Skocz do zawartości

[rower] do 9000


dirja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zarazona entuzjazmem kolegow co to na duzych kolkach juz pomykaja postanowilam poszukac czegos dla siebie. Jako ze jeszcze rok temu nie sadzilam ze sciganie i maratony maga mi sie spodobac, a koniec ostatniego sezonu spowodowal ze nie moge doczekac sie wiosny szukam czegos z marginesem na rosnacy apetyt ;). Wzrost 172cm. Limit cenowy 9k ( nieprzekraczalny limit 10k).

 

Po wstepnej selekcji rozwazam jedan z dwoch opcji

 

- Stumpjumper Carbon Comp 29

 

uznana marka, sprawdzona geometria z oszczednosciowym osprzetem i tajemnica Speca w kwesti wagi. Polska cena katalogowa nieco przekracza zalozony limit, ale liczylabym na jakis upust. Plusem jest to ze mozna sie do niej przymierzyc. Siedzialam na duzo za duzym Epicu 29 i mimo niedopasowanego rozmiaru pierwsze wrazenie - mega stabilnosc, drugie - nadal zwrotny!

 

- Grand Canyon 9.9 SL

 

kusi swietnym osprzetem i b. dobrymi opiniami na temat ramy i swiezoscia :P. Dobra waga jak na aluminiowy 29er, tylko czy nie za agresywny? Minus tez taki ze nie ma mozliwosci obejrzenia i przymiarki w PL.

 

Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tajemnica Speca w kwesti wagi.

W rozmiarze 21" rower bez odblasków na kołach, plastiku za kasetą, ale za to z pedałami Shimano m520 waży realne zważone 11,140kg. Tak więc w Twoim rozmiarze będzie na pewno trochę lżej z racji mniejszej ramy. Osprzęt moim zdaniem na w sumie początki startów w maratonach w zupełności wystarczy. Plusem są genialne opony, i przedni S-works, jedna z lżejszych opon 29". Mogę szczerze polecić ten rower, bo powala wyglądem, pięknem karbonowej ramy i genialnie podjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - przy takim budżecie zdecydowanie wolałbym dosiąść roweru przed zakupem niż brać w ciemno, a to eliminuje Canyona.

 

Z resztą nie jest to firma bez wad http://emtb.pl/forumo/thread-7464-post-173183.html?highlight=nerve#pid173183 , więc jeżel już miałoby się coś dziać, wolałbym mieć sklep/serwis na miejscu niż bawić się w odsyłanie.

 

Z możliwych do objechania zwróć jeszcze uwagę na Scale 29 http://scott.pl/product.php?id_cat=570&id_prod=3024 , ewentualnie Reaction GTC SL.

 

W budżecie mieści się też Cannondale Flash, ale na aluminiowej ramie - chociaż z Leftym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wszystkim za odpowiedz.

 

@YgreK radona ogladalam, osprzet robi wrazenie ale to jeszcze wieksza egzotyka niz canyon, jakos nie chcialabym wtopic

 

@Sol Flash mi sie podoba, tylko z serwisowaniem tych ich orginalnych rozwiazan moze byc ciezko (czyt. dorgo), ciekawa sprawa z ta wadliwa partia

 

@Tomek, dzieki za wage, mysle ze u mnie zmiesciloby sie ponizej 11kg. Co ciekawe Stump z 2010 mial Foxa i Elixiry R, teraz ma Rebe i Elixiry 7. Slaby jest tez ten przelicznik 2700$ = 9999PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w cenie ok. 9tys. zdecydowanie lepiej jest sobie samemu złożyć rowerek.

 

Juz jeden skladalam, to sie nie oplaca. Za cene radona nie kupisz nawet samego ostprzetu (biorac pod uwage np ceny z allegro). Do tego czas ktory poswiecisz na wyszukiwanie i zamawianie sprzetu lepiej spedzic jezdzac na tym gotowym :). No chyba ze ktos ma wieksza radoche ze skladania niz jazdy..

BTW spotkalam sie z opinia ze (subiektywnie) tansze marki z wysokim osprzetem, maja czesci slabszej jakosci niz ich polkowe odpowiedniki. Teoria spiskowa czy fakty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastosowanie innego, gorszego czy lepszego, materiału na pewno obniży cenę. Raczej ją podniesie bo trzeba przestawić produkcję a to kosztuje. Po za tym te lepsze czy gorsze materiały to przeważnie tylko marketing. Dla przykładu, cena kilograma stali 316l czyli tzw. stali chirurgicznej (dawniej stosowanej) to ok. 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem w jakimś programie chyba na TVN Turbo, że w przemyśle samochodowym części użyte przy produkcji są większej dokładności niż części zamienne, ze względu na automatyzację produkcji. Ale nie sądzę, że części rowerowe mają różną jakość, odchodzą koszty opakowań itp. Z resztą jaką ilość kupują producenci rowerów, a jaką sprzedawcy na allegro? A ile kosztuje wyprodukowanie ramy na Tajwanie, na pewno grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle nie na temat, oczywiście że korba XTR w Radonie to ta sama korb za 1.500zł która jest w pudełeczku i kurzy się na półce w sklepie, w sklepie jest jedna, a w Radonie zamawiają np. 10000 takich u producenta, płacą może 1/3 tego. Wystarczy minimalne pojęcie o masowej produkcji czegokolwiek żeby nie pisać głupot na temat różnicowania materiałów. Koniec debaty na ten temat, do meritum!

