Skocz do zawartości

[uszczelniacz] do opon domowej produkcji


leo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam na sprzedaż uszczelniacz do opon domowej produkcji:

Cena:

35 zł za litr

20 zł za 0,5 litra

przesyłka 15 zł

Wrażenia z testów:

http://www.forumrowe...owej-produkcji/

 

Parę opinii z testów:

Czytając na forum uwagi o zasychaniu kluszczeniu czy nie uszczelnianiu wycieków ,z pewnymi obawami ,ale podjąłem męską decyzję, że przetestuję zestaw bezdętkowy. W zasadzie do wczoraj nie miałem nic do powiedzenia w tym temacie . Jakiś kolejny maraton odcinek trasy puszczony po drodze utwardzonej czym się da tzn chłop sobie sam utwardza jak nie cegłą to dachówką lub rozbitą butelką no i defekt jak tralala . Rozcięcie szerokie na 0,5 centa pst,pst,pst... i tak przez dłuższą chwilę mleczko leje się wszędzie na okulary (i tu znowu udowodniłem sobie, że bez okularów ani rusz) na ciuchy, nogi (fajny efekt zaschniętego mleczka na włochatych nogach i bolesna depilacja w trakcie czyszczenia BRRRR ) myśl: że nie uszczelni bo strasznie duży wyciek ... zatrzymuję się przecieram oponę w miejscu nacięcia (jak zobaczyłem jaka szeroka dziura to strach w oczach) ale .... ale !!!!USZCZELNIŁO !!!!!!!!!!!!! i pojechałem dalej . Ze swojej strony gorąco polecam , a z własnego doświadzczenia ilość 50 ml na oponę to (ZA) lekka przesada !!!!

 

dzis mialem okazje uchwycic ciag zdarzen w postaci: psssss->siurniecie po lydce->zaklejenie dziury dziura byla dosc spora sadzac po strumieniu lejacego sie mleka, przez co tez ubylo sporo powietrza, ale co z tego - zakleilo sie i moglem bezstresowo dojechac do domu...nie wzialem pompki

 

Ja wczoraj przeprowadziłem testy: Wynik pozytywny. Po wyciągnięciu igły, od razu pojawiło się mleczko, które w ciągu 3-5 sekund uszczelniło dziurę. Ubytek ciśnienia był zauważalny ale nie jakoś wysoki. Igła miała grubość 1,4mm Mleczko w oponie ma około dwóch miesięcy.
Ja również chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego uszczelniacza. Co prawda dostałem go jakieś 3 tygodnie temu ,ale żeby obiektywnie wypowiedzieć się na jego temat potrzeba było właśnie czasu. Samo uszczelnienie opony to nie żadne wyzwanie, uszczelniacz musi działać przez dłuży czas (więc i tak 3 tyg to bardzo krótko). Ja już 3 sezon jeżdżę bez dętek, miałem kontakt z większością produktów do uszczelniania ,które mamy dostępne na naszym krajowym rynku. Nie miałem problemu z uszczelnieniem bo koła mam przystosowane już fabrycznie pod UST. Po pierwsze do testu użyłem oponki Furious Fred UST , która miała kilka dziur (chyba 8). Pomijam fakt ,że uszczelniła się bez problemu bo koła i opona były UST. Dziury zalepiły się bardzo szybko. Przy jeżdżeniu co jakiś czas następowało rozszczelnienie ,ale zaraz było zaklejane na nowo więc można było kontynuować jazdę. W takiej sytuacji Caffelatex w ogóle nie miało szans. Wniosek jest taki ,że używając opon jak FF (nowych) można bez obawy na tym uszczelniaczu dojechać do mety-oczywiście oponki wagi piórkowej służą jako race day only. Co prawda przy przebiciu mamy jakąś tam stratę ciśnienia,ale uszczelniacz działa. Po tym wszystkim z racji tego ,że opona i tak była do wyrzucenia powbijałem w nią szpilkę i za każdym razem uszczelniała się. Po wstępnym teście na FF zalałem Pythona ( ) UST MRC, miał 1 dziurę i tu znów pełny sukces. Ciśnienie trzymał prawie idealnie, Oczywiście również Python poszedł do kasacji. Co dość istotne to w przeciwieństwie do lepiszcza Joe's tu nawet jak rower stoi to na powierzchni nie ma mokrego/wilgotnego śladu w okolicy dziury. Czyli lepi bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o stosunek cena do jakości to nie ma konkurenta. Można lać więcej, ja do testów lałem po ok 150ml , teraz w oponach , na których jeżdżę mam po ok 70ml . Uszczelniacz co ważne nie traci właściwości jak się jeździ przez wodę, nie rozklejał się (przynajmniej tak było w moim przypadku). Na pewno świetnie nadaje się do uszczelniania zwykłych opon. Z większymi dziurami może być "różnie"(jak wbiłem gwóźdź to o ile był on w oponie to dało by radę jechać ,ale bo wyciągnięciu dziura była już zbyt duża - ok 3-4mm ) ,ale większe to przy oponach UST dobrze uszczelnia tylko Hutchinson, który raczej słabo będzie nadawał się do uszczelniania zwykłych kewlarówek. Podsumowując nie ma co przepłacać bo to w pełni wartościowy produkt.

 

PS. Uprzejmie proszę adminów o podpięcie tematu, ponieważ to nie jest jednorazowa transakcja.

 

 

// Prosiłeś adminów, a podpiął moderator :-)

Edytowane przez leo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

kolego, a rozwiązałeś problem bardzo szybkiego zasychania mleczka w oponie, tutaj jest o tym dużo więcej napisane http://www.forumrowerowe.org/topic/86307-uszczelniacz-do-opon-domowej-produkcji/page__pid__1120857__st__460#entry1120857

 

dwa miesiące to zdecydowanie za krótko na no tubes można przejeździć cały sezon, jeżeli mleczko będzie nadal tak szybko zasychać to lipa i lepiej kupić no tubes :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

kilka dni temu, czyli po roku od kupna, zalałem kolejne ghetto, dętkę 24'' użyłem już wcześniej przyciętą, zdjąłem z koła, obejrzałem, założyłem równo z powrotem, założyłem racing ralpha 2.1 ust, poprawiłem wszędzie przyciętą dętkę żeby była w miarę równo, dolałem ~60ml płynu, pompką się nie chciało uszczelnić (ralph za bardzo odstawał), więc użyłem sprężonego powietrza :)

http://www.youtube.com/watch?v=QBPGYMEYRtE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Mam na sprzedaż uszczelniacz do opon domowej produkcji:

Cena:

35 zł za litr

20 zł za 0,5 litra

przesyłka 15 zł

Wrażenia z testów:

http://www.forumrowe...owej-produkcji/

 

Parę opinii z testów:

 

 

 

 

 

 

 

PS. Uprzejmie proszę adminów o podpięcie tematu, ponieważ to nie jest jednorazowa transakcja.

 

 

// Prosiłeś adminów, a podpiął moderator :-)

 

Jestem zainteresowany zakupem 1 l mleka, prszoę o kontant

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...