Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam firmy, kolor z palety innej planety, cena jeden cztery.

https://m.olx.pl/d/oferta/rower-single-speed-ostre-kolo-fixed-gear-CID767-IDOZ6DE.html?reason=hp|item_to_vec

ale przynajmniej wchodzą opony Pika 32, czy Kony Stal 520 jest aż taka lepsza od tego gamonia? Trudno wyczuć, mój Gienek na 520 waży tyle samo co Diamant (NRD)  z 59 roku ( goła rama) Około 2300g 58cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yapabaka napisał:

 (ale torpedo to zło)

Oj tak, ile razy z przyzwyczajenia cofałeś pedały do poziomu żeby zeskoczyć z krawężnika czy coś objechać a rower nagle sobie zwalniał..?  Całe szczęście że w mojej torpedzie luz roboczy na ćwierć obrotu ale i tak kilkakrotnie prawie leżałem, niezgrabnie lawirując o pion i pęd. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ile razy z przyzwyczajenia cofałeś pedały do poziomu żeby zeskoczyć z krawężnika czy coś objechać a rower nagle sobie zwalniał..? 

Za dużo... właściwie zawsze, kiedy jeździłem tym rowerem, zdarzyło się przynajmniej raz. Chyba się nigdy nie przyzwyczaję.

Edytowane przez yapabaka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor dobry!

Torpedozło! 

taka moja złota myśl starego ostrokołowca chłopaki !!! 
 

Torpedo w Wigry na podwórku nie kolidowało, trzeba mentalnie przenieść się w czasie, założyć melonik jak pradziadek  i zapiąć skórzaną teczkę przez ramę, albo zawiązać na włosach chustkę jak Jagna, i pojechać z koszykiem na grzyby. Wtedy torpedo będzie bolidem w czasie który łączy te i minione onegdajsze czasy gdy rower był rowerem, awangardą ruchu, siedmiomilowym krokiem zaprzeczenia pieszym!!! 🤪

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja w końcu pochwalę? Nie się, rower! Elops 500, stalowego singla z rurek niewiadomegopochodzenia z Decathlonu. Rower do miasta ale i na ścieżki poza nim 

Przyznaję bez bicia - jak się pojawił to nieco się z niego śmiałem - że pewnie ma ładnie wyglądać, bo artysta-malarz ze sportowej korporacji uwidział sobie równoległe rurki widelca i podsiodłową. Tak to przynajmniej wygląda na pierwszy rzut oka. 

Ale - veni, vidi - przejechałem się. Ot zupełnym przypadkiem, podczas jakiejś wizyty w Decathlonie. I padły słowa - chcę to. Minęło kilka dni, zmierzyłem w innym sklepie czy aby na pewno pierwszy wybór jest dobrym rozmiarem - ale był. 

Cóż mogę powiedzieć więcej - to pierwszy rower w którym nie czuję potrzeby kombinowania i szukania latami idealnego ustawienia kokpitu czy pozycji na nim. Jeździ mi się bardzo wygodnie, paradoksalnie nawet na sztycy bez możliwości regulacji kąta pochylenia siodełka. Ale niekoniecznie komuś innemu musi aż tak przypasować. 

Osprzęt póki co fabryczny - nie licząc łańcucha, który zerwał się na podjeździe, niedługo po zakupie . Wymieniłem na Nexusowy, i wygląda na to że póki co sobie radzi. 

Kosztował mnie 1200 złotych, teraz stówkę podrożał - ale jak za te pieniądze. oferuje naprawę sporo. 

52290730491_b0d0d33e9b_h.jpg

52291226370_357f27dea4_h.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr: Nie wiem czy pamiętasz jak kursowaliśmy do WieloRybki, Ty na nieoszlifowanym Diamencie a ja na torpedowcu, i też raz zdarzyło mi się niechcąco zostać w tyle a torebką przywitać mostek.

Też się zdziwiłem, każdy taki traf uczy pokory i zbliża do dostojnego klankowania.  

A ten Elops naprawdę fajny sprzęt za te kasę, samarama (ach, ta pomarańcz!) do zabudowy to ciekawa opcja! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek jest jaki jest, także nie ma co zbytnio wybrzydzać, co zrobisz jak nic nie zrobisz! 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Popełniłem sobie bagażniczek na przód a jako, że jest bardziej stalowy niż bajkpakingowy, to wrzucam tutaj. 

Z tego to nawet jestem całkiem dumny :) 

BAG2.PNG

BAG3.PNG

BAG4.PNG

BAG1.PNG

  • +1 pomógł 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę projektem ;) W sumie to najbardziej interesujący jest ten z porównaniem Kony Unit, a Karamby:

image.thumb.png.54d1c7e37774d09e258347abe2150da2.png

Zielone to nowe, bazujące na sprawdzonej geometrii, i z modyfikacjami które chciałem - idącymi w kierunku wyprawowego Treka 1120.  

Choć wstępnie miał to być British Racing Green to teraz mam w głowie przynajmniej kilka pomysłów, i jeszcze nie wiem jaki będzie finał, ale, lakier to już pierdółka. 

Odnośnie samego projektu, to mocno bazuje na Konie, więc pełen oldschool - główka 1 1/8, mufa BSA, zewnętrzne prowadzenie linek. Tak naprawdę poza geometrią największą i wymuszoną przez opony zmianą jest Boost. No i czysta górna rurka - taki fetysz jak to ktoś określił :D Rurki Reynolds 631/Columbus Zona 29er. 

Finalizacja miejmy nadzieję do jesiennego Paprykarza, za który trzymam kciuki a jak trzeba to znów coś mogę namieszać przy organizacji. 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka prosta, o tak :D

Totalnie nie idę, stery półzintegrowane i 44mm, zawsze zostaje pole do wepchania tam jakiegoś tapera w przyszłości, tak jak teraz wcisnąłem do Bobcat Traila. 

I choć w pewien sposób @Sobek82 ma rację, to jednak coś się zmienia - ilość podkładek pod mostkiem, czy to że będę mógł dać nieco dłuższy. Bo optymalne ustawienie Unita to była jazda po bandzie, z nadmiarem podkładek, dłuższą śruba czy jakimś ultrakrótkim mostkiem. Ale, grunt że udało się znaleźć optimum. Pewnie gdybym zdecydował się na początku na M-kę to rozważałbym jakieś zabawy w przeróbkę tyłu pod bjusta. W ogóle jakoś dorosłem do mniejszych (rozmiar za małych) ram. Może to już starość, ponoć człowiek się kurczy z wiekiem :P

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...