klient przeszkadza im w pracy, a zamiast szkolić się z obsługi klienta, szkolą się z asertywności. A zamiast ściemniać, że towar jest od ręki, wystarczyło powiedzieć, że planowana dostawa towaru jest za dwa dni, ale może się opóźnić.

 

Podsumowując, nie wiem, czy jeszcze coś u nich kupię, czasami lepiej zapłacić parę złotych więcej za zakupy w firmie gdzie pracownicy są trochę mniej asertywni, czyli po prostu mili z drugiej strony nie na wszystko mają dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena : pozytywna/neutralna

 

W sumie jest to świetny sklep pod względem cen i dostępnego asortymentu, natomiast co do profesjonalizmu przy obsłudze pozostawia wiele do życzenia. Klient tego sklepu musi być naprawdę bardzo cierpliwy, w moim przypadku po kilku e-mailach i telefonach towar otrzymałem po 14 dniach od chwili przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka prostych zasad które uzupełniają regulamin kiedy dokonuję z tobą transakcji, jeżeli się na nie nie zgadzasz, to nie oferuj mi towaru. Przyjęcie wpłaty oznacza zgodę na te warunki.

1. Jeżeli zamawiam wysyłkę kurierską, oznacza to, że:

a) sprzedający wysyła towar w pierwszym dniu roboczym po otrzymaniu zapłaty lub potwierdzeniu dokonania wpłaty

B) brak jakiejkolwiek informacji ze strony sprzedającego oraz brak otrzymania towaru w trzecim dniu po otrzymaniu zapłaty lub potwierdzeniu dokonania wpłaty oznacza negatyw i procedurę reklamacyjną transakcji.

2. Jeżeli zamawiam wysyłkę listem priorytetowym, oznacza to, że:

a) sprzedający wysyła towar w pierwszym dniu roboczym po otrzymaniu zapłaty lub potwierdzeniu dokonania wpłaty

B) brak jakiejkolwiek informacji ze strony sprzedającego oraz brak otrzymania towaru w czwartym dniu po otrzymaniu zapłaty lub potwierdzeniu dokonania wpłaty oznacza negatyw i procedurę reklamacyjną transakcji.

3. Jeżeli zamawiam wysyłkę listem zwykłym, oznacza to, że:

a) sprzedający wysyła towar w pierwszym dniu roboczym po otrzymaniu zapłaty lub potwierdzeniu dokonania wpłaty

B) brak jakiejkolwiek informacji ze strony sprzedającego oraz brak otrzymania towaru w piątym dniu po otrzymaniu zapłaty lub potwierdzeniu dokonania wpłaty oznacza negatyw i procedurę reklamacyjną transakcji.

4. Jeżeli finalizacja transakcji przeciąga się powyżej dwóch tygodni od dokonania zakupu oznacza to negatyw i rozpoczęcie procedury reklamacyjnej transakcji.

5. Po przez przyjęcie wpłaty rozumie się zaksięgowane obciążenie kąta kupującego i/lub potwierdzenie o otrzymaniu przez sprzedającego kwoty transakcji od systemu bankowego, lub systemu płatności online.

6. Powyższe terminy są bezwzględnie nadrzędne względem innych terminów będących częścią umowy, chyba że strony umówią się inaczej.

7. Po przez procedurę reklamacyjną transakcji uznaje się natychmiastowe rozwiązanie umowy i zwrot pełnej kwoty transakcji (wartość towaru i kwotę pobraną na poczet kosztów przesyłki).

8. Towar niezamówiony (nie objęty umową kupna/sprzedaży) sprzedawca jest zobowiązany odebrać w dogodnym dla obydwu stron terminie z miejsca dostarczenia niezamówionego towaru, nie później jak w terminie 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia. Powyżej tego terminu sprzedawca zostanie obciążony kosztem magazynowania w wysokości 10 PLN za każdy rozpoczęty dzień. Niezamówiony towar stanowi zabezpieczenie na poczet płatności. W przypadku przekroczenia kwoty zobowiązania powyżej wartości niezamówionego towaru towar ulega przepadkowi na korzyść kupującego.

 

Rozumiem że ostanie punkty są dość radykalne ale przyjmując wpłatę zgadzasz się na te warunki, które nie są trudne do spełnienia dla rzetelnego i uczciwego sprzedawcy.

znalezione na jednej ze stron "O mnie" na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena : negatywna

 

W poniedziałek złożyłem zamówienie na łańcuch Sram PC-1051 i licznik Sigma 1009 STS. Oba produkty były widoczne jako dostępne.

