Skocz do zawartości

[Film] Single Rider, czyli moja produkcja o mtb w Warszawie


TrzecieKolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

Chciałem Wam przedstawić trochę materiałów z mojego projektu. Nazywa się to „Single Rider – Warszawa” i jest to amatorski film o rowerowej zajawce. Miałem go po prostu udostępnić do oglądania, gdy już będzie gotowy, ale wypadek na rowerze pokrzyżował mi plany i nie zdążyłem przed zimą nakręcić wszystkich planowanych scen. Czekam na koniec zimy, aby dokręcić sporo ujęć i na zrehabilitowanie ręki to w śniegu też coś dokręcę :) Tak więc mam trochę czasu żeby Wam udostępnić co tam składam :) Poszedłem do tematu na poważnie (w kwestiach filmowych, bo klimatem to będzie relaksacyjnie :) ), kilka miesięcy kręcenia zdjęć, dużo czasu poświęconego na montaż, obróbkę itd.

 

Film jest 100% amatorski, żadnych sponsorów, budżet równy 0 złotych. Chociaż może ciut więcej, bo kupiłem parę gadżetów do filmowania ;)

 

Jeszcze może dodam, żeby uniknąć jakiś wygórowanych oczekiwań od fanów mega ekstremalnych widowisk, że nie jestem jakimś ultra-masterem ;) co lata po 20 metrów posiadając 15-letnie doświadczenie. Będzie duża dawka drobniutkich skoków czy innych rzeczy, o których przeciętny rowerzysta nie myśli, ale będzie też sporo scen, gdzie rower dwoma kołami jest na ziemi ;) bo jednak większość czasu tak właśnie jeżdżę :) Generalnie film „na relaksie i o relaksie, z drobną nutką adrenaliny.” ;)

 

Dokładny opis filmu, oraz kadry w trochę wyższej rozdzielczości, do poczytania, i do oglądania na specjalnej podstronie mojego bloga:

FOR FUN - bike blog | blog rowerowy: Single Rider - film mtb

 

Trailer, czyli zwiastun:

http://vimeo.com/32707289

 

Kilka przykładowych kadrów z filmu:

SingleRider-Still-08.jpg

SingleRider-Still-02.jpg

SingleRider-Still-04.jpg

SingleRider-Still-14.jpg

 

Pozdrawiam,

TrzecieKoło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foto29 To wyjdź na klatkę i rzuć się ze schodów. :sweat:

 

Rozumiem że statyczność ujęć wynika z jednoosobowego tworzenia filmu, ale na zwiastunie nie widzieliśmy nic co byłoby więcej niż zwykłą jazdą po mieście/XC. Rozumiem że taki styl jazdy jest fajny i odprężający, ale niewiele osób rajcuje jazda po kostce, o ile nie jest ona jeszcze poddana obróbce ludzkimi rękoma. :thumbsup:

 

Jest też mały paradoks jaki zobaczyłem: to że od jazdy po mieście fullface i nagolenniki a po lesie/ścieżkach tylko kask. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że próbujesz zrobić coś fajnego, mi się często nawet nie chce zrobić fotki w ciekawym miejscu ;)

Z ciekawości co to za baza wojskowa/muzeum które widać na trailerze?

 

Po ostatnim wypadku nie dziwie mu się, że po mieście jeździ tak opancerzony :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne :)

 

Ma chłopak zajęcie, pasję - bardzo dobrze. Wydaje mi się, że wyjdzie z tego bardzo fajny, długi film rowerowy.

 

A co do tych wszystkich ochraniaczy. Lepiej żeby jeździł w nich i nic mu się nie stało, niż ma raz nie założyć i akurat zaliczyć glebę z nieprzyjemnymi konsekwencjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zostałem źle zrozumiany: Nie jestem przeciwko ochraniaczom, ale w mojej skromnej opinii to w lesie na technicznych trasach więcej nam grozi niż podczas przejazdu ze średnią prędkością po miejskich chodnikach. Dlatego dziwi mnie że skoro w mieście już ochraniacze to czemu nie w lesie :P Ale to taki leciutki offtop. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie po przerwie w tym temacie ;)

Już się trochę rozruszała moja ręka, nadgarstek sprawny, palec nie do końca, zacząłem uskuteczniać rower 2-3 razy w tygodniu :D

