Skocz do zawartości

[rower 29er] Giant, Unibike, Merida, Cross, Cube ?


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post a więc witam wszystkich ;)

 

Nie wiem czy wniosę coś do tematu, ale sam niedawno stanąłem przed wyborem 29era. W mojej okolicy najłatwiej było dosiąść Gianta i Speca, chociaż ten drugi troche ceną odstraszał i musze przyznać ze mi znacznie wygodniej siedziało sie na Giancie Talonie. Zależało mi na zakupie jeszcze w starym roku z racji nieco niższych cen i teraz wcale nie żałuję. Mam talona 29er 1 rocznik 2012 i jedyne co bym w nim wymienił to amortyzator który zastąpie czymś lepszym jak ten po prostu padnie ;)

I jeśli moge coś doradzić, to warto zwrócic uwage na wygodną pozycję bo różnice w stosowanym osprzęcie zawsze będą. Osprzęt i tak się będzie wymieniało w miarę zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedyne co bym w nim wymienił to amortyzator który zastąpie czymś lepszym jak ten po prostu padnie ;)

Właśnie o to chodzi, tylko w niektórych rowerach 29" w cenie do 3000 są montowane w miarę dobre na początek amory XCR, pozostałe jak Giant, Scott, Cube mają dziadostwo zwane XCT/XCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, ale np w moim przypadku gdy rower nie będzie ostro katowany to nawet taki amortyzator wytrzyma sezon lub przy odrobinie szczęścia dwa

do tego czasu można liczyć, ze ceny na sprzęt 29erowy spadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi Samurai666:

mój wzrost 197cm, od ziemi do krocza 100cm, długie ręce i nogi, dość krótki tułów

 

w tym roku zakupiłem 29er Focus REDSKIN 2.0 rozmiar L (21''), dla mnie jest idealny.

 

zmierzyłem odległość od podłoża do górnej rury, w połowie jej długości (przekrok) wynosi ona 88cm, więc myślę że dla Ciebie mogłby nawet być za duży.

 

kolega nabiał dużo mi pomógł przy podjęciu decyzji, polecam więc zwrócić się do niego, ale wiem na pewno że Cube będzie Ci odradzał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też odrdził Cube'a - natomiast doradził świetny rowerek, w tej cenie nic nie znajdziesz lepszego:

 

RADON BikesZR Race 29er 5.0

 

w pl chyba tylko 1 sklep go ma na razie albo i go nie ma tylko na stronie świrują - natomiast spokojnie można go ściągnąć - teraz jak euro spada to odbić sobie można będzie koszta przesyłki chociaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:o no ja juz nie moge :/ co sie zdecyduje to mi odradzają ;d nie wiem czy dobrze czy nie ze jeszcze tego cuba nie zamówiłem x)

 

/ dzięki dzejson - odezwe się do niego :>

 

 

Witam to bedzie moj pierwszy rower poczytalem dosc instensywnie forum i zdecydowalem sie na rower 29-er nie wiem czy dobrze...Mysle o jezdzie przede wszystkim na afalcie i las glownie mazury kilka razy w roku... Jaka przewage 29-er ma nad zwyklym crosem?? Bo jesli chodzi o roznice miedzy krosem i zwyklym mtb 26 to wiem na czym polega...Ze niby kros lepszy na asfalt ale jak ma sie to w stosunku do 29-er...

 

Mam 192 wzrostu i 95kg wagi jaki rozmiar ramy w 29-er wybrac?? 21??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się tak samo, na safalt i szutry czy drogi gruntowe, drogi rowerowe lepszy cross, na jazdę po korzeniach bezdrożach szybkich usianych korzeniami czy dziurami oraz długich górskcih kamienistych zjazdach/podjazdach lepszy 29er.

Oczywiście na mazurach też są takie tereny, ale z tego co piszesz wynika, że raczej nie będziesz się tam zapędzał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się tak samo, na safalt i szutry czy drogi gruntowe, drogi rowerowe lepszy cross, na jazdę po korzeniach bezdrożach szybkich usianych korzeniami czy dziurami oraz długich górskcih kamienistych zjazdach/podjazdach lepszy 29er.

Oczywiście na mazurach też są takie tereny, ale z tego co piszesz wynika, że raczej nie będziesz się tam zapędzał ...

 

No wlasnie tez do konca nie wiem to bedzie moj pierwszy rower kupiony wiec trudno juz teraz mi okreslic co bede preferowal....A nie chce byc poznej nie zadowolny z zakupu... Rozumiem ze na rowerze mtb 29,er czy tez tym 26 cali bedzie mi sie ciezko i zdecydowanie wolniej jezdzilo po asfalcie mowie tutaj o km na asfalcie 10km i wiecej....Do tego to tylko cross ale znow krosem nie wjade za bardzo w terene na mazurach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mazurach co najmniej 95% terenu przejedziesz na crossie, więc nie wiem w czym masz problem ...

 

Na mazurach co najmniej 95% terenu przejedziesz na crossie, więc nie wiem w czym masz problem ...

 

Oki ale jak bede chcial pojezdzic w terenie bo mi sie to spodoba to co wtedy.....Czy mtb jest tylko w gory w jakis bardzo ciezki teren?? Czym sie rozn 29-er od zwyklego mtb na 26 cali...Bo ja jako wysoka osoba to raczej 29-er....Bo myslalem jeszcze w taki sposob ze jak bede jechal na wycieczke typowa szosowa to zmienie sobie kola w 29er.....Tylko teraz pytanie czy nawet jesli to zrobie to i tak nie bede w stanie jechac tak spokojnie i z taka predkoscia jak w crossie....?? Bo juz nie wiem....

