Skocz do zawartości

[Rower] Specialized Hardrock Sport Disc 29 2012


saffal

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zapraszam do działu 29". Wysoki tzn? :icon_wink:

No i podstawowa sprawa, jakie są twoje oczekiwania od roweru, gdzie głównie jeździsz, jak powiesz trochę więcej, do czego będziesz używał roweru łatwiej będzie ci doradzić, i warto określić budżet, żeby nie pojawiały się propozycje nierealne.

Sam rower złożony jest na bardzo podstawowych komponentach, więc w jeździe bardziej ambitnej raczej się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi być to Spec, to w tej cenie znajdziesz rower na lepszym osprzęcie, a rama też nie będzie gorszej jakości. Poza hamulcami w sumie i tak podstawowymi, reszta osprzętu jest naprawdę budżetowa. Zajrzyj do działu 29", tam jest temat o rowerach w twoim budżecie będziesz miał szersze spojrzenie na rynek. No i warto rozejrzeć się za rowerami konkurencji, mimo że Specialized to Specialized :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramy, to nawet jeżeli jest lepsza, to myślę że użytkując rower tak jak napisałeś, nie poczujesz różnicy w odniesieniu do konkurencji. Jestem mało obiektywny bo pokochałem Speca i sam jednego mam, więc nie powiem, że Spec jest bee i takie tam, ale w tej cenie niestety osprzętowo odstaje od konkurencji, a sama rama nie rekompensuje tego. Skłaniałbym się mimo wszystko na twoim miejscu na czymś z lepszym osprzętem, na dobrej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba ci się, i nie masz zastrzeżeń co do pracy roweru, w tym napędu i amortyzatora, to myślę że właśnie znalazłeś rower dla siebie :icon_wink: Różnica będzie w szybkości i precyzji pracy manetek i przerzutek, ale w tej cenie nie znajdziesz raczej nic sensownego powyżej Alivio a różnicy w pracy Acery i Alivio najprawdopodobniej nie poczujesz. Więc jeżeli pasuje ci pozycja na rowerze, i to jak się sprawują podzespoły możesz brać Speca. No i jeżeli naprawdę ci się podoba, to będziesz miał więcej chęci do jazdy na nim, czyli osiągniesz to co najważniejsze. A podzespoły jak przestaną ci wystarczać wymienisz stosunkowo niskim kosztem, a jeżeli wybierzesz rower na lepszym osprzęcie ale na gorszej ramie i takiej która mniej ci się będzie podobała, to koszty wzrosną diametralnie. A w tej klasie cenowej będzie się to równało z wymianą całego roweru, czyli trochę bez sensu i nie po kolei. Czyli wszystko przemawia za Specem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna podpowiedź - ten sprzęt da się wyrwać taniej, zwłaszcza teraz gdy -20za oknem ;) na co zawsze warto się powołać

 

Za swojego Speca (identyczny model, styczniowy, szary) po dłuższym gadaniu i targowaniu dałem 2równo i jeszcze "wyłudziłem" gratisowe błotniki

 

 

Jeśli chodzi o osprzęt - ja rozumiem ze są zawodnicy dla których liczy się każdy gram i każda sekunda, ale ja, po 30latach rowerowych doświadczeń naprawdę nie potrafię znaleźć różnicy w pracy Acery i Alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...