Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Dziń dybry. 

Czy Panowie mają albo mieli do czynienia z kierownicami do motorów w zastosowaniu ich do roweru? 

https://allegro.pl/kategoria/elementy-nadwozia-kierownice-147523?price_to=100&order=m&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-5-0131

Jeśli ktoś mocował to jak rozumiem stosował coś w rodzaju adaptera, bo cała kierownica ma 22 mm średnicy zewnętrznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Owszem, mieli. Generalnie fajna sprawa, bo można mieć w sensownych pieniądzach (~150 PLN) kierownicę o backsweepie i szerokości raczej mało dostępnych w świecie rowerowym.

Zastrzeżenia mam w zasadzie dwa:

1. Ciężar. Kierownice motocyklowe, nawet te aluminiowe są dużo grubsze od rowerowych (moja ma ścianki 4mm) przez co waga wędruje >500g. Nie pamiętam teraz ile dokładnie, ale razem z poprzeczką było coś około 650g - w aluminium, stalowe są jeszcze cięższe. 

2. Ze względu na średnicę 22mm nie są one zbyt sztywne jeżeli używać bez poprzeczki. Niekoniecznie jest to wada, zwłaszcza w rowerze ze sztywnym widelcem, ale różnica w porównaniu do kierownicy 31,8 jest kolosalna. Razem ze wzmocnieniem (poprzczką) nie ma tragedii - ale waga idzie w górę i mi się to osobiście nie podoba :) 

Kwestie adapterów można załatwić na dwa sposoby - dotoczyć u lokalnego majstra (mi robił Piotr a.k.a. ACTIVIA) albo kupić mostek BMX pod ten wymiar. 

IMG_0565.thumb.jpg.d05a7fa32297caf59bf5a5271ec6d4d2.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za swą wylewność. Opisałeś wszystko co chciałem usłyszeć :). Faktycznie szerokość od koloru do wyboru nawet 850 mm, choć tyle wydaje się być przesadą. Fajne jest również to, że kierownice motorowe mają przyjemniejszy i bardziej ergonomiczny backsweep. No chyba, że ktoś ma ponad dwa metry wzrostu i ręce odpowiednio długie. Co do wiotkości, to właśnie na strasznie sztywnej mi nie zależy z powoda jaki podałeś czyli sztywne widły. Właśnie składam swojego, kolejnego dziwoląga i temat stanął na kierownicy. 

pozdrawiam Tomek

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sztywności pojawia się jak zaczynasz rowerem "szarpać" czyli wszelkie królicze skoki, podrywanie koła itp. są wykonywane z lekkim lagiem, a część włożonej energii jest pochłaniana przez wiotkość kierownicy właśnie. Mi to trochę przeszkadzało na technicznych odcinkach w górach, dlatego w teren zakładałem poprzeczkę. Natomiast na zjazdach kierownica ładnie tłumi i skończył się problem bolących nadgarstków po beskidzkim wyrypie bez amortyzacji :) (to zapewne w równej mierze zasługa gięcia co wiotkości). Także coś za coś. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniamy dobre chęci, serio :D 

To nie jest tak, że nie da się kupić dedykowanej kierownicy rowerowej o większym backsweepie. Jest SQlab, ergotec, stooge moto, surly sunrise, Soma dream bar. 

Ale niewiele mieści się w akceptowalnej cenie aluminiowej rurki, większość trzeba ściągać zza granicy, nie każda ma pożądany wymiar itp itd. 

Stąd zainteresowanie rynkiem moto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Zastanawia mnie czy zamiast sherpy nie wybrać Luźnego.  Jest tylko opcja 16.5 w czerwieni (bardziej mi się widzi). Na Sherpie śmigam w 17 calach i nie narzekam, ciekawe czy 16.5 w luźnym by podeszło.

https://geometrygeeks.bike/compare/stanton-sherpa-853-mk2-2017-17,stanton-slackline-853-mk2-2017-16-5/

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bording complete ;-)

co ciekawe waży całe 10g mniej niż ElMariachi ;-), kolor super w rzeczywistości, dobra decyzja, fotki/monitory nie oddają realiów, ważne też że z trupa spasują mi stery Chrisa na które się niegdyś nieźle wykosztowałem

ktoś wspominał żeprzy gwarancyjnych wymianach rozwalają ramę, miał rację, nie muszę Salsy odsyłać, ale kazali mi ją pociąć i wysłać fotkę, dziś wieczorem będzie płacz i rzeźnia w garażu ;-(

 

StantosSherpa2.JPG

Edytowane przez Mentos
fota
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stantony w modzie.  Też uległem i przyjąłem luźnąlinkę do stajni.  Pomimo śmichów i chichów od tutejszych seniorów iż sobie sprawiłem rower na dziecięcych kółkach jestem bardzo kontent.  Stwierdzam że przyzwycziłem się zbytnio do kół 30,5" - gdy chciałem St. Antona podnieść na koło to maobrakowao a zaliczyłbym biedronkę.  :teehee:

4Z4MoxW0JVDbxroH6xoPnnEcz_b8EiD1CybMoyR8

 

Przyszłym tygodniem ubieram go w biegi i zobaczymy jak to-to się żre z zębami.  W niedalekiej przyszłości postaram się też stestować opcję 29x2.5"  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roballinho napisał:

Zrób to, ale w photoshopie. ;)

kłamstwo ma krótkie nogi ;-) w każdym razie dorżnąłem watahę, yyyyy Salsunię, hlip, hlip ;-(

 

 

SalsaCut (1).jpg

SalsaCut (2).jpg

53 minuty temu, akkwlsk napisał:

Zdjęcie krwistego Stantonka nie bangla

a o jakim krwistym mowa? bo mają taki zayebisty właśnie czerwony kolor

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 15:37, gof napisał:

@R_och

Mialbys mozliwosc przymierzenia kola 29+ z tylu? W Kone Unit podobno wchodzi nawet 29x3 przy maksymalnie wysunietych hakach, ja rozgladam sie za czyms co przyjmie 29x2.6 na sensownej obreczy i nie bedzie Surlym.

Przykro mi próbowałem, ale w zaprzyjaźnionym rowerowym nie mają gotowców z kołami w takiej konfiguracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mentos napisał:

a o jakim krwistym mowa? bo mają taki zayebisty właśnie czerwony kolor

 

17 godzin temu, akkwlsk napisał:

Zdjęcie krwistego Stantonka nie bangla

 

Raz forum wkleja raz nie, jedni widzą a inni nie...może linka do albumu podziała:

https://photos.app.goo.gl/ASzdDyVQikVbY4xG9

 

...a jak nie to się ożenię z jakimś flykrem czy inszym fotowiadrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...