Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

@akkwlsk: Dziękuję serdecznie, męczę Brant'a na ST już od kilku dni na temat dużegopsa.  Już odwiedziłem stronkę i zastanawiam się dalej...pomarańcza czy surówka?  W sumie przełajajka jest w rdzawej surówie, więc może by tak pójść w jakiś kolor w końcu?  No ale Mutsu kusi...

giphy.gif

 

@seczuan: miałem Ognistą Linię (obecni na dziewiczym Paprykarzu mogą pamiętać) ale nie podobała mi się jej gibkość.  Podejrzewam że ze sztywniejszym tyłem byłoby lepiej - choćby i z ośką 10x135mm.  Warto jednak zauważyć że wagę mam trzycyfrową więc miało to jakiś wpływ na miękkość tylnego trójkąta.  Miejsca nie za wiele na konkretną gumę...może lepiej dołożyć i kupić Zestar'a z nowszym geo i większym prześwitem?

97uz8Ex7KgLUABMixAGdt2s5ZMqrtLJLUZWNJC1d

 

https://www.planetx.co.uk/i/q/FRTIZEST/titus-zestar-titanium-hardtail-downcountry-frame

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam za taki ultra-offtop ale sprawa powiązana jest w wielkokapciem 29+, poziomymi hakami i stalą, wiec nikt inny na forum może nie zrozumieć moich rozterek.

Potrzebuję tylnego bagażnika na swoją Genowefę HLorendżTM . To musi być bagażnik a nie bikepacking bo obecnie codziennie wożę do roboty dwa pełne sakwy z laptopami + podwożę syna do przedszkola. Na oko 20-25KG. Na zimę auTHOR roNINTM idzie w odstawkę, bo kapeć za mały i biegów za dużo.

Jest jednak kilka problemów z którymi się spotkałem:

  • większość bagażników nie mieści gumy 29x2.6 cala
  • większość bagażników nie da się mocować do ram bez otworów mocujących z hamulcem tarczowym. Szukam więc czegoś na ośkę 10mm thru axle. Cały czas rozmyślam spawanie ramy i dorabianie mocowań wszelakich. Ośkę w razie czego wymienię z DT RWS na dłuższą, np "Tacx T1706 E-Thru 10mm".
  • można by na uparcie zamocować każdy bagażnik na opaski zaciskowe. Boję się jednak, że 20-30kg to może byc deko za dużo na punktowe obciążenie cieniowanej rurki. 

Docelowo widzę "Blackburn GRID 1 REAR RACK" albo "Blackburn CENTRAL REAR RACK". Znacie coś lepszego?

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzieś więcej fotek tego Titusa Zestara bo coś mało po sieci? Tytan mi się zawsze marzył, ale nie mogę się dopatrzeć kilku dla mnie istotnych rzeczy, np. przewód tylnego hampla też tfutfu ciągnięty w ramie? I którędy ciągnięta przednia zmieniarka bo widzę jest jako opcja, ja wolę tak "nienowocześnie i taniej" np. pod 2x11.

THX

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to chyba wygląda. Szkoda, fajna ramka, poracha z tym hamplem. Nowa ędurówkowa rama nad którą dumam też ma teraz hamplowy przewód w środku, choć to wielki środek bo wunglowy ;-). Gdzie ci projektancji mają rozum projektując takie głupoty, się zastanawiam. Okej, niech wszstko linkowe wkładają do środka, ale hamulec ?!?! Masakra.

