Skocz do zawartości

[rower przed sprzedażą]Co przeczyścić i inne?


Gość denis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sorry odrazu bo nie wiem czy we włąściwym miejscu piszę:)

 

Więc tak.

Mam taki problem. Mam rowerek z markietu i chcę go sprzedać. Wiem że to jest badziew, ale taki też ktoś kupi<loL>

 

Pytanie brzmi następująco - co mam w nim przeczyścić, czym i jak najtaniej?;)

 

Piasty ja już przeczyściłem i posmarowałem smarem. O reszcie nie wiem co robić. Niby wszystko chodzi, ale naprawdę chcę ten rowerek troche podpicow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że nie popieram takiego "sztucznego" podpicowywania przed sprzedażą, o sprzęt albo się dba, albo nie, to i tak będzie widać. Wyszoruj cały żeby ładnie wyglądał i już.

 

Nu dobra. To nie jest mój rower. I nie ja musiałem o niego dbać.

 

Ale lancuch chyba trzeba przeczyścic i inne częśći. Tak?:)

Czym moge tanie i skutecznie posmarować lancuch:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to chyba normlane ze gosc chce zrobic serwis przed sprzedaza ;). Posmarowac najelpiej specjalnymi smarami , ale te sa drogie ;] ja bym tam przejechal wd-40 , dobrze czysci wlasciwosci smarne nienajgorsze[wbrew opinii panujacej na forum ;p to tylko moje zdanie... na krotki czas moze byc :036:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hehe no takie sprawy jak czyszczenie i smarowanie napędu to się robi "na codzień" :) Jak masz możliwość to zdejmij łańcuch i wykąp w benzynie lub gorącej wodzie z proszkiem do prania, a potem posmaruj np. olejem do pił łańcuchowych (niedrogi a skuteczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym tam nic nie ukrywał, zadnych rys ani nic, postaw sie na miejscu kupujacego, napisane ze nie ma zadnych rys a tu zawiedzenie bo sa rysy i inne rzeczy o których nikt nie pisał, ja bym jak sa rysy napisał o nich, ja wgniecenie to pisze o nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wziasc wiecej kaski to zrob tak zeby porzadnie wygladal rowerek najlepiej oddaj do wyspecjalizowanego serwisu gdzie za grosze zrobia w nim co trzeba a na Twoje zyczenie moga nawet wystawic dokument stwierdzajacy stan techniczny roweru.

Ja serwisuje w Warszawie na Kasprowicza i wiem ze u nich takie rzeczy sa mozliwe a naprawde biora niewielkie pieniadze za kompleksowy serwis. Polecam ic stronke: http://www.biketeam.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wziasc wiecej kaski to zrob tak zeby porzadnie wygladal rowerek najlepiej oddaj do wyspecjalizowanego serwisu gdzie za grosze zrobia w nim co trzeba a na Twoje zyczenie moga nawet wystawic dokument stwierdzajacy stan techniczny roweru.

Ja serwisuje w Warszawie na Kasprowicza i wiem ze u nich takie rzeczy sa mozliwe a naprawde biora niewielkie pieniadze za kompleksowy serwis. Polecam ic stronke: http://www.biketeam.pl/

 

hehe. Co do serwisu to od jakiegoś czasu staram się być serwisem:)

Dziękuję za propozycje.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie go przeczyść jeśli ramka nie jest matowa możesz ją odpicować żeby ładnie lśniła ;) są do tego odpowiednie specyfiki ;) co do poszczególnych części poczyściłbym napęd i okolice suport bo chyba ne chcesz sie bawić w rozkręcanie bika........potm regulacja przerzutek sterów, hampli sprawdź koła czy nie mają centry i tyle. Żaden serwis nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...