Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukam i nie znajduję, więc pytam, czy coś takiego istnieje:

- rameset full stalowy pod drop bara
- koła 700c, opona do 42-45c
- górna rura efektywnie 580-590, główka 160-190mm., niezbyt duży sloping
- mufa 68mm
- sztywne osie
- flat mount
- cena do 700€ (nowy/używany)

Ktoś kojarzy taką ramę? Bo niestety w tej cenie widzę wszystko z widłami węglowymi i obawiam się ich (zbyt dużej) sztywności.

Chyba najbliżej byłby Temple Cycles Adventure Disc, ale nie ma sztywnych osi (do przeżycia), sloping prawie zero (czyt. trzepak) i w sumie nie wiadomo, czy to dobra rama - recenzje są pochlebne, ale bardzo pobieżne. Widelec wygląda dość masywnie i cholera wie, czy nie będzie równie sztywny jak carbon.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 21:36, mamarkowski napisał:

Dobry wieczór wszystkim. Ja z inszej beczki, co wart - ktoś miał, używał - Csepel? Mus, niestety, pozbyć się Unpluggeda, chcę pozostać przy stali, a na bajery typu Surly czy Salsa się nie wykosztuję. Na pewno Madziar cięższy od Polaka, a poza tym?

Ja mam Csepela. I jestem bardzo zadowolony. Fakt do lekkich rama nie należy ale mi to nie przeszkadza. Mi stery 1 1/8 cała kompletnie nie przeszkadzaja. Bardzo wygodny ze sztywnym widłem, teraz mam w nim amortyzator. Jak dla mnie fajna geometria. Dosyć długa górna rura. A dzięki ruchomym hakom, tył może być bardzo krótki. Na tyle wchodzi lekko opona 2.3 lub conti 2.4 na obręczy 22mm wewnętrznie. To tak pokrótce. Fajnie się prowadzi maszyna całkiem zwrotna. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

49749124736_b0e3dc49fd_b.jpg

Jak to mówią - "nie chwal dnia przed zachodem słońca" ale chyba się udało - znalazłem stalowy frameset do commutera codziennego tłuczenia :wub:

Po romansie ze Stelvio z PlanetX (z którą będę jeszcze próbował, tym razem "na baranka") i równoległym romansie z Roadratem Cotica (który zanim trafił do pudła był singlem, ośmiobiegiem, trójbiegiem, i skończył z kasetą 10sp) przyszedł czas na Muirwoodsa. I czuję że z tą geometrią raczej się polubimy.

Po pierwszych kilku jazdach, w wersji MTB jestem więcej niż zadowolony. Jedyne co bym zmienił to podniósł nieco suport - bo ciągle mam wrażenie że pedały są niebezpiecznie blisko gruntu, i to na oponach które trochę go podwyższają. 

Cieszę się niezmiernie że codziennie mogę rozruszać kości po okolicznych miedzach i drogach polnych, i w sumie gdyby nie kwarantanna to kto wie czy i kiedy sprawdziłbym Mariana w wersji emtebe - bo docelowo ma dostać semislicki, błotniki, dynamo i trzybiegowego Nexusa ;) 

Mówiąc krótko - polecam. Z takim zastrzeżeniem że powinni go sprzedawać na oponach 29! 

 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest  ładny great uluję!!!  Czy piasta z prądem to ta piasta? działa dobrze?  Sam mam kryzys planowo wakacyjny, jakieś paczki z częściami podochodziły, ale staram się i od czasów wirusa nie miałem rąk w smarze, tylko sadzam rometa na trenażer albo jadę służbowo, czerwony diabeł tęskni do lasu... Czy na nim kiedyś pojadę z torbami w polskie góry...    ojej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta z prądem leży w pudełku. To wyżej to zlepek części wygrzebanych z pudeł. Tylne koło złożone na JPJ w Zawierciu, na szybkozamykacz bo oś na śruby oddałem koledze. Przednie koło ze sztywną osią 9mm złożone do któregoś Cotica, możliwe że i ono było że mną wtedy na Jurze :D 

Piasta z prądem to Alfine S701 1.5W bo jest lekka i była w promocji. A szprychy zamówiłem lokalnie więc czekam aż świat wróci do normy. I tak bez centrownicy nic bym z nimi nie zrobił. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem problem bogactwa szpejów :icon_lol:

Rowerek wyszedł całkiem zgrabny i jest naprawdę mega wygodny . Wizualnie lepiej prezentowałby się na skinwallach , ale niestety nie znalazłem kupca na te WCSy więc póki co zostają. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko nowego kokpitu . Pasowałby Nitto Bullmose

 

Edytowane przez sztopi17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na troszkę reklamy bo potrzebuję się go pozbyć aby zrobić miejsce na nowy. Poza tym nastąpiły zmiany w ogłoszeniu.

Cena 2700 zł

PS. Proszę nie strzelać bo byście zrobili konkurencję dla mojej drugiej połowy która mi tym grozi jak nie zwolni miejsca w przedpokoju.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o  stali, o sztywniaczkach o rdzy, więc wrzucę moje tematyczne zdziwienie. To mój 7 stalowy rower, ale pierwszy który w środku nie koroduje zaglądając po zwłaszcza w mufę suportową po sezonie zimowym. Niby zimy ni ma, ale jednak coś tam do środka naleciało, solą też jednak lali. A tu to zabezpieczenie Sherpy przed pomalowaniem także i co ważne wewnątrz ramy (jakaś oxydacja?) jest naprawdę rewelacyjne, zero rdzy.

