Skocz do zawartości

[12130g] Merida Matts Sport 300 '05, javman


javman

Rekomendowane odpowiedzi

ponoc 4500 km, ale no jak okukalem go to luzów żadnych nie ma, wrecz zadziwia mnie plynnosc z jaka pracuje pantograf i kółeczka.. moje alivio ma wieksze luzy ale w tej chwili wrzuca biegi bez zastanowienia... ta tez powinna dac rade, opisze gdy zaloze i posmigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bar Ends: (Rogi) Merida - 132g

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) 5g

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) Romet - 99g

Bolts: (Śrubki) - 70g

Bottom Bracket: (Wkład suportu) Shimano SH-BB51 - 97g

Brake (Front): (Hamulec przedni) ShimanoBL/ BR-445 – 279g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Shimano BL/BR-445 – 292g

Brake Adapter: (Adaptery) (F – 15g, R – 26g) – 39g

Brake Rotor (Tarcze hamulcowe) Ashima Airotor 2x160mm (F - 85g, R - 84g) – 169g

Cables: (Pancerze i linki) Jagwire ~ 140g

Cassette: (Kaseta) Shimano SLX CS-HG80-9 11-32T - 281g

Chain: (Łanńuch) Shimano CN-HG73 106ogniw - 266g

Crankset: (Korby) Shimano Deore FC-M590 - 884g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XT FD-M771 - 160g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XT RD-M772 SGS - 229g

Fork: (Widelec) SR Suntour XC-60 - 2450g

Frame: (Rama) Merida Matts Sport 300 18" + hak - 2120g

Grips: (Gripy) Merida - 30g

Handlebar: (Kierownica) Ritchey Pro 25,4/560 – 148g

Headset: (Stery) Cane Creek - 50g

Pedals: (Pedały) MTB - 350g

Seat: (Siodło) IKE - 333g

Seatpost: (Sztyca) IKE 27,2/350 - 319g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Merida - 45g

Shifters: (Manetki) Shimano Alivio SL-M430 3x9 - 279g

Skewers: (Zaciski koł) Mavic + Shimano - 122g

Spacers: (Podkładki pod mostek) Cane Creek - 37g

Starnut: (Gwiazdka) wliczona w amortyzator

Stem: (Mostek) IKE - 163g

Tire (Front): (Opona przednia) MAXXIS IGNITOR 26"x2.10 - 633g

Tire (Rear): (Opona tylna) MAXXIS DY-NO-MITE 26"x2.10 - 690g

Top Cap: (Top cap) Merida (korek 9g sruba 7g) - 16g

Tubes: (Dętki) HENG SHIN - 370g

Wheel Front: (Koło przednie) Mavic CrossRide ’09 - 912g

-Hub: (Piasta) -

-Rim: (Obręcz) -

-Spokes: (Szprychy) -

-Nipples: (Nyple) -

-Rim tape: (Opaska) – 29g

Wheel Rear: (Koło tylne) Mavic CrossRide ‘09 - 1044g

-Hub: (Piasta) -

-Rim: (Obręcz) -

-Spokes: (Szprychy) -

-Nipples: (Nyple) -

-Rim tape: (Opaska) - 29g

Inne:

Licznik: Crivit – 40g

 

Razem: 13 293g

 

W końcu rowerek zaczyna kreować się tak jak go sobie zaplanowałem, doszły koła i przerzutki, przyjąłem wagę linek i pancerzy 140 gram, resztę osobiście ważyłem, na fotach mostek zooma, ponad 240 gram, ale oczywiście wrócę do mojego Ike - 163 gramy, dlatego on jest wliczony do wagi roweru, zoom słuzy jako mostek przejściowy na dojazdy do pracy :D

 

Dzisiaj to złożyłem i zaraz idę się przejechać, krótka przejażdżka już była i wszystko było w jak najlepszym porządeczku... jeszcze leci do mnie siodełko, które udało mi się dorwać za koszt przesyłki, moje się rozpada i jest o ponad 100 gram cięższe od tego co będzie więc, zaś ubędzie parę gram.

 

FOTO:

 

image1kg.jpg image3yyl.jpg image4cf.jpg image5lg.jpg image6tm.jpg image7pa.jpg image8kh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spd na razie sie nie zanosi, ale amor oczywiście jest pierwszy, w kolejce do wymiany, lecz chyba poczekam i jak uzbieram trochę kasy to kupie coś lepszego, moze uda sie trafic jakas okazje :) poluje na cos w wagowej okolicy ok 1700 gram :) ale to juz $$$ są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj przyszła do mnie sztyca, zakupiona tu na forum, jak większość mojego osprzętu.

 

Była:

IKE 27,2/350 - 319g

Jest:

Smica Pro Post 27,2/350 - 218g

 

14_02_2012_046.jpg

 

Zysk 101g koszt 64,50 (cena z wysyłka)

 

Sztyca mam nadzieje wytrzymała, bo jak zobaczyłem te cieniutkie ścianki to nic nie wyszło mi zaczęła drżeć :D

 

A wiec masa rowerku spada do: 13 192g

 

cichaczem poluje na lżejsze opony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przydałaby się zmiana mostka, kierownicy, korby oraz amorka ;), ale nie polecam Ci zakupu nic z sr suntour, pomyśl o jakiejś używanej rebie, a nawet możesz czasem dorwać sida w dobrym stanie za niewielkie pieniądze :) A rower z postu na post coraz to piękniejszy ;) Pozdrawiam.

Edytowane przez dawid95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

temat wymiany amorka nadal otwarty, zastanawiam się nad dwoma - rebą a reconem, czy myślicie ze to dobry wybór ? chciałbym coś poniżej 2kg przy około 500 zl (używane oczywiście), ale z tym ciężko. wspomniane amorki właśnie są chyba najtańszymi z dość ciekawą wagą...

Edytowane przez javman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt biala nie zbyt pasuje, do tego ta z linka ma sterówkę 17,5 cm a ja z tego co pamiętam muszę mieć co najmniej 19 cm.. nie chce zmieniać sterów na jakieś super wąskie...

 

kurde gdyby mi ktos dawal recona to bym chyba bral od kopa za 400 zl. heh na forum widzialem fajną torę za 450 zł. ale to chyba za duzo jak na 2 kilogramowy amor...

 

a czy reba to jest wyzszy model niz recon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wakacje zakupiłem epicona 2011 lod i jestem super zadowolony. Uszczelki o wiele lepsze niż te w xcr/xcm oraz raidonie, którego miałem przed epiconem. Podczas ulewy widać że całkiem dobrze zbierają wodę, poza tym rozbierałem go z ciekawości i do środka nic nie napłynęło. Pracuje płynnie, jest całkiem czuły. Na pewno lepszy od raidona, jest to bardzo odczuwalne. Luzów jak na razie nie złapał. Regulacja tłumienia powrotu działa fajnie, ma bardzo duży zakres. Waży niecałe 1,7 kg (mój dokładnie 1678g).

I nie ma co się zniechęcać do suntourów, bo złą opinię tworzą przede wszystkim xcm'y i xcr'y. Epicon to naprawdę fajny, lekki i czuły amorek za całkiem małą kasę.

Jak dla mnie warto. No chyba, że znajdziesz jakąś rebe w min dobrym stanie w cenie nowego epicona.

Edytowane przez kubzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...