Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje , że wybaczycie mały spam .Jakby się komuś chciało bawić mam na sprzedaż poczciwego Rometa 19" z pękniętą ramą

W zestawie z ramą widelec Salsy i stery FSA. Pisałem kiedyś do Kajaka to za naprawę ramy chciał 200 zł . Dla forumowiczów wysyłka w cenie.

 

https://www.olx.pl/oferta/romet-29er-cr-mo-19-widelec-salsa-uszkodzona-CID767-IDAg0ij.html

Edytowane przez sztopi17
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pipedream Moxie longer.  Pan jeden sprzedaje różową ramę na Pink'u (sic!) - wygląda dziarsko, a jak się nie uda to Silver Rainbow z metką i paragonem.  Chyba mój odwłok sie dogada z takim geo i mostem 50-60mm, obecnie mam 80mm w Slaku i nadal widze piastę przed kierą jak się nie garbię <_<

p.s.: nie wpisujcie Pipedream w obrazy gugla, szczególnie na pracowniczych kompach :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem obecny sztycownik i mam 70mm zapasu a więc bez 5mm różnicy pomiędzy Slakiem a Moxim.  Teraz mam siodło na 75cm a więc z jakimś mykiem 150mm będzie OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kazafaza napisał:

Sprawdziłem obecny sztycownik i mam 70mm zapasu a więc bez 5mm różnicy pomiędzy Slakiem a Moxim.  Teraz mam siodło na 75cm a więc z jakimś mykiem 150mm będzie OK. 

Albo mozesz pojechac na syto po bandzie i zainwestowac z mykmyka 250mm.

https://pl.aliexpress.com/item/32804383406.html

... o ile dogadasz sie z "wajchą miłości"

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wajcha można zmienić, użyć inszego...nawet mam gdzieś lewą manetkę SLX która działa jak ta lala :thumbsup:  Ale 25 centów skoku?  To już chyba powoduje chorobę wysokościową?

p.s.: uwielbiam automatyczne tumanczenia - nie huśtawka, to trzeba dłoni  :laugh:

KS alebabol.JPG

 

EDyta:  dopiero kliknąłem że to nie wajcha z kierownika a kroczłap ala wczesny Majkel Dżekson:

4076961376_d6c920911b.jpg

 

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kazafaza napisał:

Sprawdziłem obecny sztycownik i mam 70mm zapasu a więc bez 5mm różnicy pomiędzy Slakiem a Moxim.  Teraz mam siodło na 75cm a więc z jakimś mykiem 150mm będzie OK. 

Nie polecam operowania w okolicach ogranicznika sztycy przy słusznej masie ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i doceniam przestrogę, naoglądałem się połamanych ramiaków, sztyców i anusów wystarczająco dużo aby sobie doliczać centa ponad linię ogranicznika.  A więc brakuje 5mm ale tak naprawdę nie brakuje dla kogoś lżejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim :) 

Jestem zadowolonym posiadaczem Jamisa Dragonslayera 2017 sport, w żaden sposób ramy nie pielęgnowałem ani nie zabezpieczałem od wewnątrz ani z zewnątrz. Czy mam się o nią "martwić"? Czy mam się "przejmować" zarysowaniami zewnętrznymi? "Zamalowywać" je jakoś? Niestety po deszczowych przejażdżkach rura podsiodłowa mi rdzewieje od środka. Być może wnętrze ramy w innych miejscach też. Czy muszę z tym coś robić? Psiknąć wewnątrz wspomnianym w temacie Bollem? Czy przed psiknięciem mam rozebrać rower do gołej ramy, czy może mogę to zrobić ze złożonym rowerem? 

Pytam, bo jestem człowiekiem, któremu nie zależy na ładnym wyglądzie, więc względy estetyczne mają dla mnie znaczenie drugorzędne. Natomiast liczy się dla mnie trwałość i praktyczność - jeśli brak obrony roweru przed rudą ma doprowadzić do uszkodzenia ramy, to wolę zadbać. Jeśli rdzawy nalot nie wpłynie znacząco na żywotność i działanie roweru - mogę se odpuścić. Takie mam mniej-więcej podejście. 

Przeczytałem spory kawałek tego tematu (niestety na cały wątek nie mam czasu :D), jednak co człowiek to opinia, nie byłem w stanie wysnuć konkretnego wniosku na podstawie tego, co przeczytałem. Dlatego właśnie piszę tego posta. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie. Tak jak woda spłynęła tak rudy nalot zaczął się osadzać przy mufie. Ja profilaktycznie rozebrałem rower do gołej ramy i zaaplikowałem Ikorol tyle ile byłem wstanie psiknąć. Czy coś się więcej zaczęło dziać? Nie wiem, bo zamontowałem myk-myka i już więcej nie monitorowałem rury podsiodłowej. Za to przy końcach widełek przy tych małych otworach trochę rudej się pojawiło. Odnośnie lakieru to ten mat jest kiepski. Mam kilka odprysków + odpadnięcie lakieru od wewnętrznej strony widełek (w miejscu montażu haków). Ja nie przejmuję się tym. Jak ma ruda zeżreć ramę to ją zeżre. Mam tylko wtedy nadzieję, że dożywotnia gwarancja na ramę zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam, bo może to okazja, a moze nie :P  na alledrogo jest nowa rama Ryska P29 CroMo Lka, ponoc nowa/powystawowa, z papirkami, metkami itd za 2k piniądzorów.

Niech to ktos kupi, zanim mi korba odbije, bo 29er jescze nie mialem :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio naszło mnie na zmianę i w przypływie euforii kupiłem Marina Muirwoods, który zastąpi aktualnego gravela (po 2 latach zachciało mi się prostej kiery i ciut szerszych opon). Zamysł był taki, że wsadzę do Marina coś z przedziału 45-50mm w jakimś semislicku, po szybkiej analizie rynku okazało się, że nie ma fajnych opon w tym rozmiarze :D

Na ten moment myślami zatrzymałem się na Maxxis Refuse/Revolt 47c, podobają mi się Conti Travel Contac 2.0, ale waga mnie trochę przeraża. Macie może jakieś ciekawe propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dovectra napisał:

Kup conti RR 2.0

RR ? Czy chodzi o RaceKinga ?

16 godzin temu, rambolbambol napisał:

Jak nie ma nic w 50mm w semi slicku?

Big Apple, Fat Frank, od groma Kendy.

Nie ma fajnych opon, podane przez Ciebie to dla mnie takie trochę kotwice :D mój umysł oczywiście dopuszcza wagę opony w okolicach 1kg, ale w rozmiarze 2.8./3.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...