Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kazafaza napisał:

...a oprócz tego j.w. to ten wideł jaki ma być - sterówka prosta czy taper, w zamian jakiego skoku albo jaka wysokość od osi do korony?

Dawajta max detala to będziemy dumać wspólnie!

Dzięki za zainteresowanie :) rura sterowa prosta 1 1/8, choć i taper też wejdzie, bo mam główkę w ramie 44. Odległość C-A  około 490-500 mm plus minus 10-15 mm. Najlepiej z offsetem około 50-60. No i taki co by oponę około 2,3 pomieścił. pod piastę na oś 9 mm ale to już pisałem. Oczywiście używki jak najbardziej wchodzą w grę. 

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wysoką cholerę chcesz. Jak dobrze pamiętam wideł Charge’a miał jakieś 51cm (@rambolbambol podpowie), poza nim nie znam żadnego tak wysokiego stalowca pod rychłoupinak...poza robotą na zamówienie - miałem Marino (teraz u kolesia) a oni robią solidne sprzęty do grubego łomotu za przystępną kasę.

No i wydaje mi się że taperowany byłby lepszy bo musiałbyś użyć zewnętrznej miski w ramie (chyba że już taką posiadasz) co podniosłoby front o ~10mm.

Jak zwrócę pod kompa to poszperam, ja się wypstrykałem z takich fajnych fantów, mam jedynie czardżowe nożyce - jak niżej - bmxowy forek bez mocowań na heble. Ale zawsze dolutować jakiegoś IS można ;) A-C nie pamiętam ale raczej około 450mm

 

1E7041B5-49FE-429C-8C65-61CB850B62B5.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że mam  do odkopania niższy, dość miękki widelc Zion,,  to był zamiennik amortyzatora 80mm, dość krótka sterówka, jeździł  u m mnie w ramach GF Superkaliber i Axigon 19 cali ale  do ścigania , do Inbreda 19 był za bardzo ścięty,  1/1/8,   za wąski na 3 cale, opona 2,3 oblepiona błotem czyściła farbę na wysokości klocków..

 

A tak na marginesie widelców -  słuchajcie przyjaciele:  mam i ja właśnie w końcu właśnie teraz pod prysznicem koło 27,5, tylne może pójść w dobre ręce, za gotówkę, archaiczny sprzęt foto, lub być użyczone do przymiarki w jakąś ramę przed sprzedażą w jakieś już obce ręce.

  • obręcz Dartmoor, szprychy klasyczne, 
  • piasta, deore 135mm na 6 otworów,
  • mleczne z założonym  WTB Ranger zwijanym szerokość 2,8...

To było w moim testowym B1 Axigon z tyłu rok temu w Bydgoszczy, jak ktoś z naszego grona chce - niech pisze, w całości lub w kawałkach... Muszę powoli się zabrać za wystawianie gratów na portal na O, koło fajne, na tanich komponentach,  mały przebieg ( poniżej 1000 km, a możliwe że nawet poniżej 500 musiałbym sprawdzić w aplikacjach, na pewno zrobiło Bydgoszcz i kilka razy Kampinos, zdjęcia jak będzie bez piasku)  

Znając mnie to zanim wystawie minie pół roku albo rok, w razie czego pytajcie

Inbred nie jest sprzedany.... leżał jak nowy, gotowy, ale dałem mu części i w użytku rodzinnym na razie został... także dalej moje kompetencje jako sprzedawcy są mizerne. Jedyne co sprzedałem od czasów kakaowego Inbreda( kto go ma na wschodzie Polski ? Zagląda jeszcze na forum ? ) to kanapa. Mebel taki. :)

Koło jest pod prysznicem bo dziś wróciłem na flaku 29 ką to łazienka jak poligon... Dziwne są obręcze Spank OZZy, matowy lakier proszkowy wewnątrz i wypukłość ssą troszkę.  nie lubią się za bardzo z naklejanymi taśmami, Trezado kompletnie się nie nadaje, klej nie trzyma, a Stan? sam  nie wiem troszkę lepiej... puszcza mi po gwintach szprych, może jeszcze wentylek od DT z prostokącikiem gumy jest winien... dokręciłem rano zobaczę, ale guma się może zawija i skręcanie może nie pomóc. Jak pojadę w zimno może znów się rozszczelnić.

Chce ktoś 3 nowe DT wentylki? prostokącikowe?  Muszę wymienić, ten co mam. a zapas mi nie potrzebny, bez sensu do mojej obręczy nie pasują, muszę kupić z okrągła piramidką z gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, itr napisał:sam  nie wiem troszkę lepiej... puszcza mi po gwintach szprych, może jeszcze wentylek od DT z prostokącikiem gumy jest winien... dokręciłem rano zobaczę, ale guma się może zawija i skręcanie może nie pomóc. Jak pojadę w zimno może znów się rozszczelnić.

Chce ktoś 3 nowe DT wentylki? prostokącikowe?  Muszę wymienić, ten co mam. a zapas mi nie potrzebny, bez sensu do mojej obręczy nie pasują, muszę kupić z okrągła piramidką z gumy...

