Skocz do zawartości

[WIDELEC] Jaki widelec sztywny pod 29"


OskarKabat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Oto mój rower:

https://picasaweb.google.com/115253689929887463879/KTMHardBone#5684592670593180210

 

Jaki widzicie, nie jest to maszyna na 29'' obręczach, ale do czego zmierzam i dlaczego temat umieściłem tutaj.

 

Obecna geometria bardzo mi pasuje. Roweru używam tylko i wyłącznie do poruszania się po mieście. I tu rodzi się pomysł o zmianie Shermana na jakiś widelec sztywny.

 

Wszystko pomierzyłem. Od środka osi do początka sterówki jest jakies 46,5/47 cm:) Także to mniej więcej tyle co ma standardowy widelec do 29"". I tu moje pytanie. W jakie firmy celować? Czy pozaostaje mi tylko zakup na ebayu exotica?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLo-:

 

Link nie działa;(

 

Polecałbym widelec stalowy lub karbonowy ze względu na lepsze tłumienie nierówności, aluminiowy wytelepie Cię niemiłosiernie! Jeśli chodzi o stalówki to polecam Surly, Salsa, Genesis(powinien być "na dniach" wypuszczony razem z ich ramą pod 29") choć generalnie większość stalówek będzie ok - różnica w wadze nie będzie jakaś gigantyczna...jeśli o karbon chodzi to się nie znam, nie wypowiadam, nie miałem i nie lubię ;) ale z tego co wiem eXotic daje radę, jest jeszcze Trigon, Gotobike(ale tylko pod zwężaną sterówkę) lub jeśli masz tlusty portfel Ritchey...

 

POZDRo-:ver

 

p.s.: obadaj jeszcze: http://www.forumrowerowe.org/topic/103364-widelec-widzieliscie-gdzies-sztywny-widelec-29/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o link to sprawdź ustawienia albumu - możesz mieć ustawione niepubliczne itd...

 

Jeśli zaś chodzi o dostępność widelców to pozostaje allegro lub ebay, nie wiem od jakiego dystrybutora można u nas dostać takie cudo, wiem że Surly ma sklepy w Niemczech(np. Berlin, Drezno). Ja posiłkuję sie angielskim ebay'em lub stronką singletrackworld.com, na forum w dziale for sale czasem coś jest, zawsze możesz wrzucić ogłoszenie w sekcji wanted. Jak jakiś miesiąc temu szukałem stalowej ramy pod 29" to kilka osób ciskało we mnie forkami, z tego co pamietam chcieli ok. 50funi za nówkę Surly lub Singular z wysyłka do UK(oczywiście do nas będzie trochę drożej).

W razie czego mogę Ci pomóc to ogarnąć, daj znać!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem fotki moim znajomym, spokojnie mogą przeglądać:) nie wiem w czym jest problem:)

Dzięki kazafaza za pomoc:) pewnie w niedługim czasie się zgłoszę o pomoc do Ciebie.

 

Na widelec chcę wydać ok. 500zł. Myślę że za taką kwotę jestem w stanie kupić już coś znośnego, oczywiście może być używane.

 

Co do długości widelca optymalne byłoby 46,5 cm. Wiem, że takie są, np. eXotic w swoim widelcu na 29" ma taką długość.

 

Podsyłam jeszcze raz zdjęcie wrzucone na inny serwis:

http://imageshack.us/photo/my-images/526/sam0102h.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...