Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupując widelec z GB zapłacę dodatkowo cło?

W Polsce pewnie nic ciekawego nie dostanę - same karbonowe widelce ;(

Zastanawiam się jak taki widelec 1,5' będzie wyglądał w ramie taperowanej chyba nienajlepiej pomimo redukcji sterów, hmm...

 

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, Roballinho napisał:

@akkwlsk szukałeś kiedyś nietuzinkowej ramy do przeróbek. Znalazłem, coś, co...
...no nie wiem, jak to nazwać
https://allegro.pl/oferta/bianchi-theridion-rama-retro-mtb-frameset-21-13642744498

Motyla noga, toż to aż się prosi o cięcie i przeróbkę na mniejszy rozmiar! No mam o czym myśleć.... Dzięki! 

Edit: główka pod 1 cal 😢

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nota potrzebujesz sterów ZS44/EC44 

Tip na bezobsługowość i wytrzymałość -  po zakupie, jak łożyska są jeszcze nowe, warto (delikatnie) zdjąć jedną z uszczelek i napakować jakiegoś dobrego smaru pod korek. Znacząco przedłuża to żywotność łożysk, bo uniemożliwia wodzie zameldowanie się na stałe wewnątrz. Fabrycznie smaru jest tam tyle co kot napłakał niestety, a rdza to jest główny czynnik śmierci łożysk w rowerze.  

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Trek District na pasie.  Na miasto spoko, w teren jak dostanie błota to tragedia.  Ja jednak szalałem na pierwszej wersji, bez wzdłużnego pasa, ale musi coś być na rzeczy skoro w Harlejach doświadczysz takiego cuda a w tenerach i krosach już nie bardzo. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprezentować sobie raczej singla na miasto ewentualnie użyć koła na alfine zmienić zębatkę i wio. Raczej fanaberia niż konieczność . Chciałem ograniczyć ilość rowerów z 3 do 2 lub 1 a tymczasem w głowie nowa opcja. Z drugiej strony jak cooker jako ss i nie wiem czy jest sens kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, 3143k4r2 napisał:

Jest pytanie, czy ktoś tutaj miał do czynienia z rozpinanymi ramami pod pasek Gates? Ktoś używa i może mnie przekonać bądź zniechęcić do zakupu takowej? Ot zachcianka...

Zalezy czego oczekujesz... miasto, teren (lekki) jak najbardziej. Wszystko zalezy od ramy jaka kupisz. Ja mam poisona model bodajze zyankali i jest to rama zapninana ( bez skojarzen) troszke nietypowo. Dwie grube nierdzewne blachy i cztery sruby.  Polaczenie mocne i trwale. Nadaje sie w 20200927_160945.thumb.jpg.b91076066c7304fd64d827704899b41c.jpg20200927_160856.thumb.jpg.0625f473d865f68e345dfaf64234b015.jpg kazdy teren..

Edytowane przez Kopusleg
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...