Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, akkwlsk napisał:

ale nienawiść do hamulców obręczowych była jednak silniejsza :devil: 

Mam i ja.  Jednak zauważyłem że temat hamulców niczym brzytwa jest mi obojętny, jak się rower kiedyś zatrzyma to fajno a ile atrakcji i emocji po drodze 🤡

A że nie jestem fanem wlutowania trzymadełka pod hemple do retroram to postanowiłem zawalczyć z Magurami HS, mam nawet niecny plan ich pożenku z klamkami typu Apex.  Ale to kiedyś-tam, zapewne do wiosny się ogarnę z resztą rzeczy i zakombinuję.   Gdyby jednak kto miał hydro klamy SRAMa na zbytku to niech zapuka privnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dochodzi jeszcze jeden aspekt - ten rower to nie dla mnie, a dla nie-do-końca-rowerowej Małżowiny i wszystko musi chodzić niczym muślin, żeby nie dawało żadnego pretekstu do odstawienia roweru w kąt. Stąd tarczówki i współczesny, dziesiątkowy napęd shimano a nie żadne retro szpeje. A rama taka, bo jakby była inna to by było zbyt łatwo. 

To, oraz jestem absolutnym psychofanem wlutowywania, przelutowywania i przerabiania retroram ;) 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety zbyt dużo brakowało żeby gnieść, kuwaharka z tyłu przyjmuje max 35mm opony. 
Znaczy się przyjmowała, teraz przyjmie 50mm ;) 

Ja optowałem za takim rozwiązaniem jak na zdjęciu niżej, ale Główny Budowniczy się zbuntował, powiedział że to jest rower a nie traktor i żadnej rury dolutowywał nie będzie, tylko zrobi to po swojemu :D 
Miał jeszcze jeden argument w rękawie - przy tego typu patencie i mizernej szerokości między chainstayami w kuwaharze, trzeba by spuszczać powietrze z opony żeby koło wlazło przez najwęższe miejsce. A że ja za krótki w uszach żeby się kłócić z Maestro, to potulnie się zgodziłem. 

vandal.PNG

Zdjęcie powyżej to pożyczone od The Vandal Metalworks

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Roballinho napisał:

@akkwlsk Cóż to za sentymentem pałasz do tej ramy, że zdecydowałeś nie na tak dużą metamorfozę? Jakiś biały kruk, czy zwykła chęć pójścia na około?

Odpowiedź brzmi: Tak :D

A na serio to trochę sentyment (jeździłem kilka lat na męskim odpowiedniku tej ramy), a trochę fakt, że takich ram do wzięcia "od ręki" po prostu nie ma. Najbliżej mojej koncepcji wśród współczesnych wypustów stoi Marin Kentfield, ale ten z kolei w kwestii jakości/szlachetności stali oraz finezji wykonania nie ma nawet startu do Kuwahary. Poczwórnie cieniowane rurki Ishiwata, mufy, fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne (chainstay w środku po przecięciu wygląda jak nowy, rama ma ~30 lat). Do tego cały rower kupiłem praktycznie w cenie złomu. 

Chęć zrobienia czegoś nietypowego też nie jest bez znaczenia oczywiście ;) 

 

41 minut temu, woojj napisał:

pewnie jakaś Kuwa ;-))))

 

A bo ja jeszcze nie powiedziałem co to za rama? :D Tak, to jest Kuwahara Pacer wersja damka dwururka. Bywalcy zlotów stalowo-singlowych z Jury i Sowich mogą pamiętać męskiego odpowiednika, którego wtedy ujeżdżałem. 

40 minut temu, rambolbambol napisał:

Jak na górze i na dole widełek takie zwężenia zrobicie to wam się tylny trójkąt w zakręcie nie złoży na bok?

U mnie zwężka tylko na chainstayu, tak jak poleciał @twojastara to faktycznie trochę bym się bał.
Damka Pacera ma w tylnym trójkącie nadprogramowe rurki (seatstay, chainstay i przedłużenie górnej dwururki pomiędzy nimi), więc tutaj o sztywność się raczej nie obawiamy. 

@Sobek82 niby nie, ale weź pod uwagę że tutaj wchodzimy z wycinką już w okolice połowy przekroju rurki, więc sztywność boczna na tym cierpi. U mnie jest to zrobione tylko na dwóch z sześciu rurek, więc raczej nie ma się czym przejmować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...