Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra to się pochwalę. Wczoraj skończony dzisiaj trochę objeżdżony. Parę rzeczy jeszcze trzeba ustawić.

Starałem się wykorzystać jak najwięcej części, które mam w domu. Dlatego zaciski hamulców to tektro novela [oryginalne klocki żywiczne] na chińskich tarczach o średnicy 203 mm.

Kierownica Ritchey  Kyote, manetka sram gripsh*t 12sp, przerzutka SLX7000 SGS, kaseta chińskie VG Sports 11-50 12sp, Klamki hamulcowe Avid FR-5.

Manetka z przerzutką bardzo fajnie się  dogadały. Kaseta nie sprawia żadnych problemów. Na małych zębatkach biegi wchodzą trochę leniwie. Nic nie przeskakuje . Można kręcić korbą do tyłu na największej zębatce i łańcuch nie spada :) Problemów z przerzucaniem biegów nie ma. Łańcuch też jest vg sports był razem z kasetą w zestawie. Łańcuch jest naoliwiony bardzo dziwnym smarowidłem o ile kaseta jest jeszcze czysta to zęby na korbie są już czarne, do tego olej jest dość rzadki i brudzi dosyć mocno.

large.0004_2021_Gienek.jpg.ff43d1c7e4d8d

large.0006_2021_Gienek.jpg.2a6f457337eb3

large.0005_2021_Gienek.jpg.35ddf9804b2b5

large.0007_2021_Gienek.jpg.22016a6666053

large.0008_2021_Gienek.jpg.a11a5c34be2bf

large.0009_2021_Gienek.jpg.9c173b355d456

large.0010_2021_Gienek.jpg.b7060e08349f5

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia prosta , rzeka żwiru!  U mnie kram pusia też z manetką sram pusią na 12 i eseliksem, jeszcze testy czekają na odbycie.

Przed nawałnicami  zebra zaskakuje drewnianą obręczą i geometrią intensywnie  ekierkową, właściciel senior, może to nawet jest oryginał a nie konstrukcja para retro. W każdym razie pięknie jak Dar Pomorza, Błyskawice przyszły dopiero wieczorem.

B30BAA52-0BA2-4B74-9645-ABCCB744AB94.jpeg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stromej ulicy taksówka ścięła rowerzystę, w szpitalu, na stronie miejskich doniesień stacji amerykańskiej zdjęcie,  Pan Pol bada zębatki patrzcie wyżej na stalowy  widelec z  " odciętą" rurą sterową!!!! w  jedej trzeciej długości!!!!    Mam nadzieję że poszkodowany szybko stanie na nogi,ale zniszczony samochód pokazuje, że było źle.

rura widelca w TFAŁN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...