Skocz do zawartości

[piasta tył] Chosen - miał ktoś styczność?


julaswdx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

mogę prosić informacje na temat bębenka Chosen A8077B

posiadam piasty A2Z i mam dobre zdanie ,tak samo opinia Novatec 711 i 712 są w miarę dobre lecz "wylajtowane" piasty nie nadają się dla ciężkich zawodników ostro jeżdżących. Powód nie za mocne łożyska i 1 szt. bębenka Novatec 712 pęknięta, jak ktoś szuka sztywnych kół to powinien pomyśleć o

DT 240 lub jak dla mnie NR1 TUNE :-) tak samo jak cena

Dlatego pytam się czy ktoś może testował Chosen A8077B. przód A8076B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam tył A8177B i przód A3836B, czyli chyba odpowiednik na v-ki tych z tematu

Jak na razie ok, nic sie niedzieje, raz tylne łożysko delikatnie popiskiwało, rozebrałem wyczyściłem, trochę smaru dołożyłem i do dzisiaj cisza

jeśli chodzi o łożyska to bez problemu można dostać, nawet ori

Nie wiem co z bębenkiem, kiedyś szukałem i nie ma

Założona kaseta slx i trochę wżerów sie porobiło, do tego nic nie idzie wcisnąć między kasete a bębenek

Moja waga 80kg, 90% tego co jeżdzę to po górach, staram się bardzo nie oszczędzać kół, ale i świrować też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taką piastę od roku i szczerze nie jestem zadowolony. Bębenek to jakaś straszna popelina...3 ostatnie koronki ścinają mi wypusty i niedługo nie będą miały się na czym trzymać :( Zaczynam myśleć nad wymianą bo lada dzień nadejdzie koniec mojego Chosena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lżej piszac miałem na mysli wyzsza kadencje i lzejsze przelozenia. Ile tysiecy zrobiłes na obecnym bebenku? To raczej naturalna sprawa ze po jakim czasie bedziesz musial go wymienic jezeli chcesz zachowac jakosc zmiany biegow (koronki sie przesuwaja na ponacinanym bebenku). Szczerze powiedziawszy nie wiem czy bebenki Shimano pasuja do tej piasty, ale z tego co pamietam ktorys XTR mial tytanowy bebenek, rowniez mozesz nabyc stalowy i bedzie Pan zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegu nie znam(większość poprzedniego sezonu przejeździłem bez licznika ze względu na awarię),ale z roweru praktycznie nie zsiadam bo używam go i do XC i do dojazdów do pracy. Kaseta to SLX 11-28 i jest to już moja taka druga kaseta na tej pieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam taką piastę od roku i szczerze nie jestem zadowolony. Bębenek to jakaś straszna popelina...3 ostatnie koronki ścinają mi wypusty i niedługo nie będą miały się na czym trzymać :( Zaczynam myśleć nad wymianą bo lada dzień nadejdzie koniec mojego Chosena.

 

W D712 mam to samo, jak w każdej piaście z alu. bębenkiem, ALE ograniczyłem to dość mocno przez bardzo mocne dokręcenie kasety - mocniej niż zalecane max 40 Nm, jak coś walnie, strzeli, czy cokolwiek, to nowy bębenek do Novateca kosztuje niecałe 100 zł, więc nie jest źle. Do tego smar na bębenek i zdejmowanie pojedynczych zębatek przy pomocy bacika i jest ok, oczywiście jeśli sie da to lepiej dać zszywki pod kasetę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...