Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarło. Niestety nie jest plug & play, bo opór haka dla przerzutki się nie mieści no i muszę trochę Dremelem pogłaskać.
Ale zanim zacznę w tym dłubać, powiedzcie, czy to jednak nie jest trochę za długie. Mocno mi się wózek odsunął od kasety
 

IMG20230524131911.jpg

To zdjęcie trochę przekłamuje, bo psierzutka weszła w pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, itr napisał:

Ztto

minimalne podpiłowanie widać …

Kupione. I pewnie też tam trzeba będzie podpiłować. Tamto oddaję, niech komuś innemu sprzedadzą.

@Sobek82 ja kleję rower po najniższych kosztach. Z tego co mam, a i tak coś tam jeszcze musiałem kupić, bo nie wszystko w rupieciach znalazłem. Nawet na chwilę Gienek musiał oddać koła i hamulce. Teraz stoi smutny w kącie. Ale od razu mówię, nie pytajcie czy jest na sprzedaż. 😜
To jest przejściowy 26er na przetrwanie roku, żeby młody miał czym jeździć i wstydu nie było na wsi, że ujeżdża 24era. W międzyczasie rozglądam się za ramami o rozmiar koła większymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie pochwalony ! Poczyniłem zakup do Gburowatego Ogra. Wstępna jazda wykazała, ze pozycja za nisko. Myśle ze wypakowanie mostka ze wzniosem rozwiąże problem. Póki co udało się naciągnąć chwyty i jest Ok. Na resztę pójdzie owijką ewentualnie chwyt i na to owijką żeby było wygodniej. Pozycja ciekawa i świadomość tego ze 1 palcem blokujesz koło co w moim gravelu jest nierealne …  póki co wszystko w fazie testów :)

IMG_5710.jpeg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 3143k4r2 napisał:

Niech będzie pochwalony ! Poczyniłem zakup do Gburowatego Ogra. Wstępna jazda wykazała, ze pozycja za nisko. Myśle ze wypakowanie mostka ze wzniosem rozwiąże problem. Póki co udało się naciągnąć chwyty i jest Ok. Na resztę pójdzie owijką ewentualnie chwyt i na to owijką żeby było wygodniej. Pozycja ciekawa i świadomość tego ze 1 palcem blokujesz koło co w moim gravelu jest nierealne …  póki co wszystko w fazie testów :)

Niżej na mostku 80 deg., a pod owijką wsadzone żelowe wkładki. Się sprawdza.

20230429_134823.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surly surrlu- gburu ruru!   Mam nowy mostek 90  authora z dużym „podniosem” 35 st  jak już ustali się akurat właściwy kąt to mogę zanurzyć się po niego w czeluści andergrandu.  ( gdyby pasował)  a może jakieś nam się spotkanie uda ustalić…. Stalowe czy tam inne. 😀  teraz masz mostek o zmiennej geometrii przęsła? Czyli można sondować czego ręce chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zostałem wywołany do tablicy to pytanie - czy ktoś z Was ma może oś QR do widelca 9x110 boost QR z Marina Pine Mountain? Myślę nad zakupem takiego z OLX do sobkowego Honza na zimę, ale mam zagwozdkę skąd wziąć jakąkolwiek oś pasującą do tego - standardowe QR 100 mm będzie na pewno za krótkie a tylna oś będzie pewnie za długa i z za krótkim gwintem na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...