Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Popio >>> chyba jednak to nie to... choć jako rower do miasta idealny.

Akkwlsk >>> Używane wchodzą w grę ale chodzi za mną nówka :).

Co do ram typu Gravel to sam nie wiem mają chyba trochę inną geometrię bardzo długą(wysoką) HT  - główkę ramy, a to mi się nie podoba. Pochylona rura pozioma też kiepsko wygląda. Rozmiary ram też chyba mają większe . Chyba muszę poszukać przełajowej ramy...

Szukam raczej szosy - singla z możliwością trochę szerszej opony z bieżnikiem :)  i niską wagą <10kg. 

Obecnie mam Peugeota szosę z lat 80(waga kompletna 10,6kg - na singla można by zejść ten kilogram) i geometria ramy 53 jest idealna. Nie chcę jej za bardzo przerabiać na singla bo chcę ją zachować w oryginale . Jeździ mi się na tym rowerze idealnie i fajnie niesie :). 

Po drugie ma rozstaw mocowania piast przód 96mm i tył 126 mm i stosując nowe koła trzeba by rozginać ramę, a ja się boje :).  Choć na singlu jest z tyłu standard 120mm i stosując dłuższą oś i podkładkę można by chyba włożyć nową piastę - koło. 

Chyba będę musiał zakceptować 28mm z delikatnym bieżnikiem. 

Ps. ta Polka ciągle mnie kusi...

20190823_211017 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj framesetu/roweru Kuwahara Pacer. Wysokogatunkowe rurki stalowe, przez co rama jest leciutka, geometria "trzepakowa" i na tyle krótka górna, że pasuje pod baranka, wypusty po roku 1990 mają  już rozstaw piasty 130mm, przyjmuje oponę do 35mm. 

Bonusowe punkty jeżeli ustrzelisz wersję hi-pacer, która ma dodatkowo wewnętrzne prowadzenie linek. 

Odpowiednikiem jest też Centurion Accordo, ale nie jest już taki ładny jak Kuwa. 

Ewentualnie starsze przełajówki, czasem się jakiś Rychtarski w necie pojawi w niezłej cenie. Trzeba polować, takiego roweru jak szukasz raczej nie dostaniesz z półki sklepowej w zadowalających pieniądzach. 

Albo zaakceptuj 28mm opony, ale z doświadczenia wiem że jak planujesz jakiekolwiek szutry, to nie warto. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, akkwlsk napisał:

Szukaj framesetu/roweru Kuwahara Pacer

 

55 minut temu, akkwlsk napisał:

Odpowiednikiem jest też Centurion Accordo

Generalnie rowery typu cross z lak 80-90-tych mają geometrię podobną do współczesnego gravela. Dłuższa rama, rozstaw kół, niższe kąty i dużo (do 42 mm miejsca na oponę) w stosunku do szosy . No i masz piwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Muszę chyba jeszcze sporo czasu spędzić na szukaniu. Szkoda, że z przymiarkami tak u nas trudno.

Znalazłem jeszcze gravela z poziomymi hakami z 7Anna: Octane One Rower Kode M w dobrej cenie. Rama TANGE (z widelcem 3kg) i tarcze ma.

https://hadronsport.com/outlet/rowery/octane-one-rower-kode-m-czarny.html?gclid=Cj0KCQjwoKzsBRC5ARIsAITcwXGn4_f6Ta7qLLxTbDsg8yCeqUjTYRB3TSUJz0RvzLoyBRKeVojlOocaAnvmEALw_wcB

https://7anna.pl/product-pol-10278-Rama-i-widelec-Octane-One-Kode-700c.html

Muszę geometrię zobaczyć... Dobra nie zawracam już gitary :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam ramy  jak Surly Steamroller ale niższą ceną... 3 cechy:
- Poziome haki (możliwość zrobienia Singla)
- Oponka najlepiej 30-32mm lub szersza
- Dobre wykonanie i cena i dostępność w Polsce

Może macie jakieś propozycję z nowych ram?

Chce zrobić singla, który wjedzie w lekki teren - ścieżka szutrowa - oraz będzie szybki w mieście.

Mar.sw >>> Odpisałem na Priv. Jednak zrezygnuję...

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...