Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie opcja zasinglowania, pracuję nad napinaczem, pozostań dostrojony ;)

Forek to Dartmoor Bronx z przedłużoną sterówką i wlutowanym mocowaniem tarczówek - co ciekawe, ten wideł na luzie łyka 29x2,2" 
Kierownik również Dartmoora, Toxic v2 - fajna, cromoly ale lekka kierownica dirtowa pod 22,2mm 

Z ciekawszych gratów to jeszcze chińskie piasty Koozer XM490 Pro - jestem nimi zauroczony, cena jak Novatec a jakość wykonania nieporównywalna, chociaż czy są równie wytrzymałe to pytajcie za rok ;) Tył na ośce stalowej, przód alu, zaplecione na dartmoorach Tomcat o fajnej szerokości 28mm ID 
Korba Middleburn RS8 z zębatką banlessa 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inbred wygląda naprawdę przaśnie. Bardzo mi się on podoba. Wspaniała maszyna.

PS. Wiecie, że całe napędy można na Aliexpress kupić za prawie połowę ceny tego co w Polsce? Kumpel odebrał niedawno KOMPLETNY napęd 1x11 na Deore 5100 (korba, kaseta, suport, łańcuch, manetka, przerzutka) za niecałe 650zł nowy (link)! Szło to co prawda miesiąc, wszystko jest oryginalne i nie kosztuje 1100zł-1300zł.

Addicted GIFs | Tenor

A tak chwaląc się ... to mam problem. Jestem uzależniony, mam prawdopodobnie chalybecolligendisfilię. Po spektakularnym sukcesie w składaniu roweru córki (Marin Muirwoods 77plus'erTM z poprzedniej strony) postanowiłem zachomikować kolejnego Muirwoodsa, tym razem dla syna. To już 4ty Muirwoods w domu i drugi zachomikowany. Jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stronach z których pochodzę, przymiotnikiem "przaśna" określa się ładną, bardzo naturalną i pozaokrąglaną kobietę - czyli samo dobre, samo zdrowe. Przykłady przaśnej urody:

image.png.97b8ae10222443a10929dd132dd1a502.pngimage.png.de31c2d3c8bea3ee8cc2dffccfb911f5.pngimage.png.779d9750a6333e37e13cddd72ba41a62.png

Punkt trzeci jest obraźliwy i niepasujący do oryginalnego znaczenia. Tak samo jak określenie "wieśniak" lub " wiocha", którego znaczenie pejoratywne zostało dodane sztucznie i bezpodstawnie.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary inbred nie śmiałem wątpić w dobre intencje tego komplementu 🙃 podałem tylko obosieczność wieloznaczną …   Wiadomo że szuper!!! 

Rambo przypakiem zrobiłeś najatrakcyjniejszy post z pośród wszystkich swoich dotąd na tym forum, tak wyglądał na głównej !!! Dzień wzajemnej adoracji po prostu

67226E22-61E6-4D91-A287-A3147F690B79.jpeg

6B7AD88C-748F-4C54-8225-5CCAB3A1E02F.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rambo- Jeśli sprzedałeś możesz kupić, rada forum się zgadza!!!! 
Ale najpierw w toalecie zapisz na porannej garści z rolki trzykrotnie , po co mi to , po co mi to, po co mi to….

wtedy będziesz znał odpowiedź czy to kanał czy potrzeba!!!

Ciekawe czy żółty mop ze zdjęcia to komplet do ramy, ze smakiem się ogląda!

Edytowane przez itr
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że sprawa spawania zaszła tak daleko, że luty tworzą się u  Akkwlsk 😀  Rambo nie mieszaj się niecały rok temu i ja cały pomarańczowy na forum zajrzałem piętnastą zaraz ramę miałem, tylko dlatego że sobie nie notowałem, kupa z tego roboty się zrobiła, i wciąż czkawka i porannowieczorna chęć upgradu…   A tu metoda jest prosta, nie kupować nie kupować nie kupować… 😀💊😀💊😀 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @itr Mówisz nie kupować, a potem człowiek myśli i się dręczy, że nie kupił:
- ramy Kona Honzo co albo w 2019 albo 2020 roku za 700zł na Allegro poszła
- kompletny Genesis Caribou z zeszłego roku co za mniej niż 1800zł poszedł na OLX
- kompletny i stockowy Kross Unplugged z OLX co poszedł w połowie zeszłego roku za 1100zł albo 1300zł 
- piękny stalowy Trek Sawyer w święta 2021 co na Ebay niemieckim za 400 euro stał, z papierami od pierwszego właściciela - to mnie boli do dziś, bo już prawie po niego jechałem pociągiem, ale Komiet AkceptacyjnyTM mnie cofnął. Jeden z najpiękniejszych rowerów jakie znam.
- ... i wiele wiele innych

Ale też ze swoich zakupów super zadowolony jestem. Mam wymarzonego Karate Monkey, mam Genesis High Latitude, mam Ronina i Muirwoodsów pod korek.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku 200 km dopiero na liczniku, wszystkie na tym wspomnianym zajrzenia na forum wyniku !!!  Czy warto, trudno powiedzieć,  warto i nie warto…. Zauważam że mam już niechęć do dużych kilometraży, lubię jeść a nie pedałować, zaczynam wchodzić w wiek Porsze. Zrobić sobie dobrze konstrukcją, a nie wyrypą. Także autoironiczne są moje uwagi…

nie śrubki  tylko wycieczki mam w postanowieniu 2023…

zacznę sobie robić listę czego nie kupiłem na poprawę humoru. 😀jeśli dożyję w grudniu pokażę dalsze punkty
1 obręcz Arc 45,  500

2 Maxxis Minion  200

itp

ps Twoja lista jest pełniejsza, możesz za środki z niej pojechać na Kanary albo do Zielonej Góry. I mieć super przygodę 🙃

I chyba poza Diamantem 167 igła,  duży rozmiar nie ma na razie roweru który by mnie do zakupu na kolana pokuszenia rzucił… Klein  może też, ale szansa na Kleina jest jak jakby nie patrzeć … przeogromna

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj wałkiem opróżnij szkiełko -  ale dopiero po malowaniu 😉, proszku nie wolno na filmach po proszku zawsze jakieś pistolety natryskują kolorem keczupu, kryminał po prostu. Wałek i kolor lamperii, beż albo pistacja czy szarosiność? , to po staropolsku może złoty szlaczek pod sufitem z reki wzdłuż sznureczka ! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, itr napisał:

nie śrubki  tylko wycieczki mam w postanowieniu 2023…

Brawo.

Od paru lat wyznaję podobną zasadę.

W zeszłym udało się usiąść na ławkach nie widzianych od 15-20 lat,najdalsze prawie 1000km od domu,inne bliżej,trochę nowych, wyjazdów weekendowych kilkanaście,parę dłuższych.

Momentami dreszcz z emocji i powiew jak z lodówki, jakby koniec historii się zbliżał, za dużo wrażeń na jeden sezon.

Nijak to się ma do śrubek. To inna liga.

 

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...