Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

E tam taki rower jest jak deser, słodki ale nie da się jeść na okrągło, mialem Cx na ostro i gemeralnie to jest jakoś tak i za miękko i za twardo na raz... to już wolę 29 zaostrzone ,  bo 39:16 z przełajową gumą jest fajne na jazdę w parkowoalejkowym lesie, a już  na trasie plaskiego xc idzie się powymiotować, przy czym na dłuższych prostych, albo na technicznych zjazdach ludzie odchodzą jakby mieli silniczki...   

także pocieszam  :) Nowy Władek będzie wymionty ani chybi , bo za dużo deseru...

natomiast zamiana tego na wolnobieg to maskarada, koszmar i cierpienie. Wolnobieg miałem raz, nawet zmiękcony do 36x17 w okolicach jury zamki j chłopaki, piasek, beznadzieja, choć na zjazdach duża ulga komfort bo czasem szybko czasem  grubo dywan  liści i korba ostrego nie widziała by co omijać, no i z wolnobiegiem lepszy balans ciałem jak się leci w dół wąwozem nieznanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak ktoś chce się  bawić w fajny stalowy projekt na zwykłych hamulcach to rama  Autora, którą pokażę w linku ma geometrię na zwykły widelec bez skoku:

Author Stratos Sx około 2001-2004  

ważne musi być jeszcze ze stali ( napis, brak wymiennego haka)  zaraz potem robili je czerwone i aluminiowe.

Wada- widelec z przodu jeden cal... mój były  rower jeździ z ładnym widelcem czeker pig z gwintem...choć już nie mój to mam oko.

Rama ma niską główkę i dobrze mieć widelec z niedociętą sterówką.

Jak zwykle - można się bawić z tarczowymi - dolutowaniem - ale - nie dam gwarancji czy i jaki rodzaj tarczy  pasuje czasem widełki bywają za wąskie...

piszę przerażony trochę setami i cenami jakie się tu pojawiają.  Bowiem pod opony przełajowe - można sobie coś zrobić poniżej 1,5 kilo  za frame :)

tu przeterminowa  archeo oferta małego rozmiaru - są zdjęcia...

Jedna uwaga - stalowy hak przerzutki  w takim rowerze warto od razu w serwisie wyprostować.  Bardzo podatne na odgięcie.... taka uroda. Przy nowym napędzie to może mieć znaczenie a 7s pewnie jeszcze chodzi bez problemów...

Oczywiście są jeszcze inne podobne klasyczne Treki, etc.  i tym podobne trekingi na rynku dla wakacjowiczów. Najlepiej wyszukać jakiś szlachetny model  z śr . rura siodłowego 27,2mm Autor ma chyba 26,4 co zmniejsza liczbę  dostępnych sztyc do podstawowych zoomodeli, modele z główką na 1/ 1/8  zwykle są z geometrią  pod uginacze  -4 do 6 cm i trzeba liczyć to w doborze widelców.

 

 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany, zmiany ... zabawka na 2021 zakupiona :) Wszystkie rowery , części będą na sell : tytanowy titus fireline 29er XL, stalowy charge cooker 29er XL, stalowy Gravel Genesis Croix de Fer 10 2019 XL sporo części ... w weekend ogarnę listę może ktoś będzie zainteresowany ....

z.JPG

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...