Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Zajawiam temat. Będę się pozbywać PLUGawca. Wypatrzyłem sobie ramkę, która podobała mi się od dawna (no dobra, od zeszłego roku) i tak się napaliłem że podjąłem decyzję o podmiance.

 

Zatem - rama Charge PLUG 5 (Tange Prestige) w XL'u. Stery (najprawdopodobniej jakieś zwykłe FSA), zacisk oraz wideł w komplecie. Tutaj jest problem gdyż nie wiem czy oryginalny stalowy wideł z podmiankową ramą mi przypasi czy też będę chciał przeszczepić wungla z PLUGawca. Cena: 600zł z wysyłką i stalowym widłem, 700zł z wunglem. Wszelkie pytania prosze wysyłać na skrzynkę. 

 

C5pFelkDuZcD0WSt1nAreqphLAEW_IuwRPKsl963

 

 

p.s.: Podmiankowiec to cały rower, więc jakieś graty będę mieć do dodania za niewielką dopłatą typu: sztyca, mostek, kiera, może nawet korba (albo gienkowa singlowa czarna albo widoczny wyżej Middleburn). W łykęt powinienem znać wszystkie szczegóły. Dziękuję za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Jako nastolatek jeździłem na jakimś makrokeszu krossa za 500zł. Sąsiad prowadził sklep i serwis rowerowy i często tam zacząłem zaglądać i się zaczęło.. wymienianie części na lepsze itp. i sprawiało mi to ogromną frajdę, że to, w co uzbrajałem swojego marketowca stanowi mega różnicę niż to co ‘dała fabryka’. Koniec końców stanęło na tym, że wymieniłem prawie wszystko, a po maturze idąc na studia do Wrocławia niestety musiałem spieniężyć moją maszynę. W zeszłym roku po prawie 10 latach powróciłem do dwóch kółek, ale tyle się na rynku zmienił, że nie wiedziałem czego potrzebuję. Zakupiłem crossa, którego w 2/3 już dozbroiłem pod siebie, który jest typowym mieszczuchem (i takim pozostanie) i po ponad roku przemyśleń i dziesiątkach godzin poświęconych w necie w 95% już wiem, czego potrzebuję i co będzie prawdziwym spełnieniem moich marzeń rowerowych. Stal ! I nie jak w przypadku sprzed roku – tym razem złożę w 100% rower pod moje potrzeby. Najważniejsza sprawa – rama. Zapisałem już sobie wielu producentów ram stalowych z tego wątku, ale że Wy siedzicie w tym od dawna to Wasza opinia i pomoc będą mega cenne :)

 

Do 2019 chcę taką maszynę złożyć, a piszę o tym teraz, żeby zorientować się, jaki byłby najlepszy wybór, gdybym w tym roku miał ją składać. Do 2019 zapewne niewiele się zmieni..

 

Moje wymagania:

 

- Rama pod koła 29 (mój wzrost 190cm)

- Mocowanie na dwa bidony

- Kable na zewnątrz

- 1x – aby było miejsce na zębatkę NW 40t. Zrobienie w crossie 1x to patent z którego jestem najbardziej zadowolony. Zawsze nienawidziłem zabawy z przednią przerzutką.

- Główka taperowana

- Możliwość montażu amora – 120-150mm skoku

- Boost gdybym chciał konwersji do oponek na +

 

Na ramę będę gotowy przeznaczyć do 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 1x – aby było miejsce na zębatkę NW 40t.

- Boost gdybym chciał konwersji do oponek na +

 

Na ramę będę gotowy przeznaczyć do 3 tys.

1x z zębatka 40t i oponki na+ niechętnie chodzą ze sobą w parze.

 

No i czy ten + to oznacza 29+ czy 27,5+

 

Można karate monkey? Albo cotic Solaris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skok 150mm przywodzi mi na myśl NS Eccentric 29 Cromo, z tym że z drugim koszykiem na bidon trzeba zakombinować no i nie wiem jaką zębatkę pomieści na korbie.

 

Właśnie kwestia tego drugiego koszyka na bidon.. Co do max wielkości zębatki to zapytanie już wysłałem.

 

Obczaiłem też salse fargo na 2017/18 i ta już przyjmnie 27+/29/29+. Cena niemała, ale jeśli zaakceptowałaby NW 40t..

 

Swojego crossa przerobiłem na sztywniaka z widelcem alu force. Mam gdzieś w planach do 2020 rozpocząć zabawę w jakieś dłuższe wyprawy. Obecnie w crossie mam 1,75 na tyle i 2,0 na przodzie i pod moimi 115kg (ciężarowiec amator) brakuje trochę amortyzacji. Kto wie, czy mając steel frameset i możliwość wsadzenia większych kapci nie odklei mi się i też nie zrezygnuję z amora. Niby na sztywno trzepie, ale to wciąga :D no i znacznie upraszcza rower, a w tym kierunku podążam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Przyuważ tylko, że Fargo to rama projektowana pod jazdę z baranem. Nie takim klasycznym głębokim szosowym, ale jednak baranem.

Drugie przyuważ ;) To że ci się w crossie sprawdza zębatka 40z z przodu nie znaczy, że terenowym rowerze (a amor ze 120-150mm skoku sugeruje używanie w terenie) też.

 

Też bym polecił przyjrzeć się nowemu miotowi ekscentryka bo polski i ładny ;) ale o ile drugi bidon to nie problem (są adaptery) o tyle zgodnie ze specyfikacją przyjmie maks 32z z przodu:

http://www.ns-bikes.com/eccentric-cromo-29,122,pl.html

 

p.s. Salsa nie robi już El Mariachi? Na stronie brak w aktualnym asortymencie.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyuważ tylko, że Fargo to rama projektowana pod jazdę z baranem. Nie takim klasycznym głębokim szosowym, ale jednak baranem.

Może się nie znam, a w temacie szosy na pewno jestem zielony, to nie stoi nic na przeszkodzie, żeby zamontować 'zwykłą' kierę typu riser? Czy to jakoś wpłynie na geometrię i pogorszy komfort jazdy?

 

 

 

To że ci się w crossie sprawdza zębatka 40z z przodu nie znaczy, że terenowym rowerze (a amor ze 120-150mm skoku sugeruje używanie w terenie) też.

Teren będzie na pewno, ale z racji tego, że od lat jestem ciężarowcem, a kopyta mam po prostu ogromne i najsilniejsze ze wszystkich partii, to przy moim wyborze tylko napędu 1x, zębatka 38-40t jest po prostu koniecznością.

 

 

 

o ile drugi bidon to nie problem (są adaptery)

Faktycznie buszując trochę po internetach opcji na montaż drugiego koszyka jest, więc to już nie powinno stanowić kryterium kupić-czy-nie-kupić przy wyborze ramy, ale byłoby mile widziane.

 

Ciekawe czy kross w przyszłych latach planuje wypuścić na rynek samą ramę pure/smooth trail, bo opcja bardzo ciekawa i nie jeden na to czeka..

 

A co powiecie o ramie Ragley Bigwig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...