Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Sobek82 napisał:

nic nie może się ruwnać z radarem Pro.  ;) 

Mi tam bardziej podoba się Inversion ;-) Acz Radar to zarąbisty Dzik.

Wracając do Ronina XC którego marne zdjęcia zapodałem.......To bardzo fajna maszyna. Rama to majstersztyk i na zacnych Reynoldsach 725. Przyglądałem się detalo, hakom, spawom..... to rama której nie powstydziły by się marki z segmentu wyżej. Oczywiście wchodzimy cenowo na wysoki poziom, ale rower wart zachodu. Będę na niego patrzeć .....bo wisi na sklepie. Ale rama 56 to dla mnie za bardzo na styk (188) .....choć długościowo ok, ale trza sztyce trochę wyżej dźwignąć niż zwykle. 

Mój Dawes jest 600/570 i to jest idealo+ wysoka główka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację, wcześniej na to nie zwróciłem ówagi, pacze tak na niego teraz, te konty, długość rurek, całokształt, wprawiają w zakłopotanie.
Głomby z usa zaprojektowały, głomby w chinach pospawały, wytoczyłbym zbiorowy pozew, ale nie znam, nie widziałem by ktoś miał tego sztrucla na stanie prócz mnie.
Żyjąc w błogim stanie upośledzenia głaszczę Brezziątko przy spawach zacisku rury podsiodłowej, dodając mu otuchy w trudnych czasach Geonacjonalizmu.

Pozdrow'er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 10:00, Sobek82 napisał:

Żyjąc w błogim stanie upośledzenia głaszczę Brezziątko przy spawach zacisku rury podsiodłowej, dodając mu otuchy w trudnych czasach Geonacjonalizmu.

Sobciu w swoim stylu. Też mnie drażni rozkminianie na części pierwsze każdego milimetra geometrii ;-(( Wstępne założenia mają się zgadzać- potem to korekta ustawień i adaptacja cielesno-wygibaśna. Całkiem nie dawno były 2-3 rozmiary i się dało jakoś ogarniać. 

 

Ronin XC ma w widełkach 58 mm na dole i u góry......Interpretację pozostawiam zainteresowanym

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 10:00, Sobek82 napisał:

Głomby z usa zaprojektowały, głomby w chinach pospawały, wytoczyłbym zbiorowy pozew, ale nie znam, nie widziałem by ktoś miał tego sztrucla na stanie prócz mnie.

Nikt nikogo tutaj nie nazwał głombem poprostu często ludzie narzekają na geometrie Radara - zarówno na fb grupie gravel'owej jak i anglojęzycznych forach.

 

W dniu 15.02.2021 o 10:00, Sobek82 napisał:

Żyjąc w błogim stanie upośledzenia głaszczę Brezziątko przy spawach zacisku rury podsiodłowej, dodając mu otuchy w trudnych czasach Geonacjonalizmu.

Rozumiem, że każdy chwali to co jego, i jeżeli czujesz się na nim dobrze i sprawia Ci jazda nim frajdę tak trzymaj. 

Więcej chillu życzę i fun'u z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Brezzer bardzo się podoba, nawet chciałem ramę przygarnac, cena była dobra do momentu doliczenia cła. 

Na rynku wtórnym wcale nie tak łatwo o fajna ramę, ktorej czepiaja sie magnesy.

Stanęło że się zaKodewalem, gdy przychodzi wyjąć koło podziwiam jak pieknie sobie zwisa przerzutka z hakiem. Wiosna za pasem, trzeba będzie niebawem lac mleko w gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 10:28, woojj napisał:

Też mnie drażni rozkminianie na części pierwsze każdego milimetra geometrii ;-(( Wstępne założenia mają się zgadzać- potem to korekta ustawień i adaptacja cielesno-wygibaśna. Całkiem nie dawno były 2-3 rozmiary i się dało jakoś ogarniać. 

O, kolega dotknął istoty rzeczy.  Ludki zafiksowane strasznie na punkcie geo, ma być tyle a tyle i basta, zupełnie jak by z drewna plecy mieli i zero gibkości organicznej.  Trochę pokombinować, tu większe koło, tam inny mostek i zaraz okaże się że oprócz jedynego-niepowtarzalnego roweru mamy na nim super frajdę.  Ja na przykład w gorolu nie lubiłem kąta większego niż 69* i jak pomniałem wcześniej ratowałem się dużym kołem w Czardżu co miał 70* na nosie.  Ale teraz uwielbiam GemBum’a z jego 72* i retrogeo. 

A kolega @trendyfendi : albo życzysz fany i czile albo się czepiasz geo.  Swoją drogą - katałeś czy tylko czytałeś?)

2851426D-53EC-48D2-891D-CAF8037A1071.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria, ortografia, geografia, ortometria.... Sobek ma wywalone na wszystkie kombinacje ;) 

Wiadomo, że nie ma się co szczypać o milimetry, ale geo roweru to jednak jest punkt wyjścia. A to, że jakaś rama ma geometrię "niedzisiejszą" mówiąc delikatnie to nie znaczy, że złą. Grunt żeby była spójna. Resztę, tak jak przedmówcy, można korygować dowolnie i w nieskończoność. 
 

@kazafaza zauważ tylko, że Twój uwielbiany GemBum  jest uwielbiany bo używasz go (teoretycznie) niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem ;) Jakby tak przyszło do jazdy górskej, to raczej byś się w kwestii wyboru roweru nie zastanawiał.

To że coś się da to jeszcze nie znaczy, że się powinno, choć oczywiście jeśli się bardzo chce to można, a światu nic do tego! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, akkwlsk napisał:

Twój uwielbiany GemBum  jest uwielbiany bo używasz go (teoretycznie) niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem ;)

HE HE ja to chętnie bym się na retroMTB klunkiery w góry umówił, żeby udowodnić ,że jak mogłem w latach 90 to i teraz dam radę ;-))))

Może następny stalowy jakiś tematyczny??? Retro MTB!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, woojj napisał:

Może następny stalowy jakiś tematyczny??? Retro MTB!!!!

Plan świetny tylko trzeba się przezbroić :D 

Moja zimówka już na tyle nadżarta przez rudą że w górach co nieco mogło by się w niej rozpaść. A i widelec z deka krzywy, nawet nie wiem od czego. Ale tyłek po mieście wozi. Tak się polubiłem z tą geometrią że kusi mnie żeby zamówić sobie kopię 1:1 - albo szukać takowej. 

No i nie wyobrażam sobie jazdy po górach z v-brake, już w pierwszym góralu (używanym zgodnie z przeznaczeniem) miałem kilkanaście lat temu mechaniczne Hayesy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...