 

Ja ma podobny dylemat, i podobną kwotę do wydania.

Mój fawory to GRAND CANYON AL 29 w wersji 9.9, na SL-a szkoda mi kasy.

Canyon ma bardzo nowoczesną ramę, stożkowa główka, press-fit, sztywną oś x12, kabelki w środku ramy (prócz hamulca co jest dla mnie zaletą), podsiodłówka i dolne widełki wyglądają naprawdę solidnie, czarny jest anodowany, no i terralogic, DT 350…

 

na drugim miejscu, ZR Race 29er 9.0 SL.

 

A jeśli chodzi o karbon to wybrałbym

Rose Mr. Big 4

Mr. Big 4 at a low price in the online bike shop www.rosebikes.com

Pełne X9, FOX RLC, fajne kółka Eastona no i można konfigurować go dowoli

Po dzisiejszym kursie wychodzi nieco ponad 8 tyś., o 2 mniej niż Spec, a w specu tylko zwykła REBka, no i X7, ciekawe co to są za piasty?, Dobrze że dali chociaż tarczówki, a nie Vki. Jak patrzę na tę cenę 9999zł i x7 to mi się słabo robi, czy warto za tę super ramkę i malowanie dopłacać 6k? Czy ta rama jest z adamantium? Wtedy to rozumiem.

 

Prawda jest tak że jak chcesz coś objechać to musisz się liczyć że za to zapłacisz i to całkiem sporo, wybór wtedy dużo mniejszy, a jak chcesz tanio kupić dobra maszynę to jest takie magiczne słowo jak SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIA, czyli Rose, Canyon i Radon.

Wszystkie wymienione przeze mnie rowerki to całkowicie nowe konstrukcje, a dla Canyona i Radona to pierwsze 29ery, nie są nawet jeszcze w sprzedaży, rozważania na ich temat są czysto teoretyczne, same zalety.

 

Jeśli bardzo ci zależy na fizycznym kontakcie z rowerem to za 9k jest Cube reaction 29 gtc sl, dużo lepsze bebechy niż Spec, a rama też z węgla, tyś w kieszeni.

CUBE Reaction 29 GTC SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy minimalne pojęcie o masowej produkcji czegokolwiek żeby nie pisać głupot na temat różnicowania materiałów

 

uwierz, ze bywa i tak, choc najczesciej sprowadza sie do oszczedzania np na przewodach hydraulicznych, modelach hybrydowych i wnetrznosciach amortyzatorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym kursie wychodzi nieco ponad 8 tyś., o 2 mniej niż Spec, a w specu tylko zwykła REBka, no i X7, ciekawe co to są za piasty?, Dobrze że dali chociaż tarczówki, a nie Vki. Jak patrzę na tę cenę 9999zł i x7 to mi się słabo robi, czy warto za tę super ramkę i malowanie dopłacać 6k? Czy ta rama jest z adamantium? Wtedy to rozumiem.

Po części potrafiłbym zrozumieć twoje oburzenie wysokimi cenami, ale po pierwsze od ceny 9999zł można uzyskać spory rabat, o czym przekonałem się osobiście i wtedy różnica w cenie wychodzi rzędu kilkuset złotych, no ale ok to dalej kilka stówek. Druga sprawa, przynajmniej dla mnie wydatek rzędu 10000zł nie zdarza się raz na miesiąc i gdybym miał wydać takie pieniądze na coś czego nikt wcześniej nie ujeżdżał i jest pierwszym modelem firmy to sory, ale nie. Istnieją tak zwane choroby wieku dziecięcego i wolałbym je omijać szerokim łukiem. Po kolejne, mimo wszystko wolę zapłacić kilka stówek za możliwość przymiarki do roweru przed jego zakupem. Jakość komponentów? Ok ale dostaję ramę najwyższej jakości, sprawdzoną konstrukcję, objeżdżoną na trasach pucharu świata, projekt rozwijany kilka lat, a nie coś co weszło na rynek bo tego oczekiwali klienci rządni 29'erów. Sprawa serwisu, kupuję rower w sklepie stacjonarnym, znam obsługę, zachodzę pytam, proszę i zawsze bez zająknięcia dostaję to czego oczekuję. Coś jest nie tak? Mam odpowiedź w sklepie, nie muszę się bawić w maile do producenta, w razie gwarancji wysyłać samemu ramy, albo całego roweru, wszystko załatwia za mnie sklep. No i dożywotnia gwarancja, nie wiem szczerze mówiąc jak to wygląda odnośnie Canyona czy Radona, ale skoro ktoś mi daje taką gwarancję (Specialized) na swój produkt to o czymś to świadczy.

Niestety wszystko kosztuje, serwis, sklepy, dystrybucja, wszędzie są marże, wszędzie jakieś koszty, ale dzięki temu mam spokojną głowę na czym wielu klientom zależy gdy kupują rower wart tyle co łącznie kilka samochodów na niejednym parkingu. Osprzęt i tak zaczniesz wymieniać prędzej czy później, a solidna baza w formie ramy to podstawa.

A uwielbienie marki które mnie spotkało po drodze to już zupełnie inny temat. I am Specialized :devil:

 

 

uwierz, ze bywa i tak, choc najczesciej sprowadza sie do oszczedzania np na przewodach hydraulicznych, modelach hybrydowych i wnetrznosciach amortyzatorow

Nawet w przypadku masowej produkcji występują odstępstwa o których dobrze napisał nabial.

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...