Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, epon napisał:

Decathlon to coś na tytanowej ramie szykuje chyba.

Na stronie już jest. Cena 11tys. Tylko niedostepny.

8 godzin temu, trendyfendi napisał:

po zmianie z Tiagry na GRX podrożał...

BTW. znacie jakieś stalówki w rozsądnych cenach dla przeciętnego kowalskiego ?

Fuji Jari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niewielka różnica w riczu między L a XL, nie pamiętam ile mam w Rustyfarie ale górurka 595mm / główka 185mm i z mostkiem 10cm mam baardzo komfortowo, gdybym robił poprawkę to bym sobie dodał z centa. A mam poniżej 1,9m więc jestem ciekaw jak szympanse rozciągnięte by sobie na tej XL poradziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marinowskim Pine Mountain chyba też taki fikołek zastosowali?  Te same koła miałem w St.Anton'ie z dropami singlowymi - zapewne znajdą się mądre głowy z gotowymi obliczeniami materiałoznawczymi sugerujące że to zdrada ale według mnie stalowa rama wytrzyma rozgięcie piór po 3mm na stronę.  Twardo stoję na tym stanowisku po tym jak kiedyś zakupiona Kona Unit okazała się mieć ok. 90mm między tylnymi hakami dzięki braku wyobraźni pakującego a smarowałem na niej po fizolskim wyprostowaniu na zimno półtora roku, potem dwóch innych ją deptało jeszcze ładnych kilka lat...

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bontragedia to wspaniałe określenie, nie znałem ;)

Z tego co pamiętam to był patent żeby piasty DT zdegradować do tego standardu, ale też nie tyczyło się to najtańszych modeli. Jak jest piasta którą można tam pakować to tym lepiej, na nich się jeszcze nie zawiodłem, a piasty Treka lepiej przemilczeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że to jest odpowiednik QR dla boosta ze sztywną osią? 148 - 7 = 141, tak samo jako 142 - 7 = 135. Z tego co wiem w Treku da się niedużym wysiłkiem taką ramę na zwykłego boosta przerobić, oczywiście wkładając też inną piastę. 

Co do rozginania stalówek - kuwahara rocznik'88 została potraktowana ze 126 na 135 i też nic jej nie dolega ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Bontragedia to wspaniałe określenie, nie znałem 

Bontrager ma w porządku siodła, sztyce, mostki itp, obrzydliwie drogie ale dobre lampki. Za to koła w rowerach Treka mających cenę "dla ludu" czyli tak do 5-6k PLN są słabe, to fakt, przez piasty głównie. Skoro o stali, to ciekawe, czy w takim Treku 520, który jest dość drogi, coś poprawili.

25 minut temu, akkwlsk napisał:

A nie jest przypadkiem tak, że to jest odpowiednik QR dla boosta ze sztywną osią? 148 - 7 = 141, tak samo jako 142 - 7 = 135.

Tak jest. Shimano robi takie piasty już  z bębenkiem MSpline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KurczakNorris napisał:

Bontrager ma w porządku siodła, sztyce, mostki itp, obrzydliwie drogie ale dobre lampki. Za to koła w rowerach Treka mających cenę "dla ludu" czyli tak do 5-6k PLN są słabe, to fakt, przez piasty głównie.

Miałem na myśli piasty, wiadomo :) Reszta jak najbardziej na plus. Cena czasem naprawdę mocno przegięta ale z jakimś lekkim rabatem ma się świetny produkt w znośnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to szosa przecież ? pytanie jak zawadzanie butem o przednie koło. Dzieci mają małe stopy a co dorosły?

Czy nie ma piast wielobiegowych 120 pod tarcze?

mam adapter do nakrecenia na piastę typu flip flop tzn będzie  tarcza będzie mocowana na gwint jak zębatka , jednak prawdopodobnie pogryzie się to z szansą na przerzutki więcej niż 4 biegi.  Albo będzie miejsce tylko na wolnobieg 1 s nawet.

Może zastosowanie tarczy 140 pozwoli coś ugrać .

albo zrobić hamulec Obręczowy i tarczę wielobiegową 120 mm to chyba najlepsze rozwiązanie, z napinaczem oczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KurczakNorris napisał:

Bontrager ma w porządku siodła, sztyce, mostki itp, obrzydliwie drogie ale dobre lampki. Za to koła w rowerach Treka mających cenę "dla ludu" czyli tak do 5-6k PLN są słabe, to fakt, przez piasty głównie. Skoro o stali, to ciekawe, czy w takim Treku 520, który jest dość drogi, coś poprawili.

kiedyś piasty dla Bontragera robiło i DT i CK

 

2 godziny temu, sztopi17 napisał:

Dziwne standardy kół ...hmm wyskoczcie do tej ramy . Kupiłem ją parę miesięcy temu . Rozstaw tylnej piasty 120 . Znajdzie mi teraz piastę z mocowaniem pod tarcze i kasetą/wolnobiegiem :wallbash:

A nie było tak, że to rama singlowa/fixie? Do nich standardowo wchodzą piasty 118-120mm, czyli ew. przekładasz podkładki i ośkę (którą też trzeba będzie dociąć) - modele shimano M475 czy M525 idealnie do tego się nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pozycji tarczy i bębenka nie da się pogodzić w 120 mm, to nie takie proste kołnierz od bębenka też nie może wypadać na prawie  środku piasty. to dziwna rama, pod ostre nie robi się takich haków z mocowaniem przerzutki hamulca tarczowego.

Rowery szosowe puchły z tyłu wraz z wolnobiegiem i kasetą,  120, 126,  dla 8/9 s -130mm i wciąż więcej biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - to m525 i m475 to zły przykład; Ale są takie piasty (albo były na alle) z jednej strony gwint, z drugiej zwykłe mocowanie tarczy is 6 śrub. Takie na pewno "się przerabiało" bo sam to kiedyś robiłem;) singiel albo poklejone druciarsko ostre + tarcza; korpus piasty jest stosunkowo wąski.

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, pamiętam te dziwne korpusy. pytanie jak z ich kalibracja żeby tarcza trafiała w zacisk... mam też piastę pod wolnobieg Reborn Grind z mocowaniem pod tarczę!!! ha ha sprawdzę i napiszę jak ona wygląda ( to 135 mm)

Moja piasta ma szeroko łożyska i nie nadaje się do skrócenia ale można poszukać np w bikerstudio tych ostrokołowych, na 6 otworów, albo poszukam adaptera na gwint zębatkowy do zwykłego Flipa flopa

57BE9630-EFD8-4847-B10B-9005010705DC.jpeg

Piasta nowa czeka na nowego właściciela w razie potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakie piękne, tylko w tych cenach mogą być ... jednorazowe, oś przy męskim depnięciu może się giąć jak masło  :D ale spokojnie da się założyć na to np 4 biegi a może nawet pięć i skrócić do 120

kłopoty z takimi biegami są takie że nie ma na rynku dobrych uszczelnionych wolnobiegów... Trzeba szukać archiwalnych i to porządnych. ( ze starymi szosowymi kołami ) 4 biegi to są lata 40/50 !!! były w Huraganach Diamantach ... ale to np 14/15/16/17  takie buty

piękna 5s ale jaka cena

4 s gdzieś w Holandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...