Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, akkwlsk napisał:

@artoor jak już się pojawiłeś na forum - czy to Twój Szerpa zmienia skórę w Velove? :)

Nie wiem, z jakimi służbami współpracujesz, ale donoszą prawidłowo. No prawie, bo już się stało. Taki mentalny terror, żeby circa co 2 lata coś się w stajni zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 20:14, Eazy napisał:

Ciekawe za ile finalnie pójdzie. Koniec aukcji w środę :) https://allegro.pl/oferta/rama-kross-pure-trail-29-cali-reynolds-853-stal-7910872184

Łeeee, taki badziew? Bez tego hipsterskiego ciągnięcia linek po stalowej ramie w bebechach? A już "logiczna" hydraulika tylnego hamulca nie wewnątrz? Tfu, tfu, tfu ;-)

 

W dniu 25.03.2019 o 21:04, Tomek21001 napisał:

Hm....

Wideł 100 ? czy więcej ?

Reba setka, ale nawet nie wiem czy podany kąt łba 67,5 to na 100 czy 130 czy może cuś pośrednio?

EDYTA:

 

dobra, znalazłem:

 

With its 435mm chainstays and 67.5-degree head angle (in the sag of a 100mm fork)

To na dopuszczalnym widelcu 130 musi być "nowocześnie" ;-)

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rama,  strach ustawić siodło wysoko, na zdjeciach wygląda optymalnie, a to nie jest pozycja na kawał chłopa. To chyba jesf naciągane 21 ;) Rambol nie drżyj portfelem pomysł że haj ten a nie taj tan ;););) ale też chciałvym na takiej się przejechać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie powiedzcie mi: 

Czy jest jakiś dobry polecany zakład, co by mi do Genesis HL / Salsa Cromoto dospawał trochę gwintów pod bidony i ba-gaźnik i to potem pomalował. Chodzi o dość radykalne uturystycznienie mojej Genowefy HL w celach wypadów z rodziną. Ile taka operacja może kosztować?

PS. Orłowski i Rychtarski nie bawią się w takie coś niestety.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem ostatnio to samo pytanie o dorobienie gwintów do widła Surly Krampus   . Warszawa - Pracownia Endemit (robią sami ramy) otrzymałem odpowiedź 55zł od dziurry , wiadomo, gwinty wlutowywane.

Z wczorajszej pogadanki o temacie , @karolg  podrzucił info  'velove na Pradze zażyczyli sobie 10 zł za otwór, ale w ramie, nie widelcu'.

Mi wyszło kupić drugi taki sam tylko z dziurkami/mocowaniami (bo w sumie otworów jest 8 plus 4 gwinty zewnętrzne - w przypadku Krampusa).

Może jeszcze Pi podjąłby się czegoś takiego , znam tylko namiar na fb https://www.facebook.com/pilisiecki/  , albo Kajak  - to tylko moje domysły , po tym jak obserwowałem kiedyś co robią.

Jeśli coś znajdziesz satysfakcjonującego cenowo to się pochwal efektami...zawsze wala się jakiś wideł którego można odziurkować ;)

Edytowane przez RafalxM
literówka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Wiem, że to nie giełda w tym wątku ale mam do sprzedania adapter do mocowania kierownicy motorowej fi 22 mm w  pod mostek 31,8 mm. Nie bardzo wiem w jakiej kategorii to zamieścić. Wytoczony z alu. Cena 50 zł plus przesyłka. Jak by ktoś był zainterere tego ten.

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

 usp9655kfon21.thumb.jpg.71e4f18f41ed7a2530ed344c38116649.jpg

to jest zdjęcie rury podsiodłowej ramy wykonanej ze stali Columbus w rowerze Cinelli Mash Work. Jest to rama dość specyficzna, ponieważ z założenia producenta "ma rdzewieć". Cinelli na górnej rurce przykleja naklejkę z ostrzeżeniem, że należy się tego spodziewać i nie trzeba się tym martwić (na pewno?). 

34220094671_fe1e642625_b.thumb.jpg.7e98879f2a54be33f2374da2eb329741.jpg

Ale to co widzę na zdjęciu, to wygląda raczej na uszkodzenie mechaniczne dolnej rury. Planuję zakup framesetu z pierwszego zdjęcia, ale mam związane z tym obawy. Czy myślicie, że zakup tej ramy ma sens/jest bezpieczny?

Edytowane przez rooted.manatee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RafalxM napisał:

Zadałem ostatnio to samo pytanie o dorobienie gwintów do widła Surly Krampus   . Warszawa - Pracownia Endemit (robią sami ramy) otrzymałem odpowiedź 55zł od dziurry , wiadomo, gwinty wlutowywane.

Z wczorajszej pogadanki o temacie , @karolg  podrzucił info  'velove na Pradze zażyczyli sobie 10 zł za otwór, ale w ramie, nie widelcu'.

 

Chciałbym uaktualnić kwestię Velove - z Pragi warsztat przeniósł się w "utajnione" miejsce pod Warszawą. Trzeba łapać przez FB i telefonicznie, acz wątpię, żeby się podjęli takiego drobnego zlecenia.

Btw - nowa skóra St. Antona

47432211452_68b04ffe12_c.jpg

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibić jeno pokazujesz, szczujesz tylko, pochwal się całokształtem proszę ;)

 

@rooted.manatee: Koleś lutujący ramy stwierdził że uszkodzenie to raczej odprysk warstwy klaru (ze względu na położenie ostrzeliwane syfem z koła), rama ma tam pewnie 0.8mm i nie jest narażona na działanie wielkich sił więc nie powinno być tragedii a już tym bardziej jeśli sztyca będzie zachodzić na to miejsce.  Zalej czymś ramę od środka i będzie git! Według mnie rdzofobia jest zgubna - patrz słitfocia mej przełajki poniżej - nieco Rudej Zochy jeszcze nikomu nie zaszkodziło  :devil:

rustyfairie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kazafaza napisał:

 

@rooted.manatee: Koleś lutujący ramy stwierdził że uszkodzenie to raczej odprysk warstwy klaru (ze względu na położenie ostrzeliwane syfem z koła), rama ma tam pewnie 0.8mm i nie jest narażona na działanie wielkich sił więc nie powinno być tragedii a już tym bardziej jeśli sztyca będzie zachodzić na to miejsce.  Zalej czymś ramę od środka i będzie git! Według mnie rdzofobia jest zgubna - patrz słitfocia mej przełajki poniżej - nieco Rudej Zochy jeszcze nikomu nie zaszkodziło  :devil:

Uspokoiłeś mnie trochę. A mógłbyś zapytać swojego znajomego czy warto ten fragment zeszlifować/oczyścić ze rdzy i nałożyć warstwę lakieru? Byłbym wdzięczny. 

Muszę oszacować za ile opłacałoby się tę ramę kupić. Z takim "defektem" myślę, że sprzedający mógłby zejść z ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...