Skocz do zawartości

[Ubijaki] i dziurawe podeszwy + zapieczone srubki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem

chce wyslac ubijaki do serwisu (lozyska,slizgi,smarowanei - 45zl)

a w tym czasie wyjac blok i dac jakas blaszke coby ubijaczki mi nie wyzeraly bardziej buta (bullety)

Srubki (uzylem tych co byly z butami czyli na imbus 3mm a nie tych co byly z pedalami imbus 4mm :/ ) sie zapiekly i juz jednego imbusa prawie przekrecilem o 90stopni a srubki ani drgna

1.jak wyciagnac srubki ?

2.w jaki sposob zabezpieczyc podeszwe przed wzeraniem sie pretow z ubijakow w podeszwe ?

tutaj na razie zapozyczone foto z bikeworld'a

ale u mnie chodzi o to samo,zaznaczone na czerwono wyzlobienia

 

 

rano dolacze swoje fotki (butow of coz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz dwa problemy.

Co do pierwszego, czyli zapieczonych śrubek, to spróbuj potraktoqwać je WD40, CX80 czy innym podobnym preparatem penetrującym - powinno pomoc.

Jeśli chodzi o drugi, czyli o "wyżeranie" butów przez ubijaki, to obawiam się, że nic nie zrobisz - TE TYPY TAK MAJĄ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jak wyciagnac srubki ?

 

Miałem podobny problem z poprzednimi butami :) Ja rozwierciłem główki śrub, i zdjąłem i blok - z buta wystawały 3-4mm śruby już bez główki. Resztę wykręciłem kombinerkami bez większych problemów ;)

Te śrubki na imbus 4mm są strasznie miękkie - łatwo się wyrabiają więc nic nie straciłeś :)

Niestety ta blacha w bucie w którą wkręca się śruby często rdzewieje :029: Ja po jednej takiej "akcji" traktuje gniazda smarem w dużych ilościach - ostatnio nie miałem z wykręceniem żadnych problemów więc polecam.

 

Jak wygląda kwestia serwisu? Wysyłasz same ubijaki, czy trzeba mieć jakiś dowód zakupu itp? Muszą być jeszcze na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...