Odnośnie ramy to gadałem na czacie z jakąś "panią". Wiedziałem, jak to z babami, najpierw że się da front mecha, potem że się nie da ale można tak zamówić , potem że jest w specyfikacji przednia jako opcja, no to proszę ją o podanie którędy linka jes ciągnięta to nie wie, ale się dowie, ale jak się dowiedziała to że ta rama jest tylko 1x, no to pytam czemu w specyfikacji siedzi jak wół " Front Mech Type " - "Band on", a łona że dlatego, bo można sobie kupić z przednią, ale nie da się założyć - normalnie gadanie jak z głupim ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol: No nie wiem, ja bym nie rzucal bagaznikiem w ktorym chcesz ciurac tyla kilo na rame nieprzystosowane ku temu.  Zasadniczo, gwary i tak juz nie ma na ten ramset wiec jak fiknie to sobie ja polutujesz jak chcesz ;) 

A jak juz koniecznie chcesz kombinowac z urwaniem tylnego trojkata to Topeak Super Tourist DX ma mnostwo miejsca na kauczuk.  Ale.  Wedlug mnie Komitet Akceptacyjny powinien zezwolic na zakup ukrainy lub inszej kozy za flaszke lub chwile strachu ktora bedzie ciezko tyrana w okresie ciemnych miesiecy do komutingu i kidnapingu.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do Salcesona nigdy nie był takim problemem jak cena  ;)

A żeby dodać coś stalowego - nowy komuter na bazie Genesis Brixton, po "lekkich zmianach kosmetycznych" ochrzczony Sh!tloads:

 

 

Shitloads1.JPG

 

 

 

Edytowane przez kazafaza
bo tak ;P
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale napadało, ulice w deszczu.

Korba co udaje  ramionami Camp Anio Lo,

brakuje takiej gąbeczki brązowej  na belce kierownicy, aby wozić na niej czyjąś dolną część miednicy....

Piękny rower w pięknej scenerii, lecz bez błotników radełkowanych z Japonii w zasadzie nie ma szans na 500 plus .... :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotołapy są w planie przy następnym przepoczwarzeniu, razem z barankiem i bagażnikiem na front.  Ale.  Ten pseudo-klunk tak wybornie jeździ, że zaczekam do następnych deszczów. 

Korba do podmiany - gdyby tylko udało się odnaleźć posianego Middla to byłoby cacy.  Gąbka na kierownika - będzie w następnym tygodniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wyraziłem się. Korba ładna :) bo w takim rowerze ... Gąbak z rzepem jak w bmx sie :)  I moje najpupolubne siodełko. Na wakacjach nurzałem się w jego brązie. 

U mnie na tapecie jest teraz znowu wąska opona, Romet, z prostopiórym Colnagiem, 53/17... Jak ta stal miło jedzie, przy haj ciśnieniu czuć to radośnie. Sztywno i fajno.

:|  Inbred w kawałkach, rozmontowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz z ciekawości podejść do sklepu rowerowego i poprosić o przymiarkę koła 27,5 do tej ramy. A może będzie ok. Rama jest warta grzechu. 

Zależy jaką masz wizję na tą ramę....Internety pokazują że włazi 27,5 x 2,1. Ale warto by to było zweryfikować.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, woojj napisał:

Zawsze możesz z ciekawości podejść do sklepu rowerowego i poprosić o przymiarkę koła 27,5 do tej ramy. A może będzie ok. Rama jest warta grzechu. 

Zależy jaką masz wizję na tą ramę....Internety pokazują że włazi 27,5 x 2,1. Ale warto by to było zweryfikować.

Otóż to. Wójek dobrze radzi. Ja też się zdziwiłem jak do ramy stalowej Azonic'a wlazło koło 29x2,25.  Co prawda na styk, ale weszło. teram wiem, że 27,5 wejdzie na luziku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bladawiec napisał:

Otóż to. Wójek dobrze radzi. Ja też się zdziwiłem jak do ramy stalowej Azonic'a wlazło koło 29x2,25.  Co prawda na styk, ale weszło. teram wiem, że 27,5 wejdzie na luziku.  

Myślałem o zbudowaniu na niej hardtaila, może śmignąć w zawodach. Nie potrafię określić roku z którego pochodzi, 2014-2015? Nie mam aktualnie zdjęć, ale mam stary link aukcji

https://archiwum.allegro.pl/oferta/rama-cotic-soul-16-quot-stan-kolekcjonerski-i7270137372.html

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...