Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

@100lar3k Dziękuję za dobre słowa. Rama wymagała sporo miłości i jak na razie odwdzięcza się z nawiązką. Napisy zrobione w taki sposób, to element "uglyfikacji" ramy, żeby nadać jej trochę bułkomiejskiego charakteru. Ten rower ma się nie rzucać w oczy ... chociaż po wczorajszej jeździe po Bydgoszczy chyba nie do końca się to udało. Dwie osoby pokiwały głową i pokazały kciuk w górę a jedna od razu zapytała co to za marka bo wygląda jak Surly. Bydgoszcz widać jest mieściną znawców.

Zasada ładnego malowania bez zacieków jest taka, żeby 90% farby w puszce zmarnować psikając w powietrze. Tak doradził mi kiedś znajomy lakiernik i miał rację. Do roweru dojdzie jeszcze bagażnik i błotniki (stalowe, wyklepane na szerokość z 50mm na 65mm. Ten rower będzie moim codziennym pomykaczem.

Tak skocznego, zabawowego i zwrotnego roweru jeszcze nie miałem a miełem ich sporo przez ostatnie 10 lat. Przód mogę poderwać bajecznie łatwo, bunny hop jest łatwiejszy niż 26 calowym Muirwoodsie mojej córki. Surly Kung-Fu Pawian TM zbiera się i przyspiesza lepiej niż auTHOR roNIN. Jadę z ogonem ustawionym na 440mm, bo przy 430mm to byłoby za wiele na mój wiek. Nieminiej jednak posiadanie Surly Kung-Fu Pawian TM to jak posiadanie Forda Mustanga '69 wśród stalowych rowerów. Stary, surowy klasyk, który jednak przywołuje uśmiech za każdą jazdą.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają Surly, mam i ja. ;)

Taki mały "Project" dla mojego 3-latka. Biegówka po poprzednich dzieciach z nowym lakierem, bo zażyczył sobie na żółto i hamplem zmienionym na minifałkę, żeby lepiej hamowało. Reszta została z poprzedniego wcielenia.

IMG20220406193256.jpg

 

Wcześniej, z Czeskiej fabryki wyjechał taki pokrak.

48223116691806426536_thumbnail_14913627-prodam-odrazedlo-ctyrlistek-001.jpg

Edytowane przez Roballinho
  • +1 pomógł 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostał mi się profil na Instagramie z którego sprzedawałem kiedyś części na ojrope . Nie chciałem zostawić swoich followersow ( z 400 osób 😂) Do tego mój dobry kumpel zaczął bawić się w fotografa więc mam pro fotki za free😅 Powoli wrzucam sprzęty, które zalegają w mojej pieczarze. Motywy przewodnie to stal, tytan i głównie sprzęty retro , ale nowsze też się znajdą. Jak nie macie co zrobić z minutą swojego życia zapraszam do podziwiania 

 https://www.instagram.com/vintagebikeparts/

Edytowane przez sztopi17
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vincek: daj Pan wincyj pstryków to może odszyfrujemy co to-to.  Łilery miały z reguły model podany na podsiodłowej lub na toptjubie bliżej siodła...kaprawe oko widzi na górurce jakiś napis typu "flash"..?  Pozostaje kwestia oryginalności ramy - może to tylko naklejki z alergo? 

...a w ogóle to Marino w wersji #gnargrav mi całkiem fajnie wyszedł.  Małe korekty ustawień kierownika i siodła, zmiana gum na Smart Sam 2.6" i będzie cacy ☺️

 

IMG_20220408_111510571_HDR.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kung-Fu PawianTM w swej (prawdopodobnie) finalnej formie.

Błotniki chronią przez błotem, wodą, kurzem. Proszę docenić ręcznie wymiarowane i pasowane za pomocą młotka stalowe błotniki. Udało mi się je z 50mm do rozmiaru 68mm. Uprzedzając pytanie - nic nie obiera.

Ta rama jest niesamowita. Przy 431mm ogona, w najciaśniejszej pozycji, mieści oponę 29x2.5 cala i jeszcze pozwala upchać pełen błotnik. Rower załadowany pod korek ponad dwudziestoma kilogramami bagażu cały czas jest super skoczny, zwrotny i chce się bawić.

IMG_20220409_124627.jpg

IMG_20220409_124652_1.jpg

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie Pawiana stroną nie napędzaną jest wysoce niestosowne.

Błotniki oklepane, przedni wygląda jakby miał się zawinąć lub podwinąć, ewentualnie trzeć, tylni mao widoczny przez ogromne torbiele. 

Sama rama z samą resztą komponują się, czarne wyszczupla, całość powala.

Chwała bohaterom Pawian.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prolongować punkt montaży błotnika przódownego za pomocą korka od wina w dziurkę sterówki i wkrętu do karton gipsu z dwiema podkładkami, wtedy optyka szpary wodnobłotnej z profilu zrobi z Pawiana Miss Kolonii

Zaraz może wino jest na 1 cal tu potrzeba korkaodszapana… czyli korkodana 😉

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kolejna mała zmiana w Hultaju. Wleciały nowe hamulce

large.004_2022-04_H.jpg.9d3f7e079974f56f

large.005_2022-04_H.jpg.291b914d4f2a9bdb

Dodam tylko, że uwielbiam tą szeroką kierownicę

large.012_2022-04_H.jpg.7dffec287354b000

large.009_2022-04_H.jpg.487883b37755ea59

large.008_2022-04_H.jpg.d718aa52b458039f

Jajo od Banlessa świetnie się sprawuje. 

large.011_2022-04_H.jpg.5edd262d0dca3cc2

Hamulce pierwsze wrażenia. Całkiem przyjemne w użytkowaniu. W porównaniu z bb7 zwiększył mi się mocno skok klamki [bb7 miałem ustawione na granicy ocierania klocków o tarcze, skok był bardzo krótki]. Klamka zrobiła się bardziej "miękka". Pomimo, że klocki nie są jeszcze dotarte to nie miałem problemu z zablokowaniem koła. I zacząłem wyczuwać modulację delikatną wcześniej nie za bardzo to czułem. 

Po ściągnięciu bb7 okazało się że jeden klocek pracuje krzywo, będę musiał przyjrzeć się dokładniej zaciskowi. 

W najbliższych planach jest wymiana owijki bo ta zaczyna się przecierać. I chyba projekt hultaja został skończony. Jeszcze tylko dedykowane torby w ramę i na kierownicę powinny być niedługo gotowe i będzie można myśleć powoli nad kolejnym projektem.

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...