Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest rdza, to najpierw 24 godzinna kąpiel w stężonym roztworze kwasku cytrynowego. Kosztuje około 18zł/kg. Nie ma lepszego środku na rdzę, zjada ją do gołego metalu. Można do ramy napchać chusteczek higienicznych nim nasączonych. Potem oczywiście trzeba je wydłubać. Ja zalepiłem plasteliną wszystkie otwory (łącznie z suportem) i po prostu ramę zalałem tym roztworem.
Potem płukanie zwykłą wodą i suszenie suszarką lub opalarką wnętrza.

Na koniec jak rama jeszcze jest gorąca to Boll Bursztynowy.

BOLL-ŚRODEK DO PROFILI ZAMKNIĘTYCH BURSZTYNOWY 500ML SPRAY

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tato, Twój zegarek jest faktycznie wodoszczelny!

- Jak synu się o tym przekonałeś?

- Rano nalałem do niego wody i jeszcze nic nie wyciekło! 

 

@Sobek82: co Ty, rafting uskutecznialeś czy schowałeś przed Kasią rower w studni? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przez Was nie kupiłem roweru Wilier Triestina za co Wam bardzo dziękuję. Gościowi zaproponowałem niedorzecznie niską kwotę 450 pln-ów, na co on stwierdził że woli go postawić w piwnicy lub zajechać do końca.

Rower miał jeszcze jedną poważną wadę zapieczoną sztycę.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 Trochę ciężko mi uwierzyć =, że aż tyle wody nalało się podczas tak krótkiego mycia. Jeśli to po tym to naprawdę chyba powinienem zostać snajperem skoro udało mi się trafić z taką ilością wody w tą małą dziurkę.

@itr To może podeślę do ciebie swojego gienka. Sprzęt i doświadczenie masz. :) A tak na poważnie to będę musiał zabrać się za to porządnie, jak na razie to prysnąłem dwa razy i odkręciłem całkiem zacisk sztycy i tak sobie do tej pory jeżdżę. Jakoś szkoda mi czasu żeby się z tym męczyć i próbować coś z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z naszymi rurwami jest taki że od kąd zapezwstano muffy zakładać na luffy to są zastawki kryzy i woda nie przepływa do najniższego punktu. Oraz często nie ma pod suportem dziury zlewowej. W zasadzie może trzeba brzęczyk akwaryjny wsadzać za pomocą rurki poliwinylowej do głębi roweru po ulewach i myjkach aby przeciąg wzmóc….dobra tradycja mówi wyjmij sztycę odwróć rower.  W Krampusie po deszczu mam łożyska HT2 do wymiany, a i na forum i na ju tu pieją że bb 52 jest tak już dobrze uszczelniony i wymiata…no to bie wymiata, 30’minut w deszczu i jest kompozyt za miast łożyska. Zeroobrót.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Rdzawa Ferajno! 

Nie kitra ktoś w stodole jakiejś fajnej, ale uszkodzonej ramki? Coś co warto ratować, ale jednocześnie nie żal się z tym rozstać za kilka papierków? 
Palnik mnie świerzbi żeby zrobić coś fajnego, a na olx od dawna niczego wartego uwagi nie znalazłem w mojej okolicy. 

Gdyby ktoś coś, to walcie na PW, ponegocjujemy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...