Skocz do zawartości

[korba] naprawa - zajechany gwint, budżet minimum.


papanf

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu wybierałem budżetową pierwszą szosówkę,

 

http://pokazywarka.pl/yu8euy/#zdjecie2195321

 

rower przyszedł przejechane zostało jakieś 150 km i chce mi się płakać.

 

klasyk - zniszczony gwint w prawym ramieniu korby. albo tak już było i tego nie zauważyłem

albo zrobiłem to przes własną głupotę, w każdym bądź razie jest już po fakcie.

 

próbowałem wkręcać pedał "od wewnątrz" aby gwint się wyrobił,

1 km i znowu wypada.

 

pomyślałem ze dunczycy to sprytni ludzie, sporo ich jezdzi na rowerach także takie rzeczy muszą umieć naprawiać.

(nagwintowanie + tulejka). Owszem ,robią to w serwisach rowerowych ale koszt tego

typu operacji wychodzi drożej niż zainstalowanie nowej korby ( dzisiaj mi zaśpiewał 400-500krr = 220-270zł ).

 

Panowie ,co robić? Brać taką korbę jaką dadzą w serwisie czy szukać po alledrogo?

Czy ktoś mógłby powiedzieć jakiej dokładnie korby mam szukać i jakiej ceny się spodziewać?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220zł za tuleje w korbie :wallbash: To powinno kosztować 30-50zł. Idź do innego serwisu. Tam pewnie nie mieli narzędzi i powiedzieli cenę z kosmosu

 

nie nie, on mi powiedział tak :

 

220 - 270 zł będzie kosztowała nowa korba z wstawieniem. (jaka konkretnie korba- nie wiem.)

Nie ma sensu wstawiać tej tuleji itd bo to że mi on ją wstawi wyniesie mnie tyle samo

co nowa korba (chłopaki w danii liczą sobie za czas pracy ;) )

 

 

przykleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ja widzę tu dwa rozwiązania - wykręcasz korbę idziesz nie do serwisu rowerowego a do jakiegoś tokarza - taki tokarz nie zabije Cię finansowo. Tokarza prosisz by rozwiercił ten otwór, nabił tuleję i nagwintował ją pod gwint pedała.

Sąsiadowi natomiast nie chciało się iść do polecanego przeze mnie tokarza więc poprosił mnie o inny sposób naprawienia korby więc mu to skleiłem. Śmiga do tej pory w każdą pogodę i działa.

Kleiłem klejem konstrukcyjnym do sztywnych połączeń. Minus jest taki, że jeśli coś Ci się stanie z pedałem to trochę wysiłku będzie Cię to kosztowało(wykręcenie pedała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś osobiście taką usługę/naprawę wykonali mi w sklepie rowerowym.Cena 15zł. Nie daj się nabić w "butelkę",podzwoń-popytaj.

 

tak, gdybym mial narzedzia sam bym to sobie nagwintował, problem jest w tym ze jestem na studiach w danii , nie mam zadnych narzedzi

obskoczyłem już 4 serwisy rowerowe i wszyscy twierdzą ze ich robocizna będzie mnie drożej kosztowała od nowej korby :/

 

zastanawiam się nad tym sklejeniem. takiego kleju należy pewnie szukać w jakichś sklepach budowlanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zestaw do samodzielnej naprawy.Firma JONNESWAY niby do gwintów świec zapłonowych.Lecz nam do korby też się nada.Sprawdziłem.

 

http://www.narzedziowy.com.pl/8149_JONNESWAY-Zestaw-do-regeneracji-gwintow-swiec.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-01&utm_content=8149#nclid=c287d61bf4da138d8dc44f95391fe179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Sprawę załatwiłem przy pomocy tulejki, tylko ta którą miałem była bez zewnętrznego gwintu a miała coś w rodzaju wielowypustu. Trzeba było wywiercić większy otwór (ciut mniejszy od samej tulejki) i wcisnąć ją przy pomocy imadła. Problem gwintownika odpada. Kosztowała mnie chyba 17 PLN. Naprawiałem sam. Facet w sklepie powiedział, że takich tulejek sporo zużywają goście od bmxów ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeżeli dobrze widzę, to był octalink... BYŁ i już nie będzie ;)

 

Co do głównego wątku. Można kupić narzędzia do instalacji wkładów Helicoil, już od kilkudziesięciu PLN. Problem w tym, że żyjemy w kraju metrycznym, a gwint pedałów jest 9/16". Widziałem na e-bay zestaw naprawczy (komplet, narzędzia + wkłady + gwintowniki) za 45$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...