Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

To byłaby głupota, a nie "sztos".

No cóż, czyli jest tak jak sądziłem. Komentarze tylko w dobrym wydźwięku, albo wcale.

Natomiast jeżeli chciałeś mi "pocisnąć", to musisz się lepiej postarać, bo akurat nie jestem zwolennikiem praktycznie wszystkiego co napisałeś ;) 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, akkwlsk napisał:

@skom25 nie miałeś przerwy od forum robić? 

Mnie w marinach drażni jedno, i oczu kąpiel nie pomaga - nie mogę patrzeć na te seatstaye obniżone! 

Poza tym klasa fursko, commutowałbym ;) 

To salsą fargo tez bije po oczach ? Mi akurat taka leniwa geo bardzo się podoba . Szkoda ze marin zrezygnował z pro modeli 4c . Nie zmienia to faktu ze na temat gustu się nie dyskutuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Marina, Surly, niewymiennych haków ...

Mój marIN murINwoodsTM został dawcą części do roweru o oficjalnej nazwie Kung-Fu Pawian. Faza malowania zakończona, ale jeszcze sporo do zrobienia. Malowanie robione ręcznie, z pełnym pietyzmem i staranością, pełen custom. Będzie miejski bezkompromis na półtłustych oponach z odpowiednim zapleczem transportowo-bagażowym.

Jaram się jak Rzym za Nerona na myśl o tym co nadciąga. Geo w Surly (wiecie którym) jest piękne, są piwotki które będa miały zastosowanie, stal jest w łapie wyraźnie lżejsza i "dżwięczy" a nie głucho dudni, są haki poziome czyl to co tygryski lubią najbardziej. Ech, ach, ja pie@#%^^... poezja, wiosna, miłość w oczach.

Czarną ramę 19 cali ze sztućcem, sztycą i sterami od Marin Muirwoods na sprzedanie będę mieć. Tylko poważne ofery na PRIV poproszę.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, 3143k4r2 napisał:

To salsą fargo tez bije po oczach ? Mi akurat taka leniwa geo bardzo się podoba . Szkoda ze marin zrezygnował z pro modeli 4c . Nie zmienia to faktu ze na temat gustu się nie dyskutuje

Nie wiem czy się rozumiemy, mnie się rozchodzi o to, że seatstaye łączą się z podsiodłową na innej wysokości niż górna rurka - wybitnie mi to nie pasuje, ale jest to oczywiście moje prywatne niedorobienie, które innym nie wadzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skom25 napisał:

Nie ma to jak wpakować kupę kasy w rower na ramie, które nie ma nawet wymiennego haka przerzutki.

Nie ma co demonizować, ja swojego Mariana nie żałowałem, w kość dostawał mocno i nie jeden raz gałąź wpleciona w szprychy znalazła się niebezpiecznie blisko przerzutki. Ale jakoś przez 3,5 roku latania na marianie nigdy mi się nie udało nawet lekko haka wykrzywić i nie szczególnie się tym przejmowałem. Ogólnie ryzyko uszkodzenia haka dla statystycznego użytkownika takiego Mariana jest raczej minimalne. No i stal zwykle można naprostować. A 4c to naprawdę fajna rama, jeśli ktoś potrzebuje "wszędołaza" z miejscem na grubą oponę. Nie jest to ani lekkie, ani ładne ;) ale robi robotę i można z tego zbudować ciekawy rower. Surly Disc Trucker też nie ma wymiennego haka, a jednak ludzie kupują . A tutaj to dopiero trzeba wpakować kupę kasy ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda absolutna, a po przecinku smutna prawda. 

 

6 godzin temu, jaakko napisał:

Witam szanowne stallove grono.

(...) rowery z ebay'a angielskiego ?

Servuss,

Miałem epizod wyspowy, powysyłałem stamtąd trochę zabawek ku uciesze lokalsów ale na tę chwilę mogę tylko pomóc zdalnie z matczyzny.  Napisz mesydż z jakim detalem typu co to i gdzie to i może znajomy po korbie się znajdzie w rejonie po odbiór i zapakunek.  Przesyłka to osobna kwestia, nie mam pojęcia jak z kosztami transportu (kiedyś były firmy co latały vannami pl<->uk ale dużo po brexicie siadło), cłem, ewentualnymi wałkami na używkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2022 o 11:42, skom25 napisał:

Nie ma to jak wpakować kupę kasy w rower na ramie, które nie ma nawet wymiennego haka przerzutki.

Oprócz wspomnianej przez Rafała wielorodziny Surly, dobrodziejstwa wymiennego haka przerzutki nie mają cenione: Salsa Vaya, Salsa Marrakesh (900e/ramę), Salsa Fargo (1100e/ramę) czy Soma Double Cross. Zatem bynajmniej taki hak, to nie niezbędnik, nawet w droższych ramach. Jak świat długi i szeroki klienci budują na tańszych i droższych ramach budżetówki i kapiące "złotem" cuda miody. Koledze Keltu udało się złożyć całkiem godną sztukę, za co szacunek. Z drugiej zaś strony Twój komentarz wprost mówił, że nie warto, bo "nie ma haka", a rama zwykła. Towarzystwo śmie się nie zgodzić, do której to niezgody niniejszym się przyłączam. 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...