Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po moich krampusich WTB rangerach wiem jedno: generalnie na Polskę płaskoziemską nie potrzebne są te wszystkie klocki większe.  Ranger jedzie wszędzie i po wszystkim.

Jednak kiedy pomyślę o pojechaniu na podjazdy w terenie prawdziwie górskim, to miękka mało kloca guma napędowa  jak taki adidas zacznie się obślizgiwać, i potrzeba założyć na felgę pionierki zamiast sofixów...  Tylko czy cena za opór i umordowanie z tonażem i toczeniem oporu jest warta aby ślepo trzymać się trzech cali?

Tu pojawiła się u mnie Krampusia na zimę z oponami 2,1 tył i 2,25 przód i błotnikami i to nawet jest ciekawy eksperyment z tą ramą... Fajnie się jeździ, nagle leciutkie sterowanie, ale suport od razu czuć że poszedł w dół, można przybombić.   Mam wrażenie że jeżeli na przód włożył bym miekki amortyzator i zaszalał w terenie to po jego ugięciu korbowe dzwony mogły by zdmuchiwać z roweru ( miałem tak w najstarszej niskiej geometrii w Garym 29 w G1.)  Plusem braku plusa z tyłu jest możliwość powrotu do napędu z przednią przerzutką. Nie mogę dotąd zgrać się z 1x12, głupie to to i wygląda paskudnie a przy 3 calach ciężko negocjować ...

Plany MTB to jedna sprawa,a rzeczywistość się z nich śmieje. W te wakacje cała radość cyklingu u mnie wypadła na retrograwelu rodem ze skupu złomu, a Krampus poczerwieniał, gumy mu parchem nie paprocią obrastały...Także miast oponę wolę chyba zatankować i przy pierwszej wiośnie przepalić się  w ZachodnioPomorskie, matecznik cykloprzygody, albo Sudeten gdzie ucheten del montania grande!

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu tak o 29+ a ja mam taką na sprzedanie prawie dziewiczą VEE Speedster 29x2.8 - link do OLX.
65mm mierzone na obręczy 25mm wew. Na obręczy 35mm ma już 70mmm.
Za niewielką dopłatą dorzucę BIG Apple 29x2.35 na tył, co by się z klasą gładko bujać.

speedster5.thumb.jpg.dd81af092720d256dd201717c05410ea.jpg

speedster4.thumb.jpg.97dd5647470808980964d38e31b12b9b.jpg

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałżebym zostawić. W domu pokitrane mam gdzie popadnie wszelkie rarytasowe rowerowe szpejty: napęd Saint 1x9, rama szosowa na Kolumbie, jakaś Alfina do regeneracji. Od czasu, gdy w garażu zalegają trzy moje rowery, to żona jest coraz bardziej na "nie" na chomikowanie części. Te co są duże i widoczne, jak właśnie opony kują w oczy najbardziej.

Te, do którym jestem mniej przywiązany muszą polecieć do ludzi, bo od suszenia głowy dostaję łupieżu. Dzięki temu masz waść długowąsy widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambolini: Masz rację higiena umysłu garażu i skóry głowy to podstawa pomyślnej koegzystencji. U mnie też ciągnie się za mną chęć oddania szansy na użycie moich zapasów innym, widzę że już nie bawi mnie piętnasty raz w roku zmienianie konfiguracji.  Który rower masz teraz jako numer jeden z jakim kokpitem i oponami tak przy okazji zapytam?   

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockhawk  2,4 ten nie tubless żle mi jeździł tubulles,  subiektywnie nie lubię. Impresja taka jakby te opony lepiej szły z dętką w środku.  Nie mają porównania do np starego NobyNica, trzymają dobrze, ale to jest traktor opór 2400, ale też balon tych opon (oplot?)  pracuje przy niskim ciśnieniu dziwnie nieprzyjemnie. Zadałem to pytanie stronę wcześniej,   a Rysz napisał coś o uszczelnianiu, na podstawie RockHawk też uważam że są niepewne .To zła wróżba dla BFT.  jedna z RH trzymała ciśnienie, drugiej stopka walczyła i się zamleczała eksploatacyjnie, i zawsze jedno koło popuszczało mimo bulgotu mleka, rantem, zawsze mokrym od płynnej frakcji uszczelniacza. Koło sprawdzone Ztr

Jednak sam siebie skoryguję, nie miałem Houków z drutem miałem już zwijane, ale nie tubuless ready, także co do wersji drucianej zero przepowiedni z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr Obecnie zaszczytny tytuł BajkPrime w moim garażu dzierży marIN murINwoodsTM, czarny jak dno studni.
Nie mam fajnej jego fotki, bo jak wyprowadzam go z garażu, to zwykle jest już noc. Z oponami Maxxis Grifter 29x2.5 przód i Continental Race King 29x2.2 tył oraz kierownicą OnOne Geoff (typu Jones Loop Bar) jeździ się naprawdę zacnie. Mogę go spokojnie i do lasu zaciągnąć i pomknąć na dłuższy wypad szosowy. Ma bagażnik i torbę w ramę. Prosty, wytrzymały i bardzo wygodny. Najlepszy rowerowy zakup, jaki zrobiłem w życiu ... mimo konieczności jechania po niego z Bydgoszczy do Bielska Białej 🙂

Genowefa HLorendżTM też jest w użyciu, jeśli mam mało czasu na pojeżdżenie a mam potrzebę przytyrania się w terenie. Kiera to altbar Genesis 720 (kopia Answer 720). Z grubaśnymi oponami Innova Gravity Vidar 29x3.0 i Vittoria Mezcal 29x2.6 i jednym biegiem zawsze masz pewność, że jedziesz na niewłaściwym biegu i źle dobranym ogumieniu. To rower do skatowania użytkownika. Jest niezastąpiony i kocham go szczerze.

auTHOR roNINTM poszedł w kierunku szosy. Pozdejmowałem z niego wszystkie odblaski, błotniki, niepotrzebne obciążniki. Dostał oponki Schwalbe Citizen 700x37c i na razie stoi smutny. Kierownica obecnie jest Ritchey Venturemax 46, ale będzie Ritchey Beacon 46. Rolę wszystko i wszedzie-jazdu przejął po nim Marin. Ronina chciałem puścić w świat, ale pewnie prędzej czy później będę chciał posmakować szosy, no to już mam. Może ostatecznie wyląduje w jakimś trenażerze, albo jako śliczna dekoracja ściany w pokoju. Szkoda mi tej ramy sprzedać.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...