Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Odwrócona podkowa raczej nie stanowi takiego zagrożenia jak korona obracającego się amora.

Zwężenie widać na kilku fotach, według mnie to nie lakier kłamie ;)

Orydżinal o nieboskłon ładniejszy.


POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

External but panowie.

 

tam jest grubsza ściana ale na zewnątrz

 

powód jest oczywisty wzmocnić pukt stresu jakim jest główka bez blach które są paskudniejsze niż owo przejście.

 

 

 

wygląda jakby gnąc jednocześnie ją ciągnęli na gorąco?

 

 

:laugh:

 

to prawdobodnobnie BX3052 od reynoldsa 

 

edit: poszedłem go garazu pomacac taka rurę i faktycznie jest troche stożkowa w miejscu gięcia ale nie jakoś mocno

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivanie pamiętasz, jak Brodaty Troll prostował widelec w Ryszowym kogucie? No właśnie :) 

 

Także generalnie ściągasz koło, bierzesz w miarę długą deskę, robisz dźwignię o podsiodłówkę i jazda. 

 

Potem rezultaty sprawdzasz podręcznym przyrządem pomiarowym, czyli na oko. 

 

P.S. Moja kuwahara została w podobny sposób zmuszona do współpracy z piastą 135mm. Dodam, że "fabrycznie" miała 126.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłakał rodziewiczany z 115 na 150 mm diamant tego nie wie nikt oprócz mnie robiącemu mu to, potem do 130 poszło już łatwiej, ale zagięcie prostych rur zabrało im siłę nadaną w okolicach roku 1957 i już takie sztywne nie będą  już nigdy, chlip...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to używanie odpowiednich narzędzi do odpowiednich prac :D

 

Rama prostowana żoną to zawsze +5 punktów do mocy na zawodach.

 

Ale serio. Macałem się z kazafazą i nie zdążyłem z odpowiedzią ale widzę że sobie dzielnie poradzili. 

Jak chcesz mieć idelanie prosto to zapraszam, ale masz trochę daleko z grodu kraka.

Mogę wyprostować trochę mniej czułym przyrządem niż żona ;)

 

Za to własnie kochamy stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany poszło całe tylne koło: była tam piasta na wolnobieg z 6 rzędami z zakresem 14-32, jest piasta XT m760 i wygrzebana z szafy kaseta 9r 11-34. Brakowało mi twardszych przełożeń. 

 

Hamulce miał rzeczywiście Suntoura (jak i cały pozostały osprzęt), cantilevery XCM wymieniłem "przy okazji" na Tektro Oryx, ale przede wszystkim chodziło o bardziej ergonomiczne klamki - stare Dura Ace zostały zastąpione przez Tektro RL340. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio. Macałem się z kazafazą 

 

Yarr dał mi druta do pomacania. Rozgrzałem go do czerwoności   :devil:

 

2ZBacU5A1F-G06ap5t_twPYAb8oYSGEf4TNu9LEw

 

Po raz pierwszy w mym życiu po pierwszym spawie miałem ochotę na więcej...   :thanks: , Mistrzu!

 

 

A propos gięcia ram. Kona Unit kupiona z drugiej łapy, dzięki "uważnej" opiece kurierów nie była w stanie przyjąć nawet przedniego koła. Brakujące ~4cm uzyskałem na zimno z bicepsa. Po operacji pacjentka żyła i miała się dobrze, trzech zawodników chciało zakończyć jej żywot ale dopiero niejakie Passerati dokonało dzieła zniszczenia.

 

1FnuXXYT_QkRWFr7ca_afuBl6GE2z1E0NwpiOVC0

 

7TA8YfiXPpyGEK-Bdu5hc_KPMlCltYVOAFqip3ZJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos stali , mam do pospawania kawałek rurki cr-mo, w starym peugeocie, ale mój znajomy spawacz-blacharz się boi...

Bo nie spawał cr-mo.

Niewielkie pęknięcie przy obejmie, toś włożył cienką sztycę i na chama zacisnoął.

Żadnych wielkich sil tam nie ma, ale nie chcę żeby darło sztycę.

Może jakiegość rozgarniętego  spawacza znacie z okolic W-wy?

 


ps. pewnie było, ale spodobował mi się taki wariat do zabawy.

pol_pm_Rower-NS-Bikes-2017-Eccentric-Cro

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...