Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Na wąskich, ATb, grawel,,GT, zwiedzanie a nie wyrypa po dziurach, dziury to jedziemy do góry, Sowiej Bardzkiej albo innej Czarnej , :)  jest rok po to by różne poznać smaki , ale czy są wspólne chęci ?

Do Bydgoszczy: na miasto już nie ma świeżości  - bo miasto było, natomiast cudne tereny leśne - na grube opony , Zachem i tam pod Bydgoszczą dolne.

Katowice można potraktować dwojako, szybko i miejsko ( sobota niedziela)  albo z urlopem piątek Katowice a potem do Wisły, czy Bielska ale tam każdy ma inne nogi a teren mocny, i wspólnota może się rozczłonkować. Dlatego na łagodne spotkania górskie lepsze są Sudety. Może słoneczny weekend w Kato bez dodatków? Agloemeracncja  - nie musi być Kato, może być Ano albo inna Da tylko gdzieś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej żelazna na stalowe spotkanie, w Gryfinie jest mało lotną…ale Pomerania zachodu jest warta co najmniej weekendu majowego, a i różny poziom wytrenowania jej sprzyja aby razem jeżdzić.  Karta w grze … Jeziora do kąpieli, więc lepiej gdy nie jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzić może i prowadzą, tylko przez 10 godzin. Więc piątek i poniedziałek w pociągu, więcej siedzenia w przedziale niż na siodełku - średnio się to kalkuluje. Północ-zachód to jest kącik Polski gdzie każdemu blisko. 

Jeśli chodzi o wytrenowanie - ja oszczędzam kolano, które już od któregoś tam zlotu próbuję naprawić - więc im mniej górek tym więcej czasu z ekipą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, projekt jest w fazie "kolejna rama schowana przed żoną na strychu". Projekt zakłada złożenie roweru dla syna idącego w ślady Mini Muirwoodsa złożonego niedawno dla córki. Rama ma rozmiar S (42cm), jakby ktoś pytał.

image.jpeg.2652632b9ccc64f9132dc6662f6d84e9.jpeg

image.thumb.jpeg.2cd8ea26fd3625a0f89e9d813c6f12d1.jpegimage.jpeg.7109e71f56a65bf9d9d82cff7041c27e.jpeg5.thumb.jpg.b8ec1e7bfbd6105405a1adf49bf7ce4a.jpg4.thumb.jpg.c97e43dcb312df3c2a35855e9b23c257.jpg

 

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o 27.5x3.0 przód i tył 🙂 
A to z tego ta cała konfuzja wynikła ... nie dodałem że to 27.5 a nie 29. To przepraszam. Jednakże w tyle jest sporo więcej miejsca niż w poprzednim Muirwoods i w Genesis HL. 29x2.6 też na tył wchodzi.

Linii łańcucha nie pokażę jeszcze, bo nie mam ani korby ani łańcucha. Na razie mam koła, rurki i ramę. Docelowo trafi tam napęd 1x10, więc się specjalnie linią łańcucha nie przejmuję.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rambolbambol napisał:

Mówimy o 27.5x3.0 przód i tył 🙂 
A to z tego ta cała konfuzja wynikła ... nie dodałem że to 27.5 a nie 29. To przepraszam. Jednakże w tyle jest sporo więcej miejsca niż w poprzednim Muirwoods i w Genesis HL. 29x2.6 też na tył wchodzi.

Linii łańcucha nie pokażę jeszcze, bo nie mam ani korby ani łańcucha. Na razie mam koła, rurki i ramę. Docelowo trafi tam napęd 1x10, więc się specjalnie linią łańcucha nie przejmuję.

image.png.220df400ebd7d9fa2e26bbc73b8f94ae.png

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krampusi korba nominalna stare3x  xt , i 32 z działają nie ma mowy o założeniu młynka, tylko taka jest różnica że piasta z tył to 148. 
ale na wspólnej Bydgoszczy miałem B1 z 27,5/2,8 ranger i używałem bez tarcia korby shimano 2x.  Kaseta była 10s piasta 135mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w Krampusie  oryginalna pozycja środkowej tarczy z shimano nie ma kontaktu  łańcucha z oponą. Tylko tak jak pisałem tył to bust nie wiem jak to zmienia pozycję wieeelkiej zębatki na kasecie w przestrzeni.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...