Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Kaźmirz podejdź no do coraz bardziej zbliżającego się brexitowego płota jako i ja podchodzę, ... bo chcę Ci bardzo, ale to bardzo podziękować za zakup ramiaka.

@kazafaza dzięki za wyrozumiałość i wytrwałość,

(pomimo nieudanego szwindlu fajnie skonfigurowanego Inbreda - właściciel wycofał się na ostatniej prostej nawet po wygranej ebay'owej aukcji). Udało się powtórzyć manewr i na Podkarpacie (dzięki  @MikeSkywalker) zawitał frameset mało znanej u nas manufaktury z Londynu

1089405386_BigBro2.thumb.jpg.c034bdc9b4bc45e7324e9a59b463726d.jpg

i obecnie prezentuje się tak

1672933467_BigBro3.thumb.jpg.64d0b6fb852758278565c95648e9753b.jpg

ps.

1. więcej szczegółowych zdjęć w albumie https://photos.app.goo.gl/3LnmNJujjEKjmKte8

2. link do strony producenta i roweru sprzedawanego w firmowej konfiguracji https://www.brothercycles.com/shop/frames/big-bro/

3. Jedyny problem, na który wcześniej nie zwróciłem uwagi to brak oporu dla linki przedniej rzutki

4. Dla zainteresowanych w albumie zdjęcie gołej ramy z oponami 27,5x2,8. W tej chwili postawiony na Crossmark 27,5x2,1

 

 

Edytowane przez R_och
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R_och

giphy.gif

 

A ten mientkisiusior wystawił teraz Inbred'a ale za cztery i pół paki.  Zapytałem czy "massive crack" został naprawiony ale milczy :D 

Brother Cycles zaś wygląda do złudzenia podobnie do Surly'ego - na tyle że jestem pewien iż był głaskany tymi samymi żółtymi łapkami.  Co raczej gwarantuje jego żywotność, fajny sprzęt i oby posłużył jak najdłużej  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rdzy, jakiś drobny nalot tam widać, ale nie że coś skorodowało od wewnątrz, zresztą ja przed składaniem roweru zabezpieczałem profile woskiem do karoserii, dobra metoda bo nawet jak pakiet stał w wodzie to rdzy na mufie od wewnątrz nie było. Co do Marinów, Salsów itp, mnie się wydaje że zgniatanie tak rur im nie służy.

Salsa.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos

Pokazałem twój przypadek znajomemu, który robił sobie ramę do tandemu. Na co dzień pracuje jako blacharz. Sytuacja jest spokojnie do ogarnięcia i to niewielkim kosztem. Od mówi, że wewnątrz rurek dałby uformowaną na ten kształt mufkę i lutował by to brązem.

Ktoś wie gdzie jest @yarr?

Takie pęknięcie to chleb powszedni posiadaczy BMXów i tam po prostu wstawiają rurkę na zewnątrz i to trzyma dłużej niż fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak życie cię zmęczy i zmartwień masz kupę, możesz złamać rękę podcierając ... się."

Zmęczenie 5 letniej, współczesnej ramy? Jeśli tak rzeczywiście jest to wracam na Tange Orange.

Pęknięcie trafiło na element, który z założenia wiele znosi. Raz, że może został zbyt wycieniowany w tym miejscu a dwa że jest spłaszczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrobiłem na jednej ramie 50 tys km w 5 lat to się grzecznie pytam, Le szoszoni z lat 70/80 mowili o ramach na najłzejszych rurach kolumbusa że po 3 latach pod zawodnikiem czyli średnio 10-15 tys rocznie razy trzy stają się takie ramy kulawe, wiotkie i mizerne....

sam w stali pękałem jedynie ramę romet pasat w trzech miejscach po kolei,  spawając, widelec też pękał i poszedł do kosza.... Raczej przebieg męczy ramy nowoczesne nie skakane po rampach. Nie przez przypadek gwarancja na 5 lat zapewne. 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kazafaza napisał:

A ten mientkisiusior ...
... i na tym pozostańmy :down:

8 godzin temu, kazafaza napisał:

Brother Cycles zaś wygląda do złudzenia podobnie do Surly'ego ...

Tak go nie chcący znalazłem. Gdy po wpisaniu frazy Surly w szukajce najbardziej znanego zagranicznego portalu aukcyjnego wyskoczyła jedna z pozycji z opisem like Surly.

@rambolbambol  doskonale Cię rozumiem bo mam tak do tej pory z tą sarepską

7 godzin temu, akkwlsk napisał:

@R_och chcesz powiedzieć, że mogłeś mieć różowy a wziąłeś... kamienisty?! RÓŻOWY, HELOOOOOOOŁ! 

A tak to fajny szwędacz :) 

 Szwędacz - w punkt. Takie jest jego przeznaczenie.  Stety wyboru nie miałem, bo kupowałem z drugiej ręki. No i nie musiałem z premedytacją skreślać malynowego.

 

Edytowane przez R_och
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr, by być ścisłym to jak mierzyłem to średnio jakieś 8,5-9 rocznie więc nie było 50000 i nie 5 lat tylko 4 i 11 miesięcy ;-) Szczęście że na miesiąc przed końcem gwarancji ;-). Ale możliwe że to newralgiczny punkt na zmęczenie jak mówisz. Często pod górę mocno deptałem na stojąco a nawet na sucho jak się wcisnęło pedał z boku roweru to właśnie tam rama się bocznie najbardziej bocznie odkształca jako że najbardziej spłaszczony i powyginany jest ten element no i zaraz za tą poprzeczką wzmacniającą. Nie wiem czy widzieliście na pierwszym zdjęciu, ale dokładnie po przeciwnej stronie jest pęknięcie podobne, ale jeszcze nie puściła cała rurka. No i może dało też w dupę kiedyś zaciągnięcie łańcucha. Niby tylko ryska niewidoczna po zamalowaniu ale jednak, mogła być tym inicjatorem prze te lata.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ja już w swoim krótkim acz burzliwym życiu przekonałem się, że każda część nosząca znamiona "redukcji wagi" prędzej czy później umrze z niedożywienia. Tłusto albo wcale!

Oczywiście nie pomaga fakt wagi brutto w okolicach 100kg oraz dzwignia generowana przez wzrost 193cm ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytaliście ;-), tu nie chodziło o redukcję wagi i tylko jedne tylne widły, w tej ramie są i górne i dolne, ale inaczej pociągnięte i raczej nie ma szans by się zmęczyły bo są mega grube a i łańcuch po nich nie ma się jak zaciągać i ciąć rułki dolnej prawej. Rozwiązanie niegdyś popularne w roweruch Alpinestars.

 

 

ScottEvolutionPro_2.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...