Skocz do zawartości

[przerzutka tył]Shimano xt m772


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż siedzę w domu więc zrobię coś pożytecznego.Wyżej wymieniona przerzutka w wersji z długim wózkiem przejechała u mnie około 7tys. więc mogę coś nie coś o niej napisać.W sumie planowałem kupić slxa, ale xt dostałem praktycznie za dramo i grzech było jej nie wziąść. Razem z alu śrubą waży 220g całkiem niezły wynik porównywalny z szarą eminencją.Używam jej z manetkami deore m590 oraz linkami i pancerzami unexa, a wcześniej clarksa.Wbrew niektórym opiniom wcale nie jest trudno ją wyregulować. Biegi zmienia poprawnie, ale xtr to to nie jest. Dzięki technologi shadow trudno jest nią zaczepić o jakąś gałąź czy kamień, chroni to wózek przed wpadnięciem w szprychy. Wykonanie no cóż, dla mnie luzy w przerzutce za 250zł to nieporozumienie, ale raczej nie mają one dużego wpływu na pracę. Kółeczka niestety po błotnym maratonie zatarły się i nawet gruntowne czyszczenie nie pomogło do końca kręcą się z wyraźnym oporem. Jak już jesteśmy przy kółeczkach trzeba napisać, że po 7tys. km nie widać na nich wielkich śladów zużycia koło 5tys. powinny jeszcze pociągnąć.Przerzutkę łatwo porysować, ale na szczęście nie widać tego tak bardzo jak w przypadku całej czarnej przerzutki.Ogólnie przerzutka spisuję się dobrze nigdy mnie nie zawiodła, ale luzy to nieporozumienie. Podsumowując dobra przerzutka, ale niewarta wydawania na nią prawie 250zł. Następna przerzutka będzie xtr lub przerzucę się na srama.

gallery_137284_1771_59232.jpg

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Z jakimi kasetami jej używałeś? Odczuwałeś różnicę w pracy w zależności od modelu kasety?

 

P.S. Mam małą prośbę niezwiązaną z tematem- mógłbyś napisać podobną opinię o Larsenach, które widać na zdjęciu (oczywiście jeśli to Twój rower:))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem jej z kasetą xtr m950 bardzo krótko około 1000km oraz obecnie używam jej z kastą srama pc950 na xtrze chodziło minimalnie lepiej, ale moim zdaniem nie była to różnica dla której miałbym niszczyć taki okaz jakim jest prawie nowa kaseta xtr m950.Natomiast łańcucha używałem 3 sztuki srama pg950.W sprawie opon masz pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aktualizacja:

Przy przebiegu 8tys. wymiana kółeczek.Po 7 były prawie jak nowe, a później nagle zjechały się masakrycznie.Wymiana na bbb na łożyskach maszynowych, niestety o 5g cięższe od oryginalnych.

Po 8.5tys pojawiają się trudności z regulacją, inspekcja wskazuje spore luzy i słabą sprężynę.Koniec testu.Następna przerzutka na pewno nie będzie Shadow.Najprawdopodobniej następcą będzie legendarny xtr m950.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Shadow został zakupiony w lipcu 2008 roku. Przerabiałem już kółeczka na maszynach, ale wróciłem do oryginałów- aktualny przebieg to nieco ponad 49 000 km. Owszem minimalny luz jest, ale od nowości taki był i nie powiększa się. Mimo trudnych warunków eksploatacyjnych przerzutka działa jak nowa- raz na dwa lata wymieniam pancerze i nie mam problemów z regulacją- może minutkę to trwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne kółko przerzutki shadow 772 (to z łożyskiem niby ceramicznym) posiada gumowe uszczelnienia. Dzięki nim po dostaniu się tam syfu kółko chodzi jak by było zatarte. Dzisiaj zdjąłem te uszczelnienia, kółko kręci się o wiele lepiej bez nich. Dzięki tej operacji nie kupuję nowych kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam xt 772 manetki deore 590 .Kolega ma sram x7 porównując praca przerzutki sram do shimano sram jest niebo lepsza bardzo płynna zmian ,cicha w połączeniu z manetkami srama lekko się przerzuca bardzo przyjemnie Przednią miał sram x gena czy jakoś tak złamał ją nogą jak nie mam pojęcia, założył xt bo znalazł tanio i jest bardzo zawiedziony pracą xt to tylko obrazuje jak wielka jest różnica w jakości między sramem a shimano wybór należy do was pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...