Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w końcu udało się ustawić odpowiednią pozycję. Do kolekcji doszły dwa nowe mostki :) i kolejna sztyca damm... Coraz więcej tego niepotrzebnego szpeju się zbiera. W każdym razie jak już mam ustawione wszystko i jest wygodnie mogę zacząć rozglądać się za finalnymi szpejami. Chciałbym docelowo mostek i sztycę w srebrnym kolorze. W tej chwili rower prezentuje się tak.

large.016_Hultaj.jpg.97019ff50d87474f88c

large.015_Hultaj.jpg.c8f3107d4021e14d110

large.013_Hultaj.jpg.a0cf75b47c1c5cd0de0

large.012_Hultaj.jpg.06d2552f5f0e9a110e0

Na koła, które chciałem mieć raczej się nie doczekam więc na razie te zostają. Opony całkiem fajnie sobie radzą chociaż jadąc po lesie brakuje mi trochę szerszych opon jakie są w genesisie.

Kierownica jest mega szeroka naprawdę można się zgubić. I jest mega wygodna i mega szeroka. Trzymając na prostej części jest bardzo daleko do klamek, trochę żałuję że nie chciało mi się zakładać dodatkowych dźwigni hamulca na prostej części kierownicy. Napęd bardzo fajnie się sprawuje 42 z przodu jest dla mnie ideolo. Widelec jest dość miękki i przy mocniejszym hamowaniu "odbija". Krampus jest dużo sztywniejszy. 

I kierownica jaka ona jest szeroka musiałem przyzwyczaić się do jej szerokości.

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 15:32, KryMar1983 napisał:

Panowie help planuję Staszka Switch9er., a że może Sherpa pójdzie na sell ... do końca łysini mam 180cm a według ich tabeli jestem na granicy między dwoma rozmiarami.🤔 Aktualnie mam 17" i mam wrażenie że za mało 🤭 Mają też Sherpe w promo gen3 i jest dylemat

I jak się skończyło? Z tą granicą między rozmiarami to genialnie wywnioskowali :) Z Twoim rozmiarem celowałbym w 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 Za każdym razem jak patrzę na ten prosty widelec to mam wrażenie, że jest po jakimś dzwonie. Normalnie ten wideł powinien iść do tematu nietypowe :)

@mam16v Na pewno Surly robi takie widelce disc rucker, straggler. Możesz spojrzeć na Fairdale może coś znajdziesz. Jakiś czas temu na allegro widziałem widelce od Marina. Więcej mi do głowy nic nie przychodzi. Możesz jeszcze kupić sobie coś z karbonu lub zrobić na zamówienie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest! Po obsuwie spowodowanej brakiem dostępności proszku w wybranym przeze mnie kolorze, w końcu udało się pomalować frameset. Kiedyś to był Giant, teraz Niewiadomoco 26". 

Wrzucam foto, żeby mieć motywację do złożenia tego do kupy. A kupa bedzie mieszanka osprzętu sprzed dekady z ćwierćwiecznymi kołami, które to nie zaznały prawdziwego przebiegu, a są mną od złożenia.

Widelec musicie sobie wyobrazić, bo już mi się nie chciało go odwijać z folii. Pochodzi z jakiegoś Wheelera.

 

 

IMG_20210925_124523.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, woojj napisał:

giant terago/track ??

Giant Escaper, model 1992. Zmieniłem tylko gwintowany wideł na aheada. Główka jest na 1 1/8"
Poniżej zdjęcie z netu. Ja mam mniejszy rozmiar.
 

2 godziny temu, Sobek82 napisał:

A to nie moszna było dospawać mocowania is lub pm pod tarcze przy refreszu frejmsetu? Pozdrow'er

Moszna, moszna, tylko nie było takiej potrzeby. Rama leżała, koła leżały, magury leżały, inne graty też.
Jedyną ingerencją w ramę było pozbycie się wieszaka canti, gwintowanych tulejek do mocowania bagażnika i przelotki na pancerz przedniej przerzutki. Rozwierciłem też cycki oporowe na górrórce, żeby puścić pełny pancerz i przewód olejowy do HS33.
 

 

large_DSC00490.jpeg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...