9903558400_1589185908_thumb.jpg 7704803000_1589185907_thumb.jpg

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 10:48, Mentos napisał:

Temat o  stali, o sztywniaczkach o rdzy, więc wrzucę moje tematyczne zdziwienie. To mój 7 stalowy rower, ale pierwszy który w środku nie koroduje zaglądając po zwłaszcza w mufę suportową po sezonie zimowym. Niby zimy ni ma, ale jednak coś tam do środka naleciało, solą też jednak lali. A tu to zabezpieczenie Sherpy przed pomalowaniem także i co ważne wewnątrz ramy (jakaś oxydacja?) jest naprawdę rewelacyjne, zero rdzy.

 

 

 

Kross.jpg

Mój pure trail  też ma "taką "czarną powłoke od środka.

Edytowane przez mam16v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, artoor napisał:

Pogratulować roweru. Pewnie bez sensu zalewałem bebechy Sherpy Terosonem...

A to dobre ;-). Ja z kolei wnętrze zalewałem chyba nawet tu polecanym Flexol'em, i chyba też bezcelowo. Patrząc na pokaleczoną od łańcucha mufę bez grama rdzy i wyzierające to cuś "czarne" (muszą całość zanużeniowo przed malowaniem tak traktować) to widać warto kupować tylko stalówki z takim zabezpieczeniem czy to Stanton czy Kross, jeden gwóźdź, byle było i spokój z rudą jest ;-).

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ruda to taki mit. Wziął się zapewne z tych wszystkich 60 letnich ram leżących po szopach i gnijących. Potem ktoś to kupuje i po 1000km pęka. Sam to przerabiałem.

Jeżdżę na pompce 5 rok. Całe zimy przelatane w offroadzie. Myta raz na pół roku albo wcale. No nie ma nigdzie korozji. Ruda nie atakuje rowerów leżących w suchym ciepłym pomieszczeniu. Jeśli zostawisz rower w szopie nieogrzewanej, to w naszym klimacie będzie rudy po kilku miesiącach. Skraplanie wilgoci itp. Natomiast, żeby wygnił na tyle, żeby pękł, to trzeba pewnie 20 lat lub więcej. Kode też przelatany zimą w soli. Nigdzie nie ma śladu rdzy po 2 sezonie.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mitem, nawet domowe rowery skraplają w rurach i są wewnątrz pomalowane rdzą, powierzchowną, a suport w pyłordzawym piachu wychodzi przy serwisie, to zależy od stali. Niektóre tak, inne nie, Inbred np tak.  Stare szosówki z rejnoldsa np nie.   Co nie znaczy że przez 30 lat w szopie nie zgniją, ale piszę o trzymanych w domu,
„Ruda to mit” w tym wątku wkleja się węgla stalowa lowa czarna samba stal, taka reklama była przed chwilą, nie ruda!  Taki zrzut ekranu :)

reklamy z góry zasłaniają pasek z dołu atakują beznadzieja ogólnie w wersji na telefon 

627F171E-63EA-4994-958E-CB7C0A7B60FB.jpeg

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rudą regularnie po sezonie zimowym miałem właśnie w suporcie, bo cały syf po sztycy powoli się zlewał w dół. I czy to był Scott, czy różne Kony, czy Salsa zawsze rudą breję miałem, a rower zawsze trzymany w ciepłym garażu, więc z tym mitem o rudej to bym nie przesadzał. Inna sprawa że zanim takie rurki przerdzewieją to faktycznie lata ale chodzi nie o przerdzewianie ale czystość, łatwe rozkręcanie suportu, no i święty spokój.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200513_202457.thumb.jpg.82d8d0b6955768befd57b2ca43bea260.jpg

Pozwolę sobie podpiąć pod wątek rudej, kupiłem dla Lubej frameset Surly ECR używany (wielkie podziękowania dla @kazafaza za porady i pomoc w szmuglu z UK), w środku idealnie czysto, ale najchętniej bym czymś zabezpieczył, żeby posłużyło lata bez komplikacji. Jaki specyfik byście polecili żeby łatwo można to było zastosować w domu?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tego: K2 ŚRODEK DO KONSERWACJI PROFILI ZAMKNIĘTYCH. Bardzo fajnie zasycha tworząc warstwę suchą. Ostatnio zrobiłem błąd i kupiłem innej marki (nie pamiętam jakiej) za to nie bardzo to schnie i otworami w ramie czasem coś się wypoci.  Ale ten z K2 dobrze wspominam i żałuję, że kupiłem inny do ostatniej ramy. Pewnie inne specyfiki też są na rynku o podobnym działaniu ale ten z K2 akurat spodobał mi się. Nie jestem zadnym sprzedawcą ani przedstawicielem produktów z firmy K2 :) zastrzegam. Nie dopisałem, że w zestawie jest dość długa rurka do aplikacji, około  60 - 70 cm albo jakoś tak. 

Edytowane przez bladawiec
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stalówka, oddam do planowania mufy zanim go zacznę składać.

Dzięki za porady :)

A z innej beczki, rozważam dla siebie frameset Brother Big Bro, namierzyłem, że w PL mają na pewno @Qbotcenko i @R_och, możecie podzielić się wrażeniami? Zwłaszcza jakie są realne prześwity na oponę, w tym z błotnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...