 

Trochę się boję nadal jakiś większych ekscesów, szczególnie że nie jedna gleba była już grana chyba na 2 czy 3 wyjściu po skończeniu rehabilitacji :D

 

Aktualizacja na temat filmu na moim blogu:

Są 2 nowe ruchome twory i trochę opisu - FOR FUN - bike blog | blog rowerowy: Mojego amatorskiego filmowania ciÄg dalszy - Snow Teaser i Chest mount test

 

A dla leniwych i nie czytających ;)

 

Mega lajt w śniegu:

http://vimeo.com/38082373

 

Test mocowania kamery na klatę, zrobionego przeze mnie, koszt: 3 złote.

http://vimeo.com/38044381

 

I jeszcze odpowiedzi na posty:

 

Wydaje mi się że zostałem źle zrozumiany: Nie jestem przeciwko ochraniaczom, ale w mojej skromnej opinii to w lesie na technicznych trasach więcej nam grozi niż podczas przejazdu ze średnią prędkością po miejskich chodnikach. Dlatego dziwi mnie że skoro w mieście już ochraniacze to czemu nie w lesie :P Ale to taki leciutki offtop. :whistling:

Ochraniacze ze względu na schody, nie wiem czy kiedyś poleciałeś na twarz czy kolana bo kamiennych czy betonowych schodach, ale to nic przyjemnego. A w lesie lecisz na mech, ziemię, przy XC nie widzę sensu ochraniaczy. A jak skaczę to mam i kask i ochraniacze jak się przyjrzysz :)

 

Rozumiem że statyczność ujęć wynika z jednoosobowego tworzenia filmu, ale na zwiastunie nie widzieliśmy nic co byłoby więcej niż zwykłą jazdą po mieście/XC. Rozumiem że taki styl jazdy jest fajny i odprężający, ale niewiele osób rajcuje jazda po kostce, o ile nie jest ona jeszcze poddana obróbce ludzkimi rękoma. :thumbsup:

Dokładnie tego wynika statyczność :) A film wiadomo, że nie będzie rajcował wszystkich, w końcu nie jestem jakimś prosem :)

 

Zwiastun ciekawy, czekam na pełną wersje. :icon_cool:

Dzięki :)

 

 

Dosyć ciekawe, tylko moim zdaniem przydałby się jakiś duży skok, lub upadek coś co zrobiłoby napięcie.

Skoków nie zdążyłem jakiś ciekawych nagrać bo się połamałem ;) Upadek to nic fajnego, wierz mi :D

Te 2 mini skoki z trailera to były podczas nauki odrywania się od ziemi zaraz po tym jak kupiłem rower ;)

 

Fajnie, że próbujesz zrobić coś fajnego, mi się często nawet nie chce zrobić fotki w ciekawym miejscu ;)

Z ciekawości co to za baza wojskowa/muzeum które widać na trailerze?

 

Dzięki :) Muzeum Wojska Polskiego, na przedłużeniu Czerniakowskiej, w stronę Wilanowa, wypadła mi nazwa ulicy z głowy, taka duża i główna ;) W Warszawie oczywiście.

 

Bardzo fajne :)

 

Ma chłopak zajęcie, pasję - bardzo dobrze. Wydaje mi się, że wyjdzie z tego bardzo fajny, długi film rowerowy.

Dzięki :)

P.S. No i dobrze, że młodo wyglądam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woo, super, złożyłeś quadro wreszcie? :D

To ja też gratuluję! :)

 

Jestem za! Szczególnie, że moja opcja z heli upadła :( Znajomy rozwalił totalnie swoją pro-zabawkę, a te co mu zostały są za mało stabilne na kamerę.

 

Życzę powrotu do zdrowia szybkiego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Po długiej ciszy mały update, projekt nie upadł, trochę tylko urósł, materiału mam bardzo dużo, ale nie chcę zbytnio spoilerować. Premiera się przeniosła dopiero na 2013.

 

Więcej szczegółów i bonusowy filmik na moim blogu:

FOR FUN - bike blog | blog rowerowy: Single Rider i Mienia, czyli co tam w produkcji filmowej piszczy

 

SingleRider-Mienia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...