Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, woojj napisał:

Apropos co się wydarzyło że się Stallove nie przydarzyło ????? ;-((( Smuteczek........

 

 

Mea culpa.  Dałem nadzieję na zorgowanie stalowego zlotu ale nowe lokum, miasto i praca okazały się silniejsze od moich nader optymistycznych zdolności sklecenia spędu.  Moja baza jeszcze nie jest gotowa na tak zacną ekipę a trójkami zapraszać nie wypada.  Przepraszam, mam nadzieję że uda się na pociechę wykombinować coś wiosennego 🤞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szkoda. Ja też mam urwanie głowy od miesiąca - poniekąd związane z tym samym co Kaziu, choć miasto pozostało to samo. Więc nawet na tak zwanym spontanie ciężko byłoby coś ulepić. Ale - może coś zimuffkowego uda się sklecić. Wolę żyć nadzieją że szybciej niż na wiosnę uda się spotkać! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztopi17 u mnie jeden cal, ale były takie przejściowe lata w MTB gdzie pakowali już oversizowe rozmiary rurek do klasycznych gwintów, może być że i z mufami. 

Jeśli chodzi o kuwaharę to jest o tyle komfortowo, że w necie można odkopać sporo katalogów, głównie po niemieckich forach skitranych i tam jest mnóstwo informacji. 

Obstawiam że to jakiś gepard był ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek z Imonia Cycles prosił żeby przekazać Szanownym, że mają w planach budowanie ram na mufach pod sterówkę 1 1/8" (z tego co widziałem w warsztacie, to chyba nawet już mają takie mufy na półeczce). 

Byłem dzisiaj pomacać Japoneczkę, te chainstaye na żywo to jest majstersztyk ❤️ aż żal dawać pod lakier.  

12.JPG

  • +1 pomógł 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akkwlsk Możliwe że podawałeś ale a mi umknęło, wybacz jak coś... Przeszedłeś z koła 28" (wiem że docinałeś odpowiednio tylny widelec) na 27,5" z większym balonem ?

Ja ostatnio popełniłem coś takiego, na moim pierwszym rowerze MTB z 1992. Nastąpiła konwersja z 26" na 27,5". Z zacisków hamulców musiałem zebrać z 2mm, by zwiększyć zasięg. Generalnie myślę nad zmianą zacisków z większym ramieniem i jakieś sensowne klamki.

Przewidziana jest również guma o szerokości 1,75", na zimę - w sumie czekam na dostawę. Myślę by pod mostek dać podkładki 1" by ładniej wyglądało. Taki mały projekt który powoli i długo realizuje, a rowerek ciągle w służbie 🙂

 

IMG_20211111_131827709_HDR-a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miki74 tak jest, Kuwahara Pacer (Lady) oryginalnie wychodziła na kołach 28" z oponą 35mm. O ile w przednim widelcu spokojnie można zmieścić coś grubszego, to niestety z tyłu te 35mm opony to jest absolutny max przy kole 28". Przechodząc na 27,5" z przodu robi się już bardzo przyjemny prześwit, ale tył tak czy owak potrzebował przeróbek. Wsadziłem tam Maxxisy Riddler 650x47c na kołach z Marina Nicasio, które mają 25mm szerokości wewnętrznej. Dzięki temu oponka osiąga praaaaaaawie 50mm i pod taką szerokość maksymalną spasowany jest tył. 

Kompromis moim zdaniem jest w punkt, bo nie trzeba było rzeźbić z prześwitem z przodu, wysokość suportu zmieniła się bardzo nieznacznie - dosłownie kilka mm w dół (z tego powodu wsadzenie kół 26" odpadało), a zmieniając hample na tarczówki w zasadzie pozostałe różnice w średnicy koła przestają być problemem. 

Jak już wspominałem, ten rower powstał jako alternatywa dla czegoś pomiędzy Marinem Kentfieldem a Larkspurem. Kosztowo wyjdzie gdzieś w okolicy Kentfielda ST1, jak dla mnie czysty biznes i no-brainer ;) 

f5uV7qFua_47jjj4RziRUWnAc6tehucFTntvNGYmGBgNu1GETlEQylLR3DS9UjXuHqjRph9LJQYSn99XkzoB7vcKcJTw8xe5S4VXa7u3RzZWxXaBPnTHsZzkgC1dtn1luONijPSXKaLVXr2uMyBAlkfmxVjLYoF4998Yr_og006OWL4zr3DrK1jgN2n1hQB9KllDTvJxQZzW54mzSfg-nN574o7bqJXdvslwb1e0GBvpR3zymXsDIAC_8ZHk2Zvx6TIYN5xkzLP9fC1FLR9r_npI1HoLEE5rpfeNNLG_3wu-jCTkngiKt65TQYwZiMIBqeYJLtCADFA9tVJ42oSagJlqDd1VZErp3akC0BRem5ritTiUQGFI2PYXxuYqgFWlFa-4j60hG7K6Rndu11b8tjfaKIE3bUle_Sc8LfTXtM4S_ixX58_3PuqjgkqXjjBZBo8nTknnLov9W97GdGhpOXGZqak5Vk0BE50p72t66DE3ftgVsQgwqwnmbUXqEzb-l7auz41Tp-FRMAf-wb9461Wi9zJ-1IEFMdChbt5JmRSkaJlA-KxvKayfJ2QMfR6BjB4OdZdqzNW-vszTkqVwcRnhFycHJAz7e8b_SsJUxcaHRwmhlfvotuAI3Klf1k5glluATK0zdjR92gcObb0jET8OSBCAFZb1Abx8lhhfiqyJZFNAtiOwU5ch-2XghZFUiPNZI8cHzR5py09KJfZl01Uxsw=w705-h939-no?authuser=0D56Xml2ogPp_Pns0-nMlZaWupCzx1PPfx808JMYARFf6ZwblIoVrVAbcd0AYdwZCq4EGpTphq7j1kU8QrJFAEgxfBB4rrm_mvjcdX2cdEw7lVZsVBvBvMOlLmNiI3MOEx47ewqlw3DOuchfnNQ_UbbVxRK_sDL1v8KSn8st7zy3C6WRpmx7Mov7KNdloaKjd0lj3-CMFwBYhzN8Sh52FsG1Z-_LroyBei98oFTnAoDRKztz51L5JHsbxuYZwQQcAHGRCBUdhta7wnvVn1W6KRpWsNkfute8XuVJ3NfP6BvQX0DAi6UDzdc2B4kU1kVM4plGfrF759gIiP_9MQPDYYAxMoPCMAzGnnm2l9AiiQzU_q-6y2UAeNgQIK_B-uVjICsKNhOLy7vSZfCwrkaCIlrV72qrJ0Xc3PGpi-xkbLdcsHqYI7gYsSTGDULw5DWHhCVN9tKd9SqoBMlLRaO59_yuD9eKrfP6CwDDNrIn4jmq4BA2z1fUBL8MCx9JOw1GMv1rZF-QS_SAHmSoSI5rKONq4pO956Q9bZWdUAS9IFWzFlx-_utAy4cx51AJvXIfzOlhLeiYepm9_xxNev7OgejkJ6G667oBP3sVfqQcGWYZOAxw77ycSDFXQjD-1IRY6fDy9az4AyvdRlriQx5kUMVQTbH5x6w4FX84rxoqUBNE5goLZT1FKUrGIx7kjHzPacpP_cvyjpo_aOOrnFPjCRJU94w=w705-h939-no?authuser=0

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...