Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ten Awol to trochę niejasna sprawa. Pamiętam to ogłoszenie, wisi już parę miesięcy, dodatkowo wcześniej w opisie miał "Rower posiada przy suporcie tzw. przecięcie gwarancyjne, które zostało naprawione."

Czyli pewnie rama reklamacyjna, żeby Spec to zatwierdził to musieli przeciąć okolice suportu i później to ktoś pospawał. Prosiłem zdjęcia tego przecięcia, ale cisza w eterze od tygodni ;) Może jednak się mylę i to było inne ogłoszenie, ale raczej nie kupowałbym wysyłkowo ;)

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DrOetker napisał:

Czyli pewnie rama reklamacyjna, żeby Spec to zatwierdził to musieli przeciąć okolice suportu i później to ktoś pospawał. Prosiłem zdjęcia tego przecięcia, ale cisza w eterze od tygodni ;) Może jednak się mylę i to było inne ogłoszenie, ale raczej nie kupowałbym wysyłkowo ;)

 

Może tak być. Producenci proszą o odesłanie ram lub ich przecięcie, żeby nie trafiły znowu na rynek. Dlatego posiadanie dokumentu zakupu nie znaczy, że rama nie jest trefna. Do tego, jeśli właściciel nie odpowiada, to szkoda zachodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wrzucać :D

To wrzucę foto

MY21-Marin-ElRoy-P-Final.jpg

Niby mocno progresywna geometria na szlak ale to się prezentuje jak rasowa zjazdówka. Pod górę ciężko ale już w dół płynie. Zresztą nie tylko prezentuje - główka 63 stopnie! 

Sugerują żeby fulla zostawić w domu, a nie zmieniać a że mojego stallovego zestawu MTB Muirwoods+Unit prędko nie oddam więc El Royem tylko nacieszę oko, bo jest czym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to jeszcze za mało rowerów pod tyłkiem miałem coby sobie zdanie wyrobić, ale większość zwolenników progresywnej geo zgodnie twierdzi, że za wygodne podjeżdżanie odpowiada głównie kąt rury podsiodłowej, stąd wartości typu 76-77 stopni. Przednie koło jeśli jest wystarczająco dociążone to (podobno) płaski kąt główki nie przeszkadza na podjazdach. To teoria oczywiście, trzeba samemu sprawdzić jak to działa w praktyce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi w historii, długi  w geometrii  G2 gary f.  kiedy dostał widelec 100 zamiast 80 , (a na stromym  podjeździe znika cały Sag )  zachowywał się poniżej krytyki, kąt siodłówki nic nie zmieniał bo wszelkie ruchy tułowiem testowałem...  Prawdopodobnie główny udział w poprawie zachowania się tych dziwnych geometrii ma dodanie szerokich kierownic i krótkich mostków, Aż bym chciał się powspinać na nowoczesnych dziwolągach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...