Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Salsa papryka to chyba 107 ero kosztowała plus paczka ale nowa, no i przez bumem bumem cenowym , ale może coś przekręcam, trochę czasu minęło.

Surly jest zero końfortu ( przy salsie ) mam tego krampusowego ciut wyższego na oś 110. Nie lubię i jeżdżę na Cromoto 

Waga Surly do sprawdzenia ale to nie piórko. 
i niech mnie ktoś poprawi : wejdzie do niego szeroka opona  i za to warto dopłacić.  Do każdego roweru przednie 3 czy chociaż 2,8 w 27,5 niosą kaganek nowych przyjemności i oświecenie tulenia przeszkód.!

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie  , też miałem oba te widły  , tzn Krampus 483 qr    i    Salsa Cromoto Grande 468   .

Patrząc na Salsę z góry widać było jak delikatnie pracuje. Także jeśli AC468  jest pożądane to bym wolal kupić Salsę.

Dużo nie zdrożały, przynajmniej w Euro ;)  https://www.justpedal.nl/en/rigid-fork/695-salsa-cromoto-grande-29-fork.html?search_query=salsa+cromot&results=133

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Genesis HL właśnie Salsa Cromoto a w Surly Karate Monkey jego odpowiednik wymiarowy, tylko że Surly i potwierdzam to co powyżej itr napisał. Salsa jest bardziej cywilizowana. Miękka i lekka jak piękna kobieta w tańcu. Widelec Surly to odpowiednik drwala na dyskotece.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Muirwoods Anno Domini Koronawirus (2020 - sprzed zmiany geometrii) będzie szedł pod młotek. 

Aktualnie jest w konfiguracji: prądnica Alfine/klasyczny bębenek (Novatec D042), obręcze Author Xenon DS, szprychy Sapim Leader. Do tego oświetlenie AXA Blueline, bagażnik. Hamulce bez zmian, MT200, do tego chciałem go sprzedać z nowym napędem 2x9, bodajże Altus/Alivio (aktualny sobie zostawiam). Opony 700x50c Kenda Piedmont prawie nowe. Ktoś z tego grona byłby zainteresowany? Sprzęt przeżył kilka konfiguracji opon i napędów, ale niewiele jeżdżony, rama rozmiar L w idealnym stanie - dla mnie za długa, ot i cała historyja.

Pytam dlatego że w ramach tego co w nim jeździło, albo co posiadam mógłbym co nieco w powyższym secie pozmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...