Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Jaram się dalej , to Wam zaspamuję jeszcze 2 fotki, no może potem jeszcze jedą jak złożę rower do jazdy ;)

btw ciekawostka z placu boju - suport był tak zapieczony (zapewne oryginał z '96) że majstry musieli do niego przyspawać rurę żeby go w ogóle ruszyć, poza tym wszytko wygląda na zdrowe ;)  , a zatem:

 

czarny podkład

large.mongoose_IMG_20190531_094838_res.j

 

kolor kupowany 'na oko' w sklepie , chyba nawet udało się trafić dość blisko oryginału ;)  , sieknę na to jeszcze bezbarwny mat - tymczasem niech dobrze wyschnie 

large.IMG_20190531_180836_res.jpg.40754d

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

Nie idź tą drogą :D

Też próbowałem amortyzatora w Unicie ale po pierwszej jeździe wróciłem do sztywnego widelca - jak za twardo trzeba dołożyć gumy albo zmniejszyć ciśnienie. 

Ale każdemu wedle potrzeb ;)

 

Z tego co pamiętam, pierwsza modyfikacja Twojego Unita polegała na wymianie gum z 3.0 na 2.0, więc może lepiej wstrzymaj się z doradzaniem w kwestii uterenowienia tego roweru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam Unita ale gdzieś po głowie chodzi albo jego zakup albo modernizacje mojego Cookera. Za Unitem przemawia szersza gama widelców które można zapakować. W Cookerze jestem ograniczony do widelca max 120mm 29"  bo rura 1 1/8". Zresztą i tak ciężko dostać coś fajnego na 120mm bo w większości jest 100mm. A amora chcę bo mam taki kaprys :) Rozważałem jeszcze wpakowania szerszych opon ale opory toczenia się zwiększą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3143k4r2: bierz pod uwagę iż UNITy przed 2017 (?) miały niewiele miejsca w zadzie na szerszą gumę.  Z 2.4" był problem jak dobrze pamiętam.  Dopiero dopieszczona wersja plusowa pozwalała na szaleństwa w tym departamencie.  

Guma 3" fajna na przedzie, amor na gumie 2.6-2.8" też niczego sobie.  Dla każdego według gustu i rozmiaru biustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, akkwlsk napisał:

więc może lepiej wstrzymaj się z doradzaniem w kwestii uterenowienia tego roweru

A Ty może wstrzymaj się z ocenianiem roweru i doświadczeń jego użytkownika na podstawie trzydniowych obserwacji :) Unit stoi aktualnie na 29x2.6, czy tak zostanie - okaże się. Każda opona ma plusy dodatnie i plusy ujemne. 

Parę rowerów testowych zdarzyło mi się przegonić, czy to przed czy po zakupie Kony i wnioski są takie jak wyżej.. Taki Roscoe jest fajny z amorem i na gumie 2.8, ale Unit w moim odczuciu sporo stracił po założeniu amortyzatora. A że wchodzi do niego 29x3.0 to w tą też stronę poszedłbym tworząc konfigurację w teren. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj VEE TIRE T-FATTY 29x3.0" TLR 29+ zobaczymy czy mi się zmieści. Jeśli tak to jaki jest komfort jazdy. Będzie OK zostawię, będzie kiepsko oddam i będę szukał innych rozwiązań. @kazafaza myślałem nad wersją 2017 tą niebieską. Był rower do kupienia w fajnej cenie ale póki co rezerwacja....  Z pewnością za Unitem przemawia główka ramy i rozmiar XL który jest długi. Boję się trochę o tylne haki bo nie wyglądają zbyt masywnie. Tak czy siak rozglądam się za czymś fajnym czekając na opony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę chyba edytować poprzedniego posta więc pisze kolejnego. Dotarły kapcie. O dziwo ... Weszły. Zrobiłem może kilometr ...dziwnie gąbczasto ale krawężniki dziury i speedstopery przejeżdża się inaczej :) Jutro testy = praca 2 x 12 km. Sprawdzę czy można tym normalnie jeździć :D

IMG_0888.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy założyłem jedynie przednie koło, to dluższy czas byłem zawiedziony, wkurzony że jest taki ciapciak, potem kiedy zaliczyłem las kilka razy polubiłem  i radzę dać sobie więcej czasu w terenie, na mleku, a nie koncentrować na praca dom. Niestety mam set 27,5 tył 29 przód więc zazroszczę ;) z tyłu tak mało miejsca na oponę 2,8 że nie wiem czy  moja rama tak będzie jeździć, ale nawet kombajn tył zwykłe 29 i przód na plusie w Inbredzie był bardzo dobry.... Może to kompromis na szybkie dojazdy so pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od trasy do pracy :)

Jak ktoś przychodzi i pyta o rower na takie dojazdy to zawsze dopytuję którędy jedzie - dla jednego nada się fitness, dla innego coś sztywnego z szerszą gumą, np. Muirwoods, dla trzeciego idealnym taranem będzie plusowy balon :D

Ja czasem ciągnę Unita 16km w jedną stronę, ale to tylko jeśli po pracy mam jakieś rowerowe plany. Bo jednak na gumie 28c można wyjechać nieco później i być na czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie tematu dojazdówki i  mojej konwersji ramy na hamulce tarczowe .

W wyniku kompletowania roweru (konieczność zmiany starego napędu) i niechęci do kupowania (przynajmniej na razie ;) ) nowych części użyłem gratów walających mi się po szufladach.

@itr  Marek będziesz zachwycony 'koszernością' projektu :D

Na poniższej fotce widzimy (albo i nie):

- mocowanie tylnego hamulca w standardzie IS  wykonane przez Pracowania Endemit z Warszawy, polecam ich usługi

- hamulec tylny Accent Cooler

- napęd 1x10   , blat 50T   kaseta 11-40  . 

- RD  Sram GX 10s

Wygląda to średnio, jedzie przyzwoicie - także cel użytkowy osiągnięty 

large.IMG_20190606_172915.jpg.dce65741d6

Edytowane przez RafalxM
zmiana źródła zdjęcia, nie każdy widział z google
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mocowania do małego lekkiego tylnego bagażnika pierwszej  V jakości. Kupiłem sobie do pracy torbę z zaczepami, naramienną, sucha koszula, dużo przegródek ( bo worek krosso nie jest praktyczny w mieście poza zakupami spożywczymi z pełną siatką.).... fratuluję,cos pięknego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...