Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

No z tym bagażnikiem to prawda,  to póki co jedyne poza tymi misiami co przyszło mi do głowy.

Ale o ile z zaciskiem bywają cyrki przy mocowanie przedniego błotnika - trzeba dystansować, to z tyłem zwykle sobie radziłem, w wielu przypadkach. Niemniej jednak zawsze to mniej kombinowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filozofia transporuracji linek hamulcowych, zalew nowego stand puszapu minimalistycznych hamulców grawelkowych, del sprzedaż sztachetnych linii, modnych w danym sezonie to wszystko wpływa na szeroki wybór niżej wyżej, ale chyba bezpieczniej wyżej z poprzeczką usztywniająca ramę do dolnej rurki, tak mam w rowerach trzech, a jak wiadomo wszystko co dobre jest z Czech. a raczej z Czeszek.  Lutuj górą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Mam może nietypowe pytanie: czy mocowanie zacisku hamulca wewnątrz/na zewnątrz tylnego trójkąta ma jakiekolwiek inne walory poza estetycznymi?

wewnątrz nie obciąża bezpośrednio rurki seatstaya, chainstay jest przeważnine grubszy/mocniejszy.

Za to są ograniczenia przestrzenne, może się zacisk nie zmieścić przy większej tarczy. 
Opcja pod flatmount wewnątrz lepsza

Ale pewnie głównie chodzi o estetykę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o stalowej customowej dobrej ramię... Gravel - Przełaj.

Firma brane pod uwagę LOCA, Hultaj, Kajak, Karamba, 

Co polecacie skłaniam się ku LOCA lub Hultaj. Zależy mi na jakości.

Trochę mało opinii znalazłem w sieci. 

Myślę też o Rondo Rutt ST1 jako alternatywie. 

Wymienię koła w rondo i powinno być nieźle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi przemknęło, że właśnie Kamil dla nich te stalówki lepi. Ale nie dam sobie nic za to odciąć

5 godzin temu, rambolbambol napisał:

Ten wideł jest z puszek aluminiowych, czy spawy były kładzione chochlą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja motocykl Hondy - z lat 90-tych. Każdy mi mówił że po dzwonie kupiłem, tak było nasmarkane. Sprawdzałem na różnych egzemplarzach że to fabryczna jakość. 

Śledzę tylko Karambę, myślę że po tym jak zawinęli się z biznesem Lisiecki i Rychtarski to najwięcej ram wypuszcza więc doświadczenie z każdą wzrasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, acid1234 napisał:

Myślę o stalowej customowej dobrej ramię... Gravel - Przełaj.

Firma brane pod uwagę LOCA, Hultaj, Kajak, Karamba, 

Co polecacie skłaniam się ku LOCA lub Hultaj. Zależy mi na jakości.

Trochę mało opinii znalazłem w sieci. 

Myślę też o Rondo Rutt ST1 jako alternatywie. 

Wymienię koła w rondo i powinno być nieźle ?

Potwierdzam to co wyżej, stalowe ramy LOCA (nie wiem czy wszystkie, te customowe na pewno) wychodzą spod ręki Kajaka. 
Karamby też ostatnio coraz więcej, więc Ci dwaj panowie to takie pewniaki.

O Hultaju nie wiem za wiele, ale ktoś tu na forum jeździ Hultajem już parę lat, to może się wypowie

Ja osobiście z naszego podwórka to bym chyba dał zarobić chłopakom z True Love Cycles - no przepiękne rzeczy robią ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekają mnie rozmyślania co dalej ;)  dziękuję za opinie. Muszę wszystko poskładać i kontaktować się z firmami... a, że u mnie wszystko powoli idzie to pewnie długo potrwa.

 

 

19 godzin temu, Kopusleg napisał:

Mialem kiedys krossa z gornej polki... cenowej... spawy to wygladaly tak jakby uczen na warsztatach nasmarkal...

Miałem Kone Honky Tonk, mam Rocky Mountain Blizzard,  Krosa PURE TRIAL.

Najlepiej wygląda Rocky pod względem spoin ale Kross i Kona nie wiele mu ustępuję.

Direct Brezzer w Peugeot ph10 - tam niema spoiny jest idealnie gladko - jak oni to zrobili bo żadko spotykam ramy tak spawane nie mówię o polerowaniu spawów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba raczej chodzi o lutowanie rur na styk, bez muf. Zwykle robi się to od zewnątrz (fillet brazing), a Peugeot robił to od wewnątrz (umieszczając pierścień ze spoiwa lutowniczego wewnątrz rury, na styku połączeń) i nazywał to Direct Brazing System.

Miałem kiedyś ramę szosową MBK (jakąś tanią, ze stali Hi-ten) i była lutowana na styk, ale tak klasycznie, gdzie trochę tego lutu na zewnątrz było widać, choć i tak wyglądało to już bardzo ładnie, a rower jeździł zadziwiająco komfortowo, pomimo mało wyrafinowanych rur. No i nic złego się z ramą nie działo.

A poniżej przykład technologii DBS.

peugeot%2Bcromo%2Btubing%2Bdirect%2Bbrazing%2Bsystem%2Bold%2Blogo.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalkerJak to Rychtarski zawinął interes?? Nie Słyszałem o tym.

Ja mam Hultaja. Rama jak rama wszystko ładnie i nic się nie dzieje. Wszystko dobrze wykonane Do niczego nie mogę się przyczepić. Jedyny minus to mają park maszynowy dosyć mały i nie wszystkie fanaberje mogą ogarnąć. 

Pewnie jakbym kolejną ramę zamawiał to byłaby to Karamba albo Kajak. Kusi jeszcze True Love bo fajne detale i dopracowane szczegóły w swoim produkcie mają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...