We wtorek rano kasa przelana z konta w mBanku na ich konto w mBanku więc mieli ją u siebie o godz. 11 więc powinni ją nadać jeszcze w tym samym dniu.

Jako opcję dostawy wybrałem paczkomat In Post bo jest to bardzo wygodna forma odbioru przesyłki. Czekałem na paczkę i nic. Wczoraj (czwartek) dostałem info o nadaniu paczki o godz. 16 więc miałem nadzieję że przyjdzie dziś (piątek). Zadzwoniłem do infolinii In Post i dowiedziałem się że paczka została nadana a następnie cofnięta a druga jest jeszcze nie nadana.

Przedzwoniłem do Bikestacji o informację. Okazało się że nadając paczkę na paczkomat In Post źle oszacowali jej gabaryt i nie weszła do zamówionej skrytki w paczkomacie nadawczym i dopiero dziś będą nadawać powtórnie czyli paczka będzie u mnie po świętach we wtorek.

Dlaczego tak długo zwlekali z wysyłką przedmiotów figurujących jako dostępne? Może ja jestem przedpotopowy ale jeśli się pomylili z gabarytem paczki to można było poprawić to i nadać ją jeszcze tego samego dnia albo idąc w stronę zadowolenia klienta nadać kurierem? Nie usłyszałem od osoby z którą rozmawiałem słowa przepraszam tylko wyjaśnienie że to kolega się pomylił. Coś tu jest nie tak z obsługą klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : neutralna

 

Zamówiłem siodło ale za pobraniem. Po tygodniu się odezwali że nie mają takiego w kolorze czarnym tylko białe. Ponieważ nie chciałem takiego to usiłowali mi wcisnąć jeszcze inne. Koniec końców zrezygnowałem z zakupów u nich. Najciekawsze jest to że wystawiali to czarne siodło na allegro. :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna/neutralna

 

Nie tak dawno kupowałem u nich SPD.

Zwykle staram się telefonicznie wybadać dostępność danego towaru, nie wierząc temu co wypisane na stronie.

Jeszcze w ub. roku w Bikestacji dostawałem odpowiedzi zgodne ze stanem rzeczywistym, tym razem nie.

SPD na stronie i telefonicznie były dostępne, ale okazało się że zaliczyli kilkudniowy poślizg w wysyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna/neutralna

 

Kupiłem od nich na aukcji sztyce KCNC Ti Pro Lite oraz amortyzator RS REBA RL dnia 30.marca. Przesyłka kurierem dotarła do mnie w czwartek - 04.kwietnia. Po otworzeniu przesyłki okazało się, że biała REBA jest czarną REBĄ. 05.kwietnia skontaktowałem się z Bikestacją. 06.kwietnia odebrałem REBE białą i odesłałem czarną :) Koszty przesyłek pokryła Bikestacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : neutralna z minusem

10 kwietnia zrobiłem dość spore zakupy w bikestacji tj.: buty spd,pedały spd, licznik sigma, klocki hamulcowe, 2 tarcze XT,spinka. Zapłaciłem tego samego dnia i jeszcze nic nie ruszyło do przodu. Coś długo się grzebią mimo,że wszystko było dostępne.
Tymczasem rzeczy,które zamówiłem na allegro tego samego dnia już są,albo zostały wysłane.28 kwietnia startuję w Zdzieszowicach i mam nadzieje,że w przyszłym tygodniu wszystko dotrze,bo muszę nauczyć się jeździć na SPD-ach.

Edit :
Nadal nic z moim zamówieniem się nie dzieje. Pisałem wczoraj maila ,kiedy mają zamiar wysłać towar-nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Maraton za 10 dni,a ja jeszcze części nie mam. W niedziele mam zamiar jechać na objazd trasy i powoli zaczynam być wk*rwiony.

Edit :
No więc tak: dzwoniłem dzisiaj i powiedziano mi,że są jakieś problemy z towarem i dadzą odpowiedź mailem. A chciałem przez weekend przetestować licznik i SPD-ki.

Edit:
Paczka po dwóch tygodniach od złożenia zamówienia wreszcie dotarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna

 

Ja koła składałem novateci+mavic+sapim+jestem bardzo zadowolony,dobrze złożone ,super. W poniedziałek złożone zamówienie-w piątek przyszły koła.Paczka bardzo dobrze zabezpieczona,ogólnie jestem zadowolony!

