Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Magnes zewnetrzny musi byc bardzo mocny. Najlepiej neodymowy. W przeciwnym razie nie przeciagnie tego metalowego (czasem jest to rowniez magnes) elementu na koncu linki. (sprawdzone). Generalnie te gotowe zestawy przeznaczone sa do ram aluminiowych i carbo, slabo radza sobie z met. ramami. 

Edytowane przez Kopusleg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie pięknie!!! Córcia z Czarcim Rowerem!

Małe ostrzeż.

Niski suport : taka gruba opona działa jak amortyzator z ugięciem. Jeśli ustawią się dwa korzenie, rower zacznie podskakiwać, zawadza się pedałem i korzeń , kiedy NastoBolówna zacznie się rozpędzać , takie przywadzenie w lesie może ją srogo wystrzelić z siodła...  Zaliczyłem taką przygodę w czasach ściganckich, kiedy rama miała około  29cm a amortyzator 8 cm, trwale rozpiąłem wtedy koszyk spd,   coś co wydaje się niemożliwe,  i mocno obiłem.... Byłem zdziwiony bo wcześniej sporo jeździłem z taką wysokością, w sztywnych rowerach i na piaszczystej leśnej  ( droga  dywan, a nie off road) drodze robiłem obdukcję co mnie zdjęło z roweru, i był to korzeń niedorostek maleństwo paróweczka  niewiarygodnie sprzężony z inną przeszkodą, która ugieła amor...

Zeszłą zimę już statecznie jeździłem Krampusem z oponami zwykłymi zamiast 3"  czyli suport poszedł mocno w dół, i w lesie codziennym waliłem już nie  na szybkości ale często... I mi się przypomniało że na niską wysokość suportu trzeba zwracać uwagę... warto też pokazać córce generalnie zjawisko i przypilnować gdzie ustawia stopy w czasie przeszkód terenowych czy zakrętów.  Miękka opona mimo malutkiej  junior Bolówny wagi uginając się może krytycznie zbliżyć dolny pedał do przeszkody, Nie dobrze żeby zabolało to gdzieś w środku lasu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z forumowiczow napisal o golej ramie i lakierze przezroczystym. 😅 👍 a wczesniej (ktos inny) ze ramy cro mo nie trzeba zabezieczac... bo nie rdzewieje...  a przerdzewiala dziura w mojej ramie cro na rurkach tange to piach zrobil... za szybko jezdzilem...

" Marin Muirwoods 77plus'erTM"

Ladne kolory...

Edytowane przez Kopusleg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ramiaka, którego nie lakierowałem zanim nie nabrał rudych piegów, ale od środka był machnięty protektorem ProGold'a.  Nie zdecydowałbym się na taki ruch w bułkowozie na którym smagam do pracy całorocznie, to mój rower na słoneczne niedziele, ale jak deszcze mnie łapie to stresa nie mam.  Dziękuję jednak za ostrzeżenie o prędkości przelotowej po piachu ;)

A wiele lat ma ten Twój dziurawiec?  Trzymany był w ciepłym czy nie bardzo?  A rurki dokładnie to jakie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzuniu. Rurki tange double  buttet ( czy cos ) wiecej nie wiem... 🤕 marin 1991 (cos kolo tego) pine moutain. Czymane w cieplym ( mieszkanie ) i w ktoryms momecie nasza ukochana ruda... okolice suportu... nie zabezpieczalem.. chcialem zobaczyć co będzie dalej... no i wychodowalem.... ruda tanczy dla mnie...

Jak w kabarecie... " i do piachu "🤣

Edytowane przez Kopusleg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu, ryzykujesz w tych rejonach ze sprzętem na glinosłupie ale że sprytnie i zgrabnie porobiony to linczu raczej nie będzie.  No i uśmiałem się szalenie z tańczącej rudej, choć lepiej widywać ją na innej rurze.

A ramę dziurawą zanim do piachu można wykorzystać na piórnik na ten przykład a widła (lub tylne haki) na butlotwieracz, moje też niekoszerne, profanujemy wspólnie 😉

 

 

bb pen holder.jpg

DSC_4253.jpg

  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, itr napisał:

Ciekawe w jakim mieście najlepiej wystawiać na sprzedaż żelaznego konia?

 Link rama olx dziwna

Poszukałem zdjęć całego roweru, wygląda dziwnie i ciekawie :€

Rama już sprzedana ;) 


Bo nie od wczoraj wiadomo, że rower na tle ceglanej ściany wygląda najlepiej 🤘
PXL_20230106_131100495.thumb.jpg.94436f602a565925ed13b5ba145ae9b4.jpg

 

P.S. Małpeczka nie moja!

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...