Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na ramie taką narośl... Nie wydaje się, żeby rurki pod spodem miały jakieś uszkodzenia, które wymagałyby takiej interwencji, ale mimo wszystko ktoś zadał sobie trud żeby tę śliczną sztabkę dospawać. Może ktoś wie, co to miałoby być? Mogę mieć z tego jakiś pożytek, czy raczej śmiało się tego pozbyć?

schwinn 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yapabaka Ten kawałek blachy jest tak pięknie "na odpi3rd00l" wspawany, że bałbym się go ruszyć. Dobór kawałka blachy, spasowanie, nawet to pięknie asymetryczne nacięcie. Wszystko mi tu nie pasuje. Boję się, że jak to odetniesz to się okaże że w rurkach może być dziura od za długiego grzania elektrodą. Zostaw.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed brokatem dorobić więcej otworów do fantazji montażowych, można nawet wykonać metaloplastykę czyli fantazje wszelakie, osadzanie artefaktów z nadmorskiego bazaru minerałów, czaszki osobliwości, mydelniczki z mydełkiem Fa lub zapasową dętką , oraz obsadę dla mopa,  albo bagażnik dla potomka, cudowna szansa na kreatywność, można nawet stojak na doniczkę dospawać i rozsiewać latem woń maciejki zza siodła!!!

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sobek82 napisał:

DSC04962.thumb.jpg.6533256515be12962a3223c3e1da8c71.jpg



DSC04958.thumb.jpg.9314340b594cbff936d96e43e93d7278.jpg



In progres słodki jeżu.

Pozdrow'er

Lubię śledzić ten wątek ze względu na "ciekawe/absurdalne"  (wybrać opcję wg widzimisię) projekty. Stal, góral, koza, szosowe klamki, te bagażniczki - pracujesz w Glovo i dostarczasz zakupy w jakimś odludziu gdzie maczetą się trzeba przebijać przez chaszcze do klienta, ale musisz szybko dojechać więc się trza pochylić nad kozą? :D:D:D

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentos mylisz się to  nie glowo , to jest rower dla dostawcy  kwiaciarni pogrzebowej,  maczetuje się w lesie gałęzie iglaków,  zaplata wieniec a potem wiezie na platformie przedniej muskając znad klamek opuszkami aby niespadło i nie zakuło w ała. Róże dodają później.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w trendzie. Stanton Sherpa (Reynolds 853) z 600 na 1000 Elżbiet, Surly Midnight Special: 720 -> 850Euro, Soma Buena Vista: ok. 620 -> 850E, Pelago Stavanger: 550 -> 925E i rekordzista: All-City Space Horse (cro-mo) 600-> 1075E. 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E  tam.

Sherpę 2gen 853 z przebiegiem może 2kkm z kołami na dt 350 i ztr arch ex, foxem 32, napedem 2x 10 slx i sram x9, hamplami slx, regulowaną sztycą i siodłem od Speca .....

sprzedałem po kilku miesiącach wiszenia na allegro za ........... 3 800 PLN.

Dorzuciłem haki na QR , a co tam 25 GBP

Nowy właściciel niech się cieszy, dostał porządny rower na lata. (nawet stalowa rama mu nie przeszkadzała, jak wszystkim innym pytającym co to jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, akkwlsk napisał:

Hehe, cudownie się to zestawia z niedawnym narzekaniem, że za szyty na miarę zestaw u polskich budowniczych trzeba położyć 4-5 kilo :) 

No to się zastanawiam, ile teraz w nowym ładzie :) za taki stalowy zestaw wołają polscy budowniczy ram??? Jak ktoś ma  wiedzę o aktualnych cenach, niech się podzieli tą wiedzą. 

A swoją drogą zastanawiam się jaki jest powód tak radykalnego wzrostu tych cen? Moim zdaniem:

1. Chiny już nie chcą tak tanio produkować. Transport jest droższy,  no i być może nowe  nałożone podatki na towary z Chin.  W przypadku ram robionych w Chinach.

2.  ceny materiałów (być może też Chiny), droższa robocizna, też może jakieś nowe podatki. To w przypadku ram robionych w Europie. 

3. Zapomniałem o kosztach energii, które poszybowały w całej Europie nawet o kilkaset procent. A wytworzenie ramy jest dość energochłonne i stanowi sporą część kosztów produkcji. 

Za tym wszystkim pomimo wzrostu cen musie iść niespadający popyt na tego rodzaju ramy. 

To taka moja skrótowa analiza. Być może mylna. 

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...