Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Biusty w natarciu ale jak kto ma fajne precle pod rychłoupinak to jest problem.  Mam przejściówkę z 20mm na QR która była w komplecie z amorem Society Xeno, podejrzewam że podobny patent dałoby radę wymodzić aby używać QRki ze sztywnosią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po długiej przerwie wracam do myśli o złożeniu sobie czegoś na stali. Póki co rozważam, czy do mojego widła 440 AC z alu, da radę zamontować koło 650b. Fabrycznie dedykowany jest pod koła 26. Ale, że jest miejsce pod większe, to rozważam opcje z kołem 650b. Wymiarami wiem, że wejdzie raczej, ale ciekawi mnie, czy tu jakieś siły nie będą działać dodatkowe przez rozmiar koła, które mogą uszkodzić ten wideł. Ktoś z was już zgłębiał taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było już o tej firmie co klepie ramy w Ameryce Południowej: https://www.marinobike.com

Czy ktoś z was zamawiał tam ramę? Przyszedł mi pomysł co by zamówić ramę fs. 

Jak zamawiać taką ramę to pod jaką piastę na tył 142x12 czy 148x12? Pytam pod kontem dostępności  i ceny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytole mają od zeszłego roku przedstawiciela Marino, ramy kupujesz od niego (chociaż po brexicie to nas nie ratuje zbytnio). Ale donoszą też, że mają bardzo duże opóźnienia produkcyjne, tak ~6 miesięcy w najlepszym wypadku. 

Tu jest trochę świeżych info na temat marino https://singletrackworld.com/forum/topic/marino-custom-frame-some-progress/

@rambolbambol Kazafaza swojego mariniaka przechwycił już lokalnie. I dobrze zrobił, bo kusił mnie ten żółtek i koł w oczka okropecznie ;) 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpis Panowie w temacie wideł, chyba ECR będzie grany, kombinowanie z piastą/adapterami niespecjalnie wychodzi( novatec 771sb CL). 

Kurzy się u mnie stalowy wypust Banlessa, 36 zębów, w sumie nówka, wiem że teraz stal w blatach niemodna bo można mieć za grosze alu z Chin ale jakby był ktoś zainteresowany to za 120 zł ( z wysyłką) chętnie się pozbędę (dorzucę 32 zębową trochę potarganą ale przyjmie nowy łańcuch ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że to 29er, ale może temat tych ram da radę omówić:  https://pl.aliexpress.com/i/32881684766.html?spm=a2g17.12057483.0.0.5b106579IMa7bi Jeśli nie, skasuję posta. Ciekawią mnie wasze opinie na ich temat, warto? Chcę w moim mtb ramkę na stal zmienić i szukam retro opcji, ale ciężko mi wyrwać coś w dobrym stanie. Pomyślałem więc o takim wypuście jak w linku. Wizualnie bardzo mi się podoba. Nie wiem, czy mój wideł sztywny AC44cm nie będzie za niski do niej, ale wtedy pomyślę nad innym. Rozumiem, że tu jeszcze cło mi dowalą?

 

DARKROCK-windspeed-CR-9-rama-MTB-widelec

 

DARKROCK-windspeed-CR-9-rama-MTB-widelec-26-DISC-V-hamulec-CR-MO-stal-4130-Mountain.jpg_q50.webp

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin Nicasio, Four Corners na pewno, ale Marin tani i nie wiadomo ile go będzie, rozejdzie się na pniu. Nie wiem czy Decathlon nie wchodzi w stal - coś mi się obiło. 

Na nic droższego katalogowo niż 5k bym na pewno nie patrzył, to nie będzie rok rabatów (bo na Ronina np. zawsze szło coś ugrać wcześniej). 

Ja pewnie którąś stalówkę oddam w dobre ręce - ale pewnie bliżej lata, nie wiem które geo mi bardziej podpasuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Ja pewnie którąś stalówkę oddam w dobre ręce - ale pewnie bliżej lata, nie wiem które geo mi bardziej podpasuje :P

Jeśli jakimś cudem byłby to Unit i jeśli rozmiar odpowiedni na 183 cm to ustawiam się pierwszy w kolejce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...