Miałem to samo. Wyebalem te wentyle DT z prostokątna gumką wpizdooo. Tak jak piszesz, dokrecanie spowodowało podwinięcie taśmy i mleko pod ciśnieniem zaczęło penetrować do otworow na szprychy. Tylko stożki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kazafaza napisał:

No to wysoką cholerę chcesz. Jak dobrze pamiętam wideł Charge’a miał jakieś 51cm (@rambolbambol podpowie), poza nim nie znam żadnego tak wysokiego stalowca pod rychłoupinak...poza robotą na zamówienie - miałem Marino (teraz u kolesia) a oni robią solidne sprzęty do grubego łomotu za przystępną kasę.

No i wydaje mi się że taperowany byłby lepszy bo musiałbyś użyć zewnętrznej miski w ramie (chyba że już taką posiadasz) co podniosłoby front o ~10mm.

Jak zwrócę pod kompa to poszperam, ja się wypstrykałem z takich fajnych fantów, mam jedynie czardżowe nożyce - jak niżej - bmxowy forek bez mocowań na heble. Ale zawsze dolutować jakiegoś IS można ;) A-C nie pamiętam ale raczej około 450mm

 

1E7041B5-49FE-429C-8C65-61CB850B62B5.jpeg

Takie widły by mi się podobały, jak te niebieskie. Mam podobnego fokra w drugim rowerze, który robił Kajakcustom. Ostatecznie można by się zwrócić do niego, aby zrobił co tam się człowiekowi zamarzy. Ale może używka się trafi w lepszej cenie? Choć powiem, że przeszperałem alegro i olejiksa i jak na lekarstwo takich widelców. Od biedy jak by siętrafił w dobrej cenie to może być CA - 460 mm. Sposób aby go podnieść to dotoczyć dolną bieżnię wysoką i nią wyrównać do zadanej długości.  A co powiesz na widelce z karbonu co przypominają wyglądem amortyzatora ale są sztywne?

P5166749.jpg

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie one są... za sztywne ;) ale wystarczy włożyć w  nie trzy cale i jest miód nektar i kisiel, wtedy polecam bardzo.

do jazdy z oponą 2,25 stalowy widelec z papryką jest po prostu dużo bardziej przyjemny w terenie terenowym. 
Karbonowe tłumią dobrze drobne żwiry czy lekkie bruki, na kamerdolach górach dołach nie dają rady  a każdy skok bije młotem w nadgarstki.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że problem dotyczy mojego stalowego Gienka Longitude, pozwolę sobie zapytać tutaj :)

Przymierzam się do zakupu przyczepki rowerowej i naczytałem się, że z hakami otwartymi z tyłu (jak w Longitude czy różnych Surly) jest problem z przyczepką mocowaną do osi, bo zwłaszcza przy QR oś może uciekać do tyłu. Macie z tym doświadczenia? Zacząłem się już zastanawiać nad zamianą Gienka na coś z tradycyjnymi hakami pionowymi albo sztywną osią, ale może jest na to jakiś skuteczny patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciarstwo mie na kask przychadza.  Coś na kształt podkładek z uchwytem koła które były nakładane na ośkę i posiadały „ząbek” zahaczany o dziurkę nad dropoutem.  Coś tego typu ale w XLu, zakombinowane pod bogate haki longienkowe...resztę zrobi dobrze zapięty rychłoupinak albo lepiej - konwersja tylnej piasty na śruby.

E7DAC643-5C24-43A9-9992-4B654BEB1B2D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 13:32, mibajk napisał:

A tak przy okazji zapytam da radę do niego wrzucić 2 albo 3 blaty z przodu?

Rozwiązań jest kilka. Najprościej jest zastosować 

Shimano Deore FD-M6000-H Side Swing 3x10

Jest obejma+podejście pod pancerz.

Z drugiej strony kto potrzebuje 3rz przerzutkę w dzisiejszych czasach????

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Prz napisał:

Dzięki chłopaki za podpowiedź, a @rambolbambol
miałeś to coś na wymiar zrobione u jakiegoś majstra, czy ze sklepu narzędziowego wyciągnąłeś?

Poszukaj w google "podkładka z uchwytem osi koła". Ja znalazłem takie w garażu w domu rodzinnym.

https://torpedo24.pl/podkladka-osi-kola-tyl-rowerowa-zabkowana-196-p-1771.html

https://www.empik.com/podkladka-z-uchwytem-osi-kola-rozmiar-uniwersalny,p1201254629,sport-p

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, drezyna napisał:

Bry Wieczór

Jakby komuś w oko wpadł widelec Krampusa, beztaper, qr,  to będę wdzięczny za cynk.

 

'qr' juz na wymarciu, bez problemu mozesz kupic nowke na bike24 ale 15x110. Albo poszukaj starszego Kona P2, z tego co pamietam to prosta sterowka, 9x100 oraz ac 485mm.

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...