Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Hamulce są przereklamowane.  Im słabsze tym szybciej się lata :devil:

@akkwlsk: oczywiście że GemBum traktowany niezgodnie z przeznaczeniem - gdzież na nizinie paprykarzowej uświadczysz Mountainy do Bajkowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pany, żodyn nie zrozumiał mego przekazu :D

@woojj toć ja nie twierdzę że się nie da, przeca latałem po beskidach na sztywno, a singlową Jurę robiłem na przełajce z oponami 35mm i barankiem. Czy było super? Pewnie! Czy powtórzyłbym to mając do dyspozycji bardziej "dedykowany" rower? Za żadne skarby! :D 

@kazafaza no toć do tego piję, podoba się bo jeździsz nim po plaskatym i raczej rekreacyjne, ale ćwierćwiecze temu było to jednak MTB pełnym ryjem. Geometria MA znaczenie i gdyby nie takie cyferkowe marudy, to dalej byśmy śmigali po górach takimi szosami-z-ciut-grubszą-oponą-i-prostą-kierownicą-ale-nie-wszyscy-bo-JohnTomac-wolał-zostać-przy-baranku ;)

Do brzegu zatem i do sedna jednocześnie - breezer ma swoje za uszami, bo to stosunkowo długa rama jak na geo pod baranka i myślę, że głównie ten fakt teoretykom fejsbukowym przeszkadza. Sobek z tego właśnie powodu mógł go z powodzeniem uprostokierowniczyć, bo długość ramy na to pozwalała. Czyli u niego na plus :) 
Każdemu wedle woli i gustu, pokój, miłość i przedpokój. 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, akkwlsk napisał:

 no toć do tego piję, podoba się bo jeździsz nim po plaskatym i raczej rekreacyjne, ale ćwierćwiecze temu było to jednak MTB pełnym ryjem. Geometria MA znaczenie i gdyby nie takie cyferkowe marudy, to dalej byśmy śmigali po górach takimi szosami-z-ciut-grubszą-oponą-i-prostą-kierownicą-ale-nie-wszyscy-bo-JohnTomac-wolał-zostać-przy-baranku ;)

Święte słowa! Na "retro" świetnie jeździ mi się po bardziej "plaskatym" terenie, w dolinach rzek czy na górkach, ale po asfalcie. Ale zamienić na nią Unita, czy to na zjazdach czy podjazdach, mowy nie ma! :D

Swoją drogą dziś przebijając się do pracy przez śnieg na DDR, singlowo i pod sporym obciążeniem lewe kolano się odezwało. W obecnych warunkach nie wyobrażam sobie innego napędu, ale trzeba będzie pomyśleć nad jakimiś trzema biegami... Dobrze że kolega będzie robił specjalizację z ortopedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobek patrzę na tego ulepa z Kony i nie wierzę, lepiej tego z...ć nie mogłeś. Czy ty widzisz co ty sklepałeś ? Ja wiem, że jeden lubi zapach pomarańczy, a drugi jak mu nogi śmierdzą, ale to dzieło przerasta moje wizję roweru. Proszę cię wytłumacz mi swoją wizje tych dwóch kółek. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie do łzy minionej, do tej trawy malowanej towarzysza rozkazem,
Dwa koła i trójkąt cóż więcej potrzeba by złożyć do kupy i złączyć zarazem.
Baranek w stajence czekał na rozkazy, gdy klamki zwyczajne przyodział, zamarzył,
Na plusie opony, napędu bez sprzęgła w purpurze złocistej, zachodu słońca zażył.
Tych pól malowanych mlekiem rozmaitym i lasów o których nie słychać wieści,
Tak Sobek skręcając do siebie te części, szuka ukojenia, radości i pieśni.

1696223589_IMG_20210218_0120299602.thumb.jpg.81772d5ff3a4c349c4eb996bf0a2ca87.jpg

Pozdrow'er

Edytowane przez Sobek82
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seczuan napisał:

ale to dzieło przerasta moje wizję roweru. Proszę cię wytłumacz mi swoją wizje tych dwóch kółek.

Bo ten stalowy wątek od dawna jest oderwany od wszelkich modowych i prawilnych konwenansów. To się nazywa zabawaRowerem w czystej postaci. 

To co dla jednego jest święte u drugiego jest herezją nie do zaakceptowania. Singlowo a może na ostro z przerzutkami lub z biegami, z baranem lub prostką.....nie ma znaczenia byle czerpać radochę z jazdy. Taki jest ten wątek, jak zwariowani tu ludzie ;-)))

@Sobek82te opony z beżowym rantem pasują do tej ramy. Sam się przymierzam do takiego retro looka. Zresztą obecnie zrobiła się moda na takie właśnie beżowe ranty nawet w wyczesanych Karbonach.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 14:10, Sobek82 napisał:

Ja się tylko grzecznie spytam dlaczego tam jest z przodu 34 zembuw. 
Dlaczego 246684984_comment_dZ5kgng0QtfETCVK63aqSjW7ZXLWnkzAw400.jpg.2f0169e4e1d0354fbe6c59972fccd862.jpg

No boś pewnie zoczył, że konfig jest pod górala, a nie szutrowca (blat 34, kasetten 10-42). Czemu tak, a czemu? Pewnie jak wyłuszczył klasyk w szkolnej lekturze „Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach”.

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale felek, przeleciałem przez galerie co wyższą i nawet nie zauważyłem, że kona upiornie polepiona, tak już Sobestyl mnie wypaczył,  że chłonę i biorę go jak miód, a nie dziegieć!!!

ale nie zawaham się wbić szprychę w zad nadęcia jeśli jakiś mnie projekt z nóg zwali brzydotą, na razie szprych w zad brak :)))))

Dla mnie rower bez taśmy izolacyjnej to nie rower, tonie też czerwona Soma pod mostem ajaj :) wspomnienia

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roballinho napisał:

https://www.olx.pl/oferta/rama-marin-muirwoods-2021-l-czarna-CID767-IDIySBQ.html

Myślę, że ciut za drogo, ale jak ktoś szuka ramiaka, to podaję na tacy.

Gdy ja byłem jeszcze młody i piękny to te Mariny były w tej cenie za cały rower

https://www.rutlandcycling.com/367656/products/marin-muirwoods-29er-2016-hybrid-bike.aspx?origin=pla&kwd=&currency=GBP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yakuza79: Pipedream śmiało atakuj, sprawdzona wyspiarska faktoria, nie dowalą Ci cła przynajmniej B)

@Sobek82: goliklocu jeden, zatrudnij szlifierkę do rychłego zmodzenia czycalowego slika :devil: a na deser sam Sam:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, masz rację oczywiście, tak sobie skrótowo myślowałem.  Jasne że gdyby był z albiońskiego kotła to kosztowałby trzy i pół raza tyle. 

„hiszpański Nordest z Tajwanu” :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...