 

 

Jaki rower crossowy polecacie bo ja myslalem o Unibike Xelion

 

Jaki rower 29 er polecacie bo tez myslalem o Unibike...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er to nie tylko koła ale i pozycja na rowerze, na asfalcie i szutrach, drogach gruntowych jak już pisałem na pewno lepszy będzie cross, na piachu , wąskich krętych ścieżkach zjazdach po korzeniach , stromych podjazdach po korzeniach itd lepszy będzie 29 er.

Teraz zdecyduj gdzie będziesz spędzał większość czasu na rowerze.

Dla utrudnienia dodam, że sam zaczynałem jazdę od crossa, ale szybko doszedłem do wniosku, że jazda po asfalcie i ubitych szutrowych drogach nie całkiem mi pasuje, zauważyłem, że zacznie wyżej podjadę na góralu niż na crossie , oraz, że szybciej i fajniej zjadę po korzeniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er to nie tylko koła ale i pozycja na rowerze, na asfalcie i szutrach, drogach gruntowych jak już pisałem na pewno lepszy będzie cross, na piachu , wąskich krętych ścieżkach zjazdach po korzeniach , stromych podjazdach po korzeniach itd lepszy będzie 29 er.

Teraz zdecyduj gdzie będziesz spędzał większość czasu na rowerze.

Dla utrudnienia dodam, że sam zaczynałem jazdę od crossa, ale szybko doszedłem do wniosku, że jazda po asfalcie i ubitych szutrowych drogach nie całkiem mi pasuje, zauważyłem, że zacznie wyżej podjadę na góralu niż na crossie , oraz, że szybciej i fajniej zjadę po korzeniach .

 

No wlasnie nie wiem co robic w takim razie... :( Wydam na rower 3 tys i pozniej byc niezadowolonym...Z jednej strony kupilbym crossa ale drugiej boje sie ze nie bedzie tej adrenaliny jak jazda w terenie swoja droga czy ja bede mial taki teren gdzie bede mogl wykorzystac ten teren bo mieszkam na nizinach....A na mazury tylko kilka razy w roku w gory nie pojade bo nie lubie:)

 

Przy moich wymiarach mtb 26 cali odpada raczej?? 29-er to bedzie mtb tylko wiekszy??

 

Jaki 29-er i cross polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu jest kaska ;

 

Więc jestem przed podjęciem ostatecznej decyzji i mam do wyboru :

 

UNIBIKE EVO http://ww2.bikekatalog.pl/2012/rowery/1098/Unibike%20EVO%2029/

 

SPECIALIZED Myka Sport Disc http://ww2.bikekatalog.pl/2012/rowery/619/Specialized%20Myka%20Sport%20Disc%2029/

 

CUBE Analog 29 http://ww2.bikekatalog.pl/2012/rowery/416/Cube%20Analog%2029/

 

GIANT TALON 29er 1 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.1/9166/49298/

 

SCOTT Aspect 29 Tour http://www.bike-on.pl/product.php?id=23316&id_categories=205&namek=Scott_Aspect_29_Tour___2012

 

AUTHOR Dexter 29 http://ww2.bikekatalog.pl/2012//rowery/263/Author.(rowery).Dexter.29/

 

Czy może poprostu wystarczy mi coś takiego

 

SCOTT Aspect 29 TRIAL http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=287&category_id=95&option=com_virtuemart&Itemid=96

 

Proszę o pomoc!!!!

Najlepiej podać Wasz wybór i argument!!

 

CHodzi mi o rower do jazdy drogi rowerowe - mało, lasy, korzenie itp. - dużo, górki - średnia ilosć,

Mieszkam w pobliżu Parku Narodowego i uwielbiam tam jeździć.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Dokonałem ostatecznego zakupu... wiem zajeło mi to troche czasu ale przetestowałem kilka rowerów i zwyciezcą został CUBE LTD.

 

Wypożyczyłem sobie najpierw 29tke Scotta, poźniej Cube Analoga równiez 29tke i musze powiedzieć że geometria zupełnie mi nie odpowiadała... Jednak 29tki nie sa dla mnie!!!

 

O wiele lepiej się czułem podczas jazdy na 26" kółkach.

 

Innym zainteresowanym polecam wypozyczyć sobie rower przed jego zakupem by móc organoleptycznie sprawdzić czy dany model nam pasuje.

Koszty nie są wielkie.

 

Ja byłem strasznie nagrzany na 29tke ale coż... na rowerze trzeba sie przede wszystkim DOBRZE CZUĆ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokonałem ostatecznego zakupu... wiem zajeło mi to troche czasu ale przetestowałem kilka rowerów i zwyciezcą został CUBE LTD.

 

Wypożyczyłem sobie najpierw 29tke Scotta, poźniej Cube Analoga równiez 29tke i musze powiedzieć że geometria zupełnie mi nie odpowiadała... Jednak 29tki nie sa dla mnie!!!

 

O wiele lepiej się czułem podczas jazdy na 26" kółkach.

 

Innym zainteresowanym polecam wypozyczyć sobie rower przed jego zakupem by móc organoleptycznie sprawdzić czy dany model nam pasuje.

Koszty nie są wielkie.

 

Ja byłem strasznie nagrzany na 29tke ale coż... na rowerze trzeba sie przede wszystkim DOBRZE CZUĆ!!!

 

 

Wybor padl na Krossa Level B6 w rozmiarze...Z uwagi na swięto kross nie pracuje i tam moj rower z tasmy zjedzie 7 maja wiec ok 10 maja bedzie u mnie dziekuje wszystkim za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...