 

Kupowałem amor manitou-też jestem zadowolony,wszystko było ok.zamawiałem gripy x9 w promocyjnej cenie troche czekałem ale w zamian tego co zaczekałem dołożyli mi super linki do przerzutek.

 

Jak płacicie przelewem lub kartą zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : Neutralna

 

Wylicytowana REBA RL - OK

Prosiłem dodatkowo e-mailem aby:

- dociąć rurę sterową (zrobią w ramach zakupu) - nie docięli

- nabić gwiazdkę - nabili

- wysłać na inny adres nic Allegro - wysłali na nie ten co trzeba

- dołączyć fakturę - o fakturę dopominałem się tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna/neutralna

 

Robiłem w Bikestacji 4 razy zakupy, 3 razy szybko (2-3 dni i sprzęt dotarł) a raz czekałem 3 tygodnie i po mailu zadzwonili do mnie,nie było zamawianych rogów i zaproponowali droższe w cenie zamawianych czyli ok.

Edytowane przez Andrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna

 

Ja po raz kolejny złożyłem zamówienie w Bikestacji. W sumie wydałem tam powyżej 1500 zł (w innych sklepach by wyszło koło 1900 zł) I znowu praktycznie żadnych problemów! Mój sprawdzony sposób na zamówienie to pisanie bezpośrednio na iwan@bikestacja.pl (czyli nie zamawianie przez sklep) i przesyłka za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : negatywna

 

Też mam spory problem z bikestacją. Kupiłem na aukcji bikestacji redukcję suportu bb30 na hollowtecha II. Towar zamówiłem (od razu za niego płacąc wraz z wysyłką kurierską) 17.04. Właśnie minął tydzień i nie otrzymałem odpowiedzi na żadnego z trzech maili, kilkanaście telefonów również nie przyniosło rezultatu. Nie wiem nic, jestem bez kasy, bez towaru i nie mogę się niczego dowiedzieć. Masakra!

Nigdy w życiu się z czymś takim nie spotkałem, a jeszcze kiedyś byłem zadowolony z ich usług...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękujemy za wszystkie opinie na nasz temat.

Jak ktoś na forum wcześniej napisał , 90% osób niezadowolonych napisze tzw"negatywa" ,a 99% osób zadowolonych nie napisze pozytywnej opinii. Skutkiem czego zdecydowana większość liczących się sklepów rowerowych wygląda ,jak tzw gang Olsena.

 

Parę słów o nas.

- sprzedajemy części w internecie od 2002roku ,od 1995roku czynnie uprawiamy kolarstwo górskie.

- pracujemy w optymalnym składzie , dla nas wynik finansowy dla was ceny.

- w tym sezonie znacznie przekraczamy planowaną sprzedaż ,z reszta jak co roku od 2002:)

- udoskonalamy prace sklepu i obsługę klienta

- stale poszerzamy asortyment o nowe marki

 

 

W odpowiedzi na posty.

- za wszystkie błędy , opuznienia opóźnienia w dostawie opisane na forum PRZEPRASZAM ( osoby które odniosły jakiekolwiek straty( czasowe,moralne),zapraszam na BMaratony będę w Zdzieszowicach 28.04, następnie 05.05 Złoty Stok ) - porozmawiamy o tym w 4oczy przy izotoniku i ryżu ,bądz piwie i kliełbasce jak kto woli - mój numer tel.603 11 11 44 czekam na informacje dot.spotkań/ za każde spotkanie gratis od firmy

- dlaczego trzeba czekać na odpowiedz? @ ( w obecnym czasie 1do 12h ) -ponieważ jest tyle zapytań , oraz jest niedziela

- dlaczego jest utrudniony kontakt telefoniczny? - ponieważ ciągle dzwonicie ,jesli ktoś nie odbiera tel. tzn ,że w tym czasie rozmawia przez drugi telefon, badz jest juz po pracy.

- dlaczego trzeba czekać na zamówiony towar? , w 99,9 % NIE TRZEBA ( wiecej niż 1-3dni) - 0,01% inne przypadki ( patrz forum ,allegro uzytkownik www_bikestacjapl , opineo )

 

Reklamacje

- koncern SRAM obsługujemy za pośrednictwem naszego partnera z zagranicy

czy to dobrze czy zle?

