Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Łe, samoramo ;)

NSik na widok którego mi serce mocniej zabiło ;)
Nawet zacząłem się zastanawiać przez chwilę... chwilkęchwilkę... nad intrygą, która miałaby przekonać Żonkę, że przemalowałem Romana na zielono :D

http://allegro.pl/ns-bikes-surge-evo-2016-enduro-trail-dirt-i6787199482.html

Czasem się człowiek chce po prostu walnąć z górki na główkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Explo już nie ma. Kupiec cieszył się z suwanych haków i ma do niej zakładać planetarkę, więc chyba do kogoś kumatego trafiła.

I nie wymienić duże na małe, a dokupić. Lewa kasa, na lewym koncie, te sprawy :D

Surge to jednak co innego niż moja była chlipchlip kona.

Na niej nie wariowałem za bardzo, bo i było szkoda, i nie do tego była projektowana, i trochę się bałem że zgruzuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości (czy raczej marketingowi) firmy Kross udało mi się wczoraj zaliczyć dwie rundki na Pure Trailu.

 

Rundki może niezbyt miarodajne bo wymagające wyjechania poza miasto i pozwalające spędzić w terenie tylko do pół godziny. 

 

Pierwsza z nich na eMce w opcji 29, druga na eLce w opcji 27,5+ (podejrzewam że tożsamej z Smooth Trail). Mam 180cm wzrostu.

 

I po tych krótkich testach mógłbym napisać równie krótko - mniejsza rama zdecydowanie lepsza, duże koło w  terenie i na szosie zdecydowanie na plus, L-ka za duża, mniej zwrotna, "plusa" o którym kiedyś myślałem raczej nie chcę :P 

 

Oba rowery bardzo fajnie podjeżdżają, i mam tu na myśli zarówno geometrię jak i zestaw 32T + 10-42. Hamulce SRAM Level T niczego nie urywają. Ale przy moim uprzedzeniu do przerzutek ze SRAM-em mógłbym się polubić, choć ponoć czar GX-a szybko pryska bo łapie luzy (tak usłyszałem). Niemniej jednak w porównaniu z np. XT w Moonie działanie tego systemu podobało mi się dużo bardziej. 

 

M-ka w opcji 29 była bardzo szybka, bardzo zwrotna i nie ukrywam że wróciłem z rowerem w błocie i bananem na twarzy skłonny oddać swojego fulla na rzecz podobnego roweru :) 

 

L-ka w opcji 27+ była wolna, i na zjazdach i na płaskim (zwłaszcza na asfalcie) więc pomijając już trochę za dużą ramę roweru w tej opcji raczej bym nie chciał. 

 

Owszem, jazda po jakiś gałęziach (akurat w lesie była wycinka) była dużo bardziej komfortowa, na błocie przyczepność była trochę lepsza ale doszedłem do wniosku że dla osoby która i tak pcha się w lekki teren na sztywnym widelcu, wąskich oponach 28" i bawi się na takim sprzęcie bardzo dobrze pędzący 29er będzie tym co prędzej czy później zagości w garażu i sprawi że wrócę do jazdy emtebecznej z amorkiem i kostką na obręczy.

 

Nie wiem jeszcze z czego wynikały takie a nie inne odczucia zadowolenia z wersji 29 - czy ze sztywniaka czy z dużego koła. Jest to ważne z tego względu że nie wiem czy odnalazłbym się na fullu 29 czy jednak pozostaje mi pozostać przy stalowym HT.

 

Ze względów ekonomicznych raczej na pewno przy tym drugim bo nie ukrywam że i cena Krossa jest w mojej opinii przesadzona. 9 tysięcy to prawie cena przyzwoitego fulla, a taki stalowy Eccentric na dużym kole kosztuje sporo mniej. 

Więcej wrażeń nie pamiętam, za jazdę i ubłocenie roweru nie żałuję, postanawiam poważnie myśleć dużej oponie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był, nie był? SingleBe Blue Motion ze stali Dedacciai ZeroUno

 

 

 

śliczniutki ten SingleBe, i brak tych debilnych ciągów wewnętrznych więc i praktyczniutki/niepoosłabiany, mogli jednak zrobić choć opcję mocowania pancerza tak by przez problemsolvera dało się jak ktoś chce frontzmieniarkę przykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki jakiego stalowego 29 polecicie z przesuwanymi, pionowymi hakami? Czy coś względnie niedrogiego poza Koną Unit przeoczyłem? 

 

Zależy mi na tym żeby używać taki rower zarówno jako singla ze sztywnym widelcem ale też w wersji 1x10 z 120-140 skoku (stąd taka wizja haków czy zakupu od razu framesetu). 

 

Fajnie też jakby było to coś z ery "nieplusów" bez boosta, bo ten chyba tylko zwiększa koszty. 

 

Unit jest okej ale raz że na wstępie trzeba już sprzedawać plusowe koła i opony a dwa znajduję tylko żółte framesety albo niebieskie rowery. Nie ukrywam że leży mi jedynie tegoroczna zielona wersja. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...