Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jej nie chcesz możesz oddać w dobre ręce, kupię tanio, przecież to niemodne 26cali  :D

A tak serio to próbowałbym wcisnąć do niej 27.5, i złożyć sobie na tym jakiegoś górala. Albo cokolwiek innego - szkoda pozbywać się takiej ramy. Niemniej jednak z dwoma Cotic-ami na stanie mogę być nieobiektywny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://singletrackworld.com/2019/05/on-one-bikes-confirms-details-of-15-new-bikes-and-there-isnt-an-e-bike-in-sight/

panowie ktoś coś wie co z tym tematem dalej, bo ciekaw jestem tego Inbred 29er i Ti Inbred 29 Evo szukam ramki dla siebie pod takie wozidełko na 120 mm i zastanawiam się nad stalą, ale i poważnie myślę o tytanie. Zrobili teraz promocję na titus ti fireline evo 29er i w głowie setki pomysłów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak jest/będzie teraz ale w poprzednich latach był dostępny. Choć dostępny to trochę mocne słowo bo szybko się kończył i cena była mocno nieopłacalna - jeśli się nie mylę to jakieś 2600zł za frameset. Także wersja singlespeed jest bardzo przystępna jako baza do ewentualnej rozbudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że sprawdziłem bo masz rację, trzeba przepleść koło. W poprzednich latach singlespeed był połączeniem korby jednorzędowej z piastą pod kasetę, jedną zębatką i dystansami, także przeróbka polegała na dołożeniu kasety, haka, przerzutki i zmianie łańcucha. Teraz zastosowali wolnobieg jednorzędowy - szkoda, bo to słabsze rozwiązanie. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rysz napisał:

Mike, skad takie info? Gdzies czytalem ze to normalna piasta biust pod kasete siemano.

Mój błąd, zmyliły mnie zdjęcia i opis na polskiej stronie, bo masz rację - na stronie Kony widnieje informacja o piaście z bębenkiem i opcjonalnej modyfikacji pod psierzutki. Także dalej można w łatwy sposób ubiegowić Unita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzyłem ramę z 2009 roku z ogonem 45 cm, krótką ( mostek chyba 110 albo 120)  dostała sztywny karbon z przodu i 3 cale, a z tyłu 27,5  i  Ranger 2,8...

Ciężko o coś lepszego w moim lesie...   mam ochotę na jakiś rower jednak z 3 calówką przód tył w 29... może jakiś stache itp  z chęcią bym sprawdził inne geometrie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rambolbambol napisał:

No coś musieli zrobić, żeby ogon maksymalnie ukrócić. Mogli by giąć lub ciąć podsiodłową, ale to kosztowne pewnie jest.

Powiem wam, że ultrakrótki ogon nie jest tak fajny, jak go malują. Najprzyjemniej mi się jeździ w góralu przy 445mm. 

Dokładnie. Straszny fetysz jest na tą wartość. Sam widzę mam 435 bo rułka podgięta i więcej miejsca na kapcia. Ale czy tam 1cm w tą czy w tamtą żadna różnica. Próbowałem zanim mi się Salsa "penkła" zmieniać tą wartość bo to mega proste alternatorami (445 do 462) i żadnej różnicy nie czułem. T samo przesiadając się na jeszcze krótszą Sherpę (tu poczułem za to kąt główki). A ganiam pod te 10 tysi rocznie w przeróżnych warunkach. Konia z rzędem temu kto by to w ślepych testach wyczuł.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy większym kole czy dłuższych tylnych widełkach faktycznie ta różnica jest mniej odczuwalna ale pamiętam jak przy kole 26" możliwość regulacji pomiędzy 433 a 417mm. Rower przy drugim ustawieniu był jeszcze bardziej zwrotny, zwłaszcza na ciasnych bandach czy pumptracku. I było to jak najbardziej odczuwalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mentos napisał:

Straszny fetysz jest na tą wartość

....to jest pokłosie dorównania sterownością do pierwowzoru czyli 26". Pamiętam rozkminy Grześa Rybaka nad geometrią Genesis. 

Ale racja jest że większość tych tabelkowych zawiłości jest dla prosów i ni jak się ma do większości poganiaczy leśnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...