- sprawdzilem na WŁASNYM PRZYKŁADZIE/ w 2011 roku kupiłem RS SID WC w kolorze czarnym w "tzw.Prof.Sklepie.Rower. czyt. Kasa nie gra Roli przepłacasz min.20%" bo akurat takiego nam zabrakło a jak potrzebowałem czarny.

1/kupiłem zamontowałem zahamowałem skrzywił sie - reklamcja 1. wymienili 14dni SUPER

2/zamontowałem zahamowałem skrzywił sie po raz 2 . wynienili z adnotacja OSTATNI RAZ bo you drive hart a to przeciez tylko sid wc:)

3/zamontowałem trzeci raz w sumie miał już najechane z 400km :) zahamowałem skrzywił sie odesłałem i co ? po 30dniach kazali spier:) na drzewo bo to wada fabryczna była , a jak wiadomo wada fabryczna nie podlega gwarancji po raz trzeci ;)DOSŁOWNIE

 

Pomyślałem ,może się uwzieli ze nie kupujemy od nich od jakiś 10lat ,a w sumie raczej to oni nam nie sprzedają bo my za tanio oferujemy te częsci wam z innego zródła.

Postanowiłem zareklamować zwykła rebę z treka - kolega uzywał ,dwa razy po mleko pojechał w ciągu 6miesięcy/ wiadomo, co 20 reba nie trzyma ciśnienia .

- stanowisko oficjalne

- należy zaplacić za przeglad 240pln ( ponieważ amortyzator jest juz wiekowy 6-mcy miał)bo nie zostanie wymieniona uszczelka za 1pln:)) za darmo :))- CZYTAJ ZAPLAĆ NAM TO CI ZROBIMY ,NIE ZAPLACISZ TO MASZ PROBLEM:) urwało mi mowę podziękowałem inkognito - odeślemy jak zwykłe za granicę tam się to robi od bez tzw. SCEN.

 

Dlaczego trzeba czekać na rozpatrzenie reklamacji drogich ? a to dlatego ,że często sa przetrzymywane przez serwisy obce.Dla nas wysyłka do krajowego serwisu , czy też serwisu za granica kraju to taki sam koszt i taka sama strata czasowa.

90% reklamacji rozpatrujemy od ręki.

 

 

 

NASZE OGŁOSZENIE DROBNE.

- sprzedam części rowerowe ;)

- osoby szukające pracy zapraszam do składania CV na mój adres iwan@bikestacja.pl

 

 

Jeszcze raz dziękuje za wszystkie posty - biorę je do serca i do pracy.

 

Pozdrawiam Iwan Rafał bikestacja.pl

Edytowane przez durnykot
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna

 

To prawda zawsze łatwiej nam krytykować. Wolimy narzekać niż chwalić.

 

Robiłem zakupy w sklepie stacjonarnym wraz z kumplami (bardziej nam się opłacało przejechać ponad 100km w jedną stronę niż brać u nas na miejscu). Zakupy zrobiłem za ponad 1300zł, gdzie co do ceny sklep zrobił rabacik ^_^ Miła obsługa, duży asortyment i ceny jakich nigdzie indziej nie ma :) Więc ja polecam sklep na 100%.

Mam nadzieję, że wypowie się znacznie więcej osób które były zadowolone z zakupu w tym sklepie a nie tylko, te negatywne. I specjalne pozdrowienia dla Łukasza Ryża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena : pozytywna/neutralna

 

Ja jestem bardzo zadowolony z bikestacji, ale przez allegro. 3 produkty zakupione tam, każdy docierał w przeciągu dwóch dni mimo, że szło pocztą.

Teraz czekam już drugi tydzień na przesyłkę, która miała być wysłana kurierem za pobraniem. A brak tych części które mają przyjść wyklucza mnie z treningu w tą piękna pogodę. I z tego powodu nie ufam do końca temu sklepowi i wstrzymuje się ze zrobieniem tam poważniejszego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia odnośnie kontaktu ze sklepem

 

30-04 przed godziną 8:00 (rano) wysłałem do w/w sklepu pytanie o łańcuch.

Dziś jest 03-05 po godz 22:00, ZERO jakiegokolwiek odzewu.

To chyba jakiś żart, albo macie potencjalnych klientów w głębokim niedomówieniu.

Może jestem jakiś "dziwny" ale to chyba Wam powinno